![]() |
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
1 Attachment(s)
Ca sa nu faci treaba aia in ornamentul de la trapa puteai sa faci cu leduri de 3mm in plafoniera cum este la e39
|
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
Quote:
|
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
13 Attachment(s)
Povestea jantelor este in felul urmator, acestea sunt niste keskin KT1 pe 17 cu 8,5j fata si 10j spate. Acestea au fost achizitionate in luna decembrie si de atunci au suferit o schimbare radicala, fostul proprietar nu a stiu ce avea iar acesta si-a batut joc de ele in ultimul hal, dupa ce ca erau lovite buzele iar miezul era vopsit negru (cu pensula, si nu fac misto) acestea nu pareau sa mai aibe vreo sansa, dar fiind un model asa rar si o marca cu renume s-a decis ca mai mertia o sansa pe strazile romaniei. Am reusit dintr-o pura intaplare sa gasesc un set de capace keskin kt5 din aluminiu, desi se potrivesc perfect la diametru, gaura de prindere nu vine la linie cu cea din janta. Voi atasa poze cu intreg procedeul de restaurare al jantelor. Nu am apucat sa fac decat 3 poze pe fuga cu ele montate iar in aceaste poze are pe spate distatieri de 1cm, nu de 2cm cat ar trebui, deoarece cele de 2cm mai trebuiesc putin modificate. Cat de curand o sa montez si capacele si distantierile pe spate, iar apoi va promit ca revin cu poze facute mai profesional si nu cu telefonul in parcare la 11 noaptea.
Multumiri enorme prietenului meu tunner-man si Isac Garage Buzau pentru munca depusa la jante. |
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
Arata super bine. Model frumos si combinatia de j-uri e ce trebuie.
Distantierele din poza sunt cele de 2cm? De ce nu iei tu unele cu buza de centrare sa faci treaba buna? Ce vad eu in poza nu imi place... |
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
Da, cele din poza sunt de 2cm respectiv 1,5cm fata, distatierile astea sunt facute nu cumparate, pe viitor este posibil sa le duc la strungar sa mai iau din ele ca sa las o buza de centrare sau cel mai probabil altele mai mari si cu buza de centrare.
|
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
altceva bosset <3 asteptam caldura si te astept la poze :D
|
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
Sunt faine jantele si chiar zici ca au fost vopsite cu bidineaua :D dar mie imi place mai mult cum da masina cu jantele pe 19 CSL.
Este doar parerea mea,fiecare cu gustu lui. Ps.Frumoasa masina imi aduce aminte de fosta mea .. |
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
2 Attachment(s)
Am ascultat sfatul tau giubau si am luat astea.
Nu reuseam deloc sa le centrez. |
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
De cat sunt ?
|
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
Quote:
Prezoane lungi si esti gata de drum :D |
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
Flansele sunt de 15mm pentru ca 20mm imi atingea pe spate in aripa, acum sunt 15mm pe toate rotile, iar prezoane lungi am deja. Mai trebuiesc largite putin gaurile de la prezoane pentru ca intra prezonul cam fix prin ele.
|
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
5 Attachment(s)
Pozee...
|
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
5 Attachment(s)
Intr-un final am terminat de facut si pozitiile laterale pe fata, am gasit alta solutie fata de cea originala. Am gasit lumini de numar de la un opel combo, ca latime sunt la fel ca cele de pe spate iar ca lungime sunt mai scurte pentru ca si bandoul este mai scurt, mie personal imi place mult cum arata, Iar pentru a face lumina portocalie am luat putin plastic portocaliu de la o cutie de tic tac si am lipito pe dinauntru. :)))
|
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
Quote:
Nu arata rau |
Re: E34, 520i, 24v, A.K.A Ruby :D
Intr-adevar era muuult mai usor sa cumpar bec portocaliu, dar nu am gasit pentru ca imi trebuie bec deala lung de plafoniera iar eu nu am gasit decat bec de pozitie pe portocaliu, in plus imi era mai la indemana plasticul portocaliu de la tic tac.
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:43. |
- Copyright 2026 4Tuning