Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   Am parcat pe locul unuia(nepl) si mi a indoit sterg . ce sa i fac ??? (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/42394-parcat-locul-unuia-nepl-indoit-sterg-fac.html)

Donnyro 10-06-07 23:50

Re: Am parcat pe locul unuia(nepl) si mi a indoit sterg . ce sa i fac ???
 
:evil: Rupe-i Capul Fraierului !!!:evil:

-LEXION- 11-06-07 00:58

Re: Am parcat pe locul unuia(nepl) si mi a indoit sterg . ce sa i fac ???
 
Quote:

Originally Posted by Donnyro (Post 942660)
:evil: Rupe-i Capul Fraierului !!!:evil:

raspuns de copil de 14 ani...sincer.....te-ai gandit mult?

Cea mai rezonabila si mai buna treaba, mi s-a parut cea cu plangerea la politie. Dupa ce investigheaza ei pe vecin ca nu se comporta cum trebuie, se va calma, si poti rezolva lucrurile omeneste....nu huliganeste, cu rupere de capuri si masini :rolleyes2

Vikt00r 11-06-07 01:15

Re: Am parcat pe locul unuia(nepl) si mi a indoit sterg . ce sa i fac ???
 
frate eu zic sa mergi frumos la primarie sa platesti pentru locu' ala si aia e! ii aratzi hartia ii explici ca e locul tau, si l fenezi! ce draq sa tzi mai faca?! daca ii intzepi rotzile, ii sargi parbrizu, blabla iti face si el tzie... si nu merita! dupa se ocuma politzia! daca faci reclamatzie!

Daca mergi maine la primarie sa platesti pentru locu ala pana la sfarsitu' anului nu tzi ia mai mult de 4 sute de mii ca am fost eu ieri!

killme 12-06-07 00:21

Re: Am parcat pe locul unuia(nepl) si mi a indoit sterg . ce sa i fac ???
 
sau...ai putea pur si simplu sa renunti si sa iti cauti tu alt loc de parcare.cel mai destept cedeaza,nu?daca el e taran prost si nu intelege,lasa-l in pace,ignora-l,arata-i ca te cam doare la patine de el...si tu nu ai patine...

MaTzA 12-06-07 15:22

Re: Am parcat pe locul unuia(nepl) si mi a indoit sterg . ce sa i fac ???
 
sincer...cred k e cel mai bun sfat dat pana acum....

Vikt00r 12-06-07 22:58

Re: Am parcat pe locul unuia(nepl) si mi a indoit sterg . ce sa i fac ???
 
Ce ai mai facut frate cu locu' de parcare?

juana_man 13-06-07 09:21

Re: Am parcat pe locul unuia(nepl) si mi a indoit sterg . ce sa i fac ???
 
eu d un an ma tot cert cu un vecin kre parcheaza masina noua in fata casei mele la 2m sub geamu meu si dupa multe sesizari la politie unde am primit replici d genu. . . "navem noi timp pt certurile voastre copilaresti" am apelat la o metoda mai .... :) iam golit un tub de spuma PU in esapament.

killme 13-06-07 13:18

Re: Am parcat pe locul unuia(nepl) si mi a indoit sterg . ce sa i fac ???
 
nu fii fraier....da-l naibii de taran si vezi-ti de treaba...asa cum tu poti sa ii spargi/strici/rupi masina sau sa il prinzi cu niste prieteni sa ii dai in gura asa poate sa faca si el dupa.....si stai linistit ca numa il intarati mai tare...nu intelege...iti zic pt ca am avut si eu cateva exp cu de astia...si o sa continuati pana se muta unu de acolo...azi io dai tu,maine ti-o da el,si tot asa...o sa cheltui bani deamp#lea pe tot felu de chestii ca sa ii strici masina si alti bani ca sa o repari pe a ta a doua zi...si in plus....daca tu mergi si iti cumperi locul ala de parcare,la respectivu o sa ii fie si mai ciuda(pai cum adica el parcheaza acolo de nush-cati ani si tu mergi si ii iei locul-legal sau nu)...e cumva o parcare cu un singur loc?sau esti tu prea mandru ca sa renunti?pai atunci te compari direct cu taranu ala...renunta si vezi-ti de treaba

p.s.nu-mi spune ca e cel mai bun loc din parcarea aia

Sindrom 14-06-07 11:33

Re: Am parcat pe locul unuia(nepl) si mi a indoit sterg . ce sa i fac ???
 
a patit mama ceva asemanator cand si-a luat masina
vine cu masina o lasa in parccare si a 2- azi dim trebuia sa plece de dim pe la 6....se duce hop roata desumflata ventilu lipsa...se trezeste subsemnatu(mai si ningea) schimba roata...a 2-a zi la fel....a 3-a zi se duce la unu din bloc care face d;astea si ii zice frumos.....daca se mai intampla sa gaseasca roata sau vreo zgarietura pe masina...o sa se trezeasca frumos cu citatie de la tribunal...si omu s-a linistit de tot....inca ceva a fost o perioada cand toti isi schimbasera masinilie si omu avea boala ca cica nu erau din bloc....lu unu i-a tras ditamai dunga cu cheia pe masina....si nu i-a facut nimic si-a pus masina pe partea cealalta....asa ca nu te mai complica si mut-o da-l draq de loc or fi iele putine da lasa-l incolo de taran care sufera

OvsG 14-06-07 16:34

Re: Am parcat pe locul unuia(nepl) si mi a indoit sterg . ce sa i fac ???
 
eu NU as ceda locul de parcare daca nu il are tipul ala concesionat de la primarie.
prima data i-as spune lui in fata cu un ton mai "nervos" ceea ce am pe suflet, apoi daca nu se linisteste as face plangere la politi, iar in final daca chiar nu se linisteste "i-as scoate ficatii" sistematic


daca nu ai cum altfel, tot legea junglei e de aplicat.

sorin_sorin95 14-06-07 18:40

Re: Am parcat pe locul unuia(nepl) si mi a indoit sterg . ce sa i fac ???
 
o profesoara de a mea a patit-o f frumos de la un fost elev pe care il lasase corigent in prealabil. Acest elev a cumparat 2 sprayuri cu vopsea rosie exact nuanta masinii , si ia facut toate geamurile plus placutele de inmatriculare rosii.


All times are GMT +2. The time now is 18:44.

- Copyright 2026 4Tuning