![]() |
Re: Garage diorama
Bravo. Sa ai spor in continuare.
Pe ebay gasesti lucruri ce se potrivesc la tine: butoaie si accesorii pt ulei, tablouri, rafturi... |
Re: Garage diorama
Multumesc.
Stiu ca se gasesc dar unele le am deja altele incerc sa le fac de la zero. A fost cam lunga pauza de lucru dar de luni reiau. |
Re: Garage diorama
E super proiectul!!!
|
Re: Garage diorama
Multumesc
Mi-a placut ideea si am zis s-o pun in practica. |
Re: Garage diorama
1 Attachment(s)
Bna seara!
O proba de realizare a pavajului cu arce de cerc. A fost cam gros instrumentul de gravat si cred ca trebuie umblat putin si la dimensiunile pietrelor. |
Re: Garage diorama
1 Attachment(s)
Am refacut desenele si m-am apropiat ceva mai mult de dimensiunile la scara.
Cred ca arata mult mai bine. Este doar o tiparitura ce trebuie transferata pe polistirenul extrudat bleu ce o sa constituie baza garage-ului. |
Re: Garage diorama
Se va vedea super!
|
Re: Garage diorama
asa imi pare si mie ca da super, insa cum il vei colora sa para real?
|
Re: Garage diorama
De colorat am sa-l colorez cum am colorat polistirenul in prima poza.
In a doua poza este un print, de proba, ca sa vad cum iese desenul si daca ma apropii de dimensiunile la scara. Polistirenul il vopsesc cu tempera negru, culoarea de fond, peste care vin cu o pensula, nr 4 sau 5, cu vopsea aproape uscata pe ea, o nuanta de gri, cu care doar "sterg" suprafata. Evident ca operatia se repeta. Daca fondul se da dintr-o mana griul necesita mai multe treceri succesive. Spoor! |
| All times are GMT +2. The time now is 22:08. |
- Copyright 2026 4Tuning