Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   Folded Horn (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/38684-folded-horn.html)

vpower16v 30-04-07 21:04

Re: Folded Horn
 
53xtc te sfatuiesc sa cumperi de la briko sau de unde gasesti adeziv pt lemm Bison Montage Kit e 140mii/tubu ca de silicon..si aproape ca poti sa faci incinta si fara suruburi ;) sau prenandez...aracetul nu imi inspira incredere mai ales ca nu tine la umezeala si ....mai bine sa fii sigur ;)

53xtc 30-04-07 21:11

Re: Folded Horn
 
Bison MK este = aracet la mine din pura ignoranta...ceva de genul difuzor = boxa doar ca am trecut de stadiul ala, sunt la faza cu adeziviii...:D

sunt tare curios cum va suna finalul...

53xtc 15-05-07 11:54

Re: Folded Horn
 
1 Attachment(s)
Cumparat si statie, cu putin timp liber se rezolva si montajul...

Cele 2 dif-uri in paralel + statia la 2 ohmi setata cum trebuie sper sa-si faca treaba.

JBL GTO301.1

Amplificator mono
Putere maxima 1x320W
Putere reala 1x204W
Putere 2 ohm 294W
Raspuns in frecventa 10-302 Hz
Telecomanda control nivel (optional)
Control bass-boost variabil
Crossover low-pass 12 dB inclus

Cred ca ar trebui mutat postul ca sa nu incep altul ...


All times are GMT +2. The time now is 08:12.

- Copyright 2026 4Tuning