![]() |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Eagleee ai nimerit-o cu pistoanele, se poate face dar e foarte complicat avand in vedere ca pistonul de PD are alta forma si este foarte greu de pus.Injectoarele de pd sunt la fel diferite ca tehnologie fata de cele non-pd.In ceea ce priveste cutia cam greu sa o spargi ,hai poate daca depasesti 500Nm sau daca magi 1-a la 100 la ora.In general trebuie sa fii un sofer foarte prost ca sa spargi cutia de diesel pd sau nonpd este mega rezistenta.
@avionu ce e aia uppipe??Nu am auzit de asa ceva sincer. |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
Bluey...daca schimbi uppipe ideal ar fii sa schimbi si downpipe si turbina si sa recalibrezi si softul.....astfel obtii maximul de performante. Teoretic traseul pana in turbina tre sa fie cat mai scurt iar dupa turbina sa ai o contrapresiune cat mai mica.Daca nu ai un soft adecvat acestor modificari degeaba modifici turbina si evacuare. Cred ca ti-ar sta f bine cu 220-230 cp sub coor...daca stii sa-i folosestii ti-ar sta si mai bine. :-P |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
Oricum dusmanul asteapta dupa coltz in umbra...Doar sa plang dupa mai mult :D Cert este ca va fi OBD modificarea pentru motivele pe care le stie si Florin. Dar poate o fac direct pe aia urata cu galerie, intercooler si turbina.dupa aia soft. Trebuie sa fiu sigur ca pot sa-i tin pe astia 140 in frau intai si dupa aia ma gandesc la mai mult. Eu nu prea sunt multumit de frane deocamdata. |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
Mai exact teava dintre galerie si turbo. |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
pai si cum schimbi aia?Tai galeria?Nu prea merge.
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
eu stiu asta |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Mai prietene cum dracu sa stii cind spui o prostie ca si meseriasul de Eaglee
este vorba de galeria de evacuare ea se afla intre turbo si motor nu teava nu exista asa ceva !Initial pe motorul stock ea este parte comuna cu turbo iar cind pui turbo mai mare ele vor fii separate ! Ceky |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
Asta era clar deja Ceky...Multumim de observatie. Era vorba de unele motoare care au uppipe vina mea ca am fost offtopic, ma ierti? Acum chiar vorbesc aiurea dar cred ca sunt si motoare unde nu s-a putut monta turbina imediat dupa galeria de evacuare din motive de spatiu. Intradevar in contextul acestui topic cuvantul uppipe nu are ce cauta. |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Ma rog hai treaca !:-)
Ceky |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
zgomot si mult fum
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
Stie cineva daca e posibil sa ai probleme la catalizator din cauza fumului de dupa resoftare. Poate asta e un motiv mai bun sa renunti la cat |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Mersi pt lamurire.Pana la urma am pus doar doua ornamente pe toba finala originala..daca faceam dubla tre sa renunt la tobe si la carligul de remorcare...intradevar arata f bine dar costa cu 150% mai mult, tre sa renunt la carligu de remorcare si obtineam acel zgomot de care zice Bluey :ihearu:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:33. |
- Copyright 2026 4Tuning