Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Audi (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi.html)
-   -   Audi a4 1.8t (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi/354121-audi-a4-1-8t.html)

costash 25-03-13 14:38

Re: Audi a4 1.8t
 
Referitor la bov nu e bine sa folosesti unul decat daca ai remapata masina pentru el deoarece ecu nu stie cantitatea de aer ramasa pe circuitul de presiune aer turbo- admisie rezultand intr un consum mare de combustibil . Forgele Dv ce l ai avut e perfect. Daca vrei suntet mai pronuntat pune un filtru aer con si vei fi multumit. Daca vrei sa vezi cum se aude vezi pe youtube am 4 filmulete mici .
Bafta
Btw super masinutele sa le stapanesti sanatos.!

DanSupermoto 25-03-13 15:44

Re: Audi a4 1.8t
 
multumesc, masina are cica revo stg1 trecut in talonul de germania alaturi de tobe si jante e trecut si revo stg1.

costash 25-03-13 16:20

Re: Audi a4 1.8t
 
Quote:

Originally Posted by DanSupermoto (Post 5414003)
multumesc, masina are cica revo stg1 trecut in talonul de germania alaturi de tobe si jante e trecut si revo stg1.

Da e in jur de 220 cp daca e stg 1 de la Revo.

DanSupermoto 25-03-13 16:24

Re: Audi a4 1.8t
 
am dat masina unui prieten ce a avut un a4 tot 1.8t avant 163 de cp si a ramas uimit de cum trage a spus ca e diferenta mare fata de ce a avut el ..cu masina am scos pe 400 de metri undeva sub 16 secunde inca am bonurile alea cu timpii m-am uitat acum intr-o seara si aveam un bon sub 16 secunde

costash 25-03-13 18:52

Re: Audi a4 1.8t
 
Quote:

Originally Posted by DanSupermoto (Post 5414045)
am dat masina unui prieten ce a avut un a4 tot 1.8t avant 163 de cp si a ramas uimit de cum trage a spus ca e diferenta mare fata de ce a avut el ..cu masina am scos pe 400 de metri undeva sub 16 secunde inca am bonurile alea cu timpii m-am uitat acum intr-o seara si aveam un bon sub 16 secunde

Pai normal e diferenta de 50+/- de cp clar ca simti plus ai torq mai mare.

DanSupermoto 15-04-13 22:35

Re: Audi a4 1.8t
 
5 Attachment(s)
poze noi cu bestia..a primit cauciucuri noi michelin pilot sport ..urmeaza o suspensie reglabila si repolishare jante luna viitoare

omaigadlol 16-04-13 07:14

Re: Audi a4 1.8t
 
Arata f bine! :D

Cat scoti 0-100, 80-120 tr 3 / tr 4?

DanSupermoto 05-05-13 11:14

Re: Audi a4 1.8t
 
nu stiu sigur dar o sa cronometrez ..am facut un mic clip cu masina https://www.youtube.com/watch?v=UrGWzH7nlzE :lol:
si legat de tr ..in a2a merge 100 si foarte putin peste iar in a3a 150 poate putin peste restu nu m-am uitat

costash 05-05-13 23:14

Re: Audi a4 1.8t
 
Quote:

Originally Posted by DanSupermoto (Post 5461078)
nu stiu sigur dar o sa cronometrez ..am facut un mic clip cu masina https://www.youtube.com/watch?v=UrGWzH7nlzE :lol:
si legat de tr ..in a2a merge 100 si foarte putin peste iar in a3a 150 poate putin peste restu nu m-am uitat


super masina de familie :)

DanSupermoto 10-05-13 22:57

Re: Audi a4 1.8t
 
e ok :)) sper sa o schimb cu un porsche pana am familie

DanSupermoto 10-07-13 17:09

Re: Audi a4 1.8t
 
2 Attachment(s)
nu am mai scris de foarte mult timp pe forum intre timp masina a primit placute de frana ferodo ceramice fata/spate ..iar in urma cu doua zile am achizitionat o suspensie sport kw completa, pe care o voi monta sambata deci masina va fi foarte low ..probabil saptamana viitoare vor fi reconditionate jantele si probabil masina va primi si niste distantiere

DanSupermoto 15-07-13 01:57

Re: Audi a4 1.8t
 
2 Attachment(s)
:rolleyes2 am lasato

golf.tuning 15-07-13 11:02

Re: Audi a4 1.8t
 
Arata f. ok acum, cat ai dat pe cauciucuri?

DanSupermoto 19-07-13 02:22

Re: Audi a4 1.8t
 
1 Attachment(s)
am facut niste poze dar nu sunt multumit cum da fara distantiere :rolleyes2 urmeaza saptamana viitoare niste distantiere si discuri ventilate zimmerman..referitor la cauciucuri au fost in jur la 700 de ron bucata

Goldmember 20-07-13 20:42

Re: Audi a4 1.8t
 
Arata mult mai bine cu noua suspensie.Sunt curios ce distantiere o sa alegi,pui doar pe spate?Din cate stiu,la modelele non-quattro rotile pe spate vin cu 8mm mai inauntru decat cele de pe fata,deci ai putea compensa cu distantiere de 8mm si cred ca nici prezoanele nu mai trebuiesc schimbate.


All times are GMT +2. The time now is 23:02.

- Copyright 2026 4Tuning