Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Pagani Zonda R (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/34791-pagani-zonda.html)

Dripci 07-04-07 00:26

Re: Pagani Zonda R
 
Ma intreb daca varianta asta ar fi mai rapida pe circuitul de la Nurburgring decat carrera gt (7:28:00). Macar carrera gt este street legal..

edi2peu 15-04-07 13:45

Re: Pagani Zonda R
 
Asta vrea sa fie mai scumpa decat Bugatti Veyron sau Ferrari Enzo

TZG@ 06-08-07 14:49

Re: Pagani Zonda R
 
am inteles ca e cam cea mai rapida masina la momentul asta...

RoadKnight 06-08-07 18:27

Re: Pagani Zonda R
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 833432)
Masina este una exotica ...
La fel cum e un Ferrari Enzo, Lamborghini Diablo si alte masini pe aceasta arie ...
Nu se cauta sa fie o masina de serie care sa aiba n-spe mii de vanzari, ci doar o masina pentru cei care apreciaza masinine exotice sau pentru colectionari ...

Ma uit la userii cu o varsta relativ mica, care abea si-au luat permisul (sau nu) si spun: "la 1.2mil$, nu ma multumesc 720 de cai, mai bine veyron"
Am si eu o parere, nu aruncati dupa mine cu rosii sau alte chestii: deocamdata sunteti incepatori, nici nu stiti sa sofati bine si faceti afirmatii din astea?

ce dreptate ai cu pustii visatori...nici eu nu ma consider prea batran si deocamdata nu am permis( dar conduc de la 13 ani:D )...toate afirmatiile astea tin de gusturile fiecaruia:P

AlliedComposites 06-08-07 22:24

Re: Pagani Zonda R
 
sper ca asta sa fie ultima versiune de zonda si sa sa scoata si un model nou intr-un an doi... imi place zonda normal, si e grozav ca inca o inbunatatesc, dar sunt sigur ca nu vor sa devina un fabricant de o singura masina

ameer 07-08-07 13:41

Re: Pagani Zonda R
 
Sigur apare o versiune noua de Pagani. Au si anuntat ca urmatoarea va fi street legal si in state. E o piata foarte importanta pt ei. Intr-un an, un an si ceva vom vedea o noua masina de la Pagani. Oricum ZOnda e supercar-ul meu preferat :)

AlliedComposites 08-08-07 20:09

Re: Pagani Zonda R
 
Quote:

Originally Posted by ameer (Post 1034294)
Sigur apare o versiune noua de Pagani. Au si anuntat ca urmatoarea va fi street legal si in state. E o piata foarte importanta pt ei. Intr-un an, un an si ceva vom vedea o noua masina de la Pagani. Oricum ZOnda e supercar-ul meu preferat :)

bine de auzit!!! si mie imi place zonda, dar mi-ar fi parut foarte rau daca s-ar fi oprit aici! deabia astept :)

marin_m_alex 09-08-07 14:13

Re: Pagani Zonda R
 
in ce an a inceput sa se fabrice Zonda?:?:

AlliedComposites 09-08-07 14:18

Re: Pagani Zonda R
 
de vreo 4-5


All times are GMT +2. The time now is 15:56.

- Copyright 2026 4Tuning