![]() |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Vad ca discutia a luat-o pe aratura....nu inteleg ce legatura au Voinea si TDI-urile cu ceea ce se discuta aici.....oricum greseala a fost a mea ca am postat acel anunt pe acest topic.
Una peste alta tot raul spre bine...topicul era pe moarte pentru ca am obsevat ca lumea se cam fereste sa intre in polemici cu proprietarii de LET-uri,asa ca eu cred ca discuyia poate continua pe acest topic dar lasand la o parte TDI-urile si pe Voinea ca nu au nici o legatura cu GTI-ul respectiv. Legat de tunerul masinii respective nu stiu nimic 100% cu toate ca mi-e greu sa cred ca are vreo legatura softul masinii cu ceea ce s-a intamplat. O eroare a soferului??Foarte posibil...dar sa incurci tr.3 cu tr.1 iar e greu de crezut ca la 6700rpm in treapta 2 sa fie posibil sa treci in treapta 1 fara sa trosneasca sincroanele prin cutie.Poate un proprietar de GTI sa ma lumineze in legatura cu problema asta. |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
Ai PM........ |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
|
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
|
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Avand in vedere ca eu sunt propietarul gti-ului cu pricina imi permit sa fac un offtopic:
1)nu au zburat culbutorii,a cazut un sindur tachet din cauza socului,masina nu a avut absolut nimic in plus,nu a sarit de la punct etc,am da 500.000 pe piese. 2)nu au sarit culbutorii cand "imi luam bataie de la un opel" ,i-am dat masina la un prieten sa faca o tura si nu stiu exact ce a facut ,ori a bagat a-1-a in loc de a 3 a ori cand era cu a 2 a la capat a luat piciorul brusc de pe acceleratie si a mai calcato o data,nush exact.oricum masina merge f bine acum ,nu are nici un fel de problema,am avut si mult noroc ca m-au ajutat baietii de la autotest sa o defac atunci sa vedem ce are si nu am plecet cu ea acasa,masina inca mai mergea (eu zic ca e F FIABILA :)) 3)eu m-a dat cu opelul si nu stiu daca poti numi bataie faptul ca era in fata pe a 1 a si a2 a ca a 3 a nu mai aveam loc sa o dau,tinand cont ca are si integrala si afara ploua slab.ps:ne-am dat in targ. |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
|
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
Yoda, Ceky rs 275cp nimicccccccccccc undeeeeee eee? RS, GTI, sau S3 Stiu: undeva pe colt.................................... Katy |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
imi fac masina si ne dam...ti-am mai spus!la mare am vrut sa ma dau cu tine dar tu NU VROIAI SA TE DAI DOAR CU FWD!!!NU UITA!!!!scoti siguranta si ne dam! ;) P.S.mai lasa draq cola si tigarile ale ca-ti intuneca mintea!! |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
Frate YODA...ai rabdare sa-mi sudez cutia de transfer ......si m-a dau io cu tine cu fata de pe loc sau din mers....eventual in lateral sau cu spatele...cum crezi tu ca este mai bine pentru tine si SKOLA ta.....pardon Skoda.... PS.Si daca vrei punem pe banda mea si ceva nisip.antigel,o camila,si niste mine antipersonal....sper sa nu angajezi si vre-un lunetist.... |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
daca ne dam in lateral s-ar putea sa ti sa rupa puntile de data aceasta...in fine poti sa le sudezi sau schimbi...daca ne dam cu spatele s-ar putea sa ramai fara haionul ala mare ce-l folosesti pe post de umbrela ca sa nu ti se incinga partea treaza din creier...iar daca ne dam cu fata sau din mers...e ok...promit sa nu pun lunetist....iar cu camila inca mai am de vorbit la zoo dar cred ca rezolv mai repede decat iti sudezi caza...opelul! p.s.daca nu ai electrozi vezi ca gasesti second la obor...pt ca oricum nu mai conteaza la cum arata caza...opelul! p.s.1.pot sa-ti aranjez un stand-up comedy in fata la tnb ....daca ai timp.... si nu uita sa folosesti ochelari la sudura ...ca sa poti vedea bine Skola aia! |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
Ma da` tu pe langa faptul ca esti mare racer mai esti si poliglot??? Poate ne vedem la o bere sa ma inveti si pe mine cum sa vorbesc cu camilele......:):) |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
hai ba ca am de explodat o gladire, mai! |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
Asta e doar parerea ta. Nu contest. Masinile noi nu mai sunt fiabile ca cele din anii 90, e o societate de consum, marile firme traiesc din productia de piese si garantii, nu din vanzarea masinilor. Arata-mi si mie te rog un Opel pana in 96 (C20XE,C20LET) caruia i-ai extras tachetii cu penseta dintre axe, ca eu sunt proprietar de Opel din 2001, si am rupt motorul ala in 2, n-a crapat nimic, nici cutie, nici motor, poate doar cateva seturi de planetare. Iar la prezenta Z20LET, nici n-am luat-o bine si a crapat ceva la cutie. Deci, nu se mai fac masinile ca inainte, asta e realitatea. |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
@tox:
s-ar putea sa ai dreptate,totusi nu stiu ce s-ar intampla daca in loc sa ii dai a 3-a pe la 100 km/h ii dai treapta 1( e valabil pt orice masina),asta fiind mai exact ce a patit golful... |
| All times are GMT +2. The time now is 10:38. |
- Copyright 2026 4Tuning