Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - `le meu !!! (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/342875-e36-meu.html)

axel91 29-11-12 08:24

Re: E36`le meu !!!
 
salut , frumoasa masina , felicitari, si cat mai multi km fara probleme;)

Andu.JHN 29-11-12 16:34

Re: E36`le meu !!!
 
multumesc.....

de automata sunt multumit e mult mai relaxant de condus in special la drumuri lungi dar si in orash este ok...defectul ei este consumul...:D

cat despre oglinda retrovizoare ...nu am inteles...:D

Guwy 29-11-12 16:40

Re: E36`le meu !!!
 
Quote:

Originally Posted by Andu.JHN (Post 5267094)
multumesc.....

de automata sunt multumit e mult mai relaxant de condus in special la drumuri lungi dar si in orash este ok...defectul ei este consumul...:D

cat despre oglinda retrovizoare ...nu am inteles...:D

Este pusa invers .

axel91 29-11-12 16:48

Re: E36`le meu !!!
 
da asa pare , este pusa cu susul in jos ;)

Andu.JHN 29-11-12 16:51

Re: E36`le meu !!!
 
pot sa ma scot si eu si sa spun ca "asha vad eu in ea" ????:D:D:D
o sa ma uit si la alte masini sa vad dak asha e...k eu habar nu am :oops:

sharkylete 29-11-12 21:41

Re: E36`le meu !!!
 
Quote:

Originally Posted by Andu.JHN (Post 5267121)
pot sa ma scot si eu si sa spun ca "asha vad eu in ea" ????:D:D:D
o sa ma uit si la alte masini sa vad dak asha e...k eu habar nu am :oops:

Pai uite-te la luneta... E mai rapid :) e treaba de 2 min , o dai jos, scoti mufa(in cazul in care oglinda merge sau nu,teoretic mufa este) o rotesti,bagi mufa si o pui la loc :) mai repede faci asa...

Numai bine.


P.S.: Nu merge aia cu vazutu' :)) e cam greu sa vezi mai bine cum este pusa acum :D

Andu.JHN 12-12-12 17:55

Re: E36`le meu !!!
 
3 Attachment(s)
De sezon....:D

Andu.JHN 13-12-12 19:23

Re: E36`le meu !!!
 
2 Attachment(s)
goodies pack ..... :twisted:

Guwy 13-12-12 19:56

Re: E36`le meu !!!
 
Quote:

Originally Posted by Andu.JHN (Post 5284249)
goodies pack ..... :twisted:

Tiganie ..............

sharkylete 13-12-12 20:23

Re: E36`le meu !!!
 
:)))))) acum nu ma mira faptu' ca oglinda aia nu te.a deranjat deloc! :)))))

by_alex_zeu 13-12-12 21:29

Re: E36`le meu !!!
 
Quote:

Originally Posted by Andu.JHN (Post 5227195)
si au mai urmat...

sall zi shi mie cum ai facut sticla de la faza lunga galbena....ai imbracato in folie galbena sau...???

by_alex_zeu 13-12-12 21:32

Re: E36`le meu !!!
 
Quote:

Originally Posted by Andu.JHN (Post 5227147)
Dupa o lunga perioada..mai exact cam 1an jumate de cand am masina ,m`am gandit s`o prezint si eu pe forum....

Este nascuta in 11.12.1996,de culoare Montreal blue metalic,sedan si cu un motor de 2.3i Automat....
Adusa in Romania in ianuarie 2011...si inmatriculata in Mai 2011...evident...Bulgaria...in posesia mea a intrat in iulie 2011...oferind o alta pisica coupe....

Ca dotari de fabrica a avut...
-interior reccaro incalzit
-asc
-2x airbaguri
-obc 18 butoane
-dublu climatronic digital
-car kitt
-oglinda interioara cu senzor antiorbire
-pachet lumini
-pachetul de nefumatori
-stropitori.butuce.oglinzi incalzite
-2x geamuri electrice
-cotiera piele

De cand este l`a mine ....am mai schimbat eu cate ceva pe la ea cea mai mare bataie de cap mi`au dato jantele(o sa vedetzi si de ce in poze)

o sa incerc sa mi amintesc in ordine ce iam cumparat.....

difuzor bara spate ///M
praguri ///M
bara fatza de ///M
eleron ZeeMax
bandourile de ///M(ink nu toate :D si nemontate ink)
macarale geamuri electrice spate
consola de 4 geamuri electrice
butonul de PDC
ledul de la alarma(cautat 2 luni) cel in plastic rosu pt ca ea avea ledul pus intr`un plastic din consola....
presurile originale pe fatza
suspensia pe spate Raceland reglabila
suspensia pe fatza fixa -60(taiata 1 spira)Hartge
stopuri ///M

++multe altele care or sa se vada prin poze....:D (k nu mi mai aduc aminte)

zicand ca totusi nu este bine si mai trebuie ceva....i`am facut sticlele la faza lunga galbene...proietoarele galbele...semnalele galbele...si urmeaza si luksurile care momentan sunt rosii...
...iam mai vopsit bara fatza,pleoapele eleronul si spatele de sub stopuri culoarea masinii....spatele l`am vopsit pt ca am luat`o atinsa in spate pe langa multe alte indoituri...

-la capitolul muzica i`am pus (de curand) casetofon sony Xpload cu usb
boxele fatza sunt originale...pe spate sunt 2 boxe ovale(imi scapa numele) un subwoofer (carcasa-tub magnat si diff BM) si o statzie Magnat de vroe 200w(mai mult e de boxe :D )

trebuie sa povestesc si de jante ...:)) ...am inceput cu jante de tabla cand am luat masina...apoi am luat un set de jante M3 DS2 7.5 cu 8.5 j 17"....apoi am luat un set de jante de M3 e46 pe 18"...dupa care am zis sa le mai schimb o data de data asta am luat Borbet BS 16" 9j toate 4....astea le am acuma pe masina dar......am si jante de X5 19" 9.5j fatza cu 10j spate...dar cum este iarna acuma mergem cu jante de tabla...

pentru iarna am suspensia stock...iam luat un set de jante de tabla..4 gume noi noutze pe 15" si un set de capace oridinale bmw..toata afacerea a costat 10 mil (in mare) dar iarna`i iarna..

am scris destul cred pt inceput...o sa las si pozele sa mai vb....

incerc sa le pun in ordine...cel putzin primele poze sunt de cand am luat eu masina...apoi dumnezeu cu mila :D:D:D

ENJOY..!!!

zi si mie cum ai facut sticla de la faza lunga galbena??cu folie sau....???

Adryanoo08 13-12-12 22:21

Re: E36`le meu !!!
 
Frumos, Felicitari !!

alin-007 13-12-12 22:54

Re: E36`le meu !!!
 
Pune leduri portocalii si la telefon , o sa arate mult mai bine :D

Sparkle_81 14-12-12 00:17

Re: E36`le meu !!!
 
Quote:

Originally Posted by sharkylete (Post 5284331)
:)))))) acum nu ma mira faptu' ca oglinda aia nu te.a deranjat deloc! :)))))

Chiar ma asteptam la replica asta !


All times are GMT +2. The time now is 14:56.

- Copyright 2026 4Tuning