![]() |
smartul e un acesoriu si atat ... daca ti-l permiti ti-l cumperi ca sa fii la moda ///
|
Re:
Quote:
|
am mers cu un smart...mi s-a parut extrem de nesigura
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
asta e.... |
Ma intreb cati dintre voi ati mers cu Roadster-Coupe :)
Arata superb, si spatiul interior e mare pentru un mini, dar in rest... it sucks, mai ales cutia de viteze semiautomata. Apesi pe buton, sta o secunda, schimba viteza, atunci poti sa accelerezi din nou... degeaba are 80 CP daca n-are si cutie manuala ForFour e o mashinutza interesanta, arata k lumea - dar e destul de scump si n-are deloc portbagaj ~Nautilus |
1 Attachment(s)
Iar vorbiti fara sa stiti exact despre ce anume vorbiti.Sau poate imi place mie prea mult masina mea.
1.Poti spune despre ForTwo ca este mica,economica(sau nu),sau cum mai vrei tu dar nu poti spune ca este o masina nesigura.La cate sisteme de siguranta are la varianta cea mai ieftina bate multe masini cu pretentii.Cat despre siguranta activa exista un filmulet pe google dintr-o emisiune TopGear cu un SMART ForTwo teleghidat care loveste un zid la 120Km/H.Uitati-va la ala si dupa aia spuneti ca e nesigura. Multa bafta. |
Iar vorbiti fara sa stiti exact despre ce anume vorbiti.Sau poate imi place mie prea mult masina mea.
1.Poti spune despre ForTwo ca este mica,economica(sau nu),sau cum mai vrei tu dar nu poti spune ca este o masina nesigura.La cate sisteme de siguranta are la varianta cea mai ieftina bate multe masini cu pretentii.Cat despre siguranta activa exista un filmulet pe google dintr-o emisiune TopGear cu un SMART ForTwo teleghidat care loveste un zid la 120Km/H.Uitati-va la ala si dupa aia spuneti ca e nesigura. Multa bafta. |
Re: Ce parere aveti despre smart?
de ce spui ca nu e neaparat economica?
ce consum are urban, si condus sportiv? |
Re: Ce parere aveti despre smart?
am auzit si eu de filmuletul de la top gear si ca e foarte rezistent smart-ul
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
smartul crossfire (varianta decapotata permanent) este o bijuterie ca a 2-a masina. foarte utila in oras vara,consum mic,robusta,si foarte chic. nu este apreciata din toate partile deoarece,are un design mai non-conformist,dar in europa este foarte apreciata de categoria studentilor,alatur de lupo,arosa,etc.
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
s-a afirmat mai sus ca il cumperi pe post de accesoriu..asa este...aceasta masina iti defineste modul de viata ;) iar versiunile de fortwo in vopsea perlata si aerografiata sunt superbe
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
Consumul variaza in functie de motorizare si de stilul de mers destul de mult.
Al meu consuma si 8% cu vant in fata la 140km/h(unde e limitat electronic si oricum nu ar mai avea scala la vitezometru). Dar tot cu al meu am consumat 33 de litri (benzina)de la Salonic la Bucuresti(mers in treapta a6a cu 100km/h aproape tot drumul). Sa-mi aratati si mie un motor pe benzina si cu turbo pe deasupra care nu consuma mai mult decat ar "trebui". Referitor la treaba cu "accesoriul" e cineva care nu si-ar dori un "accesoriu" cu turbo si cutie secventiala cu 6 trepte si padele la volan? |
| All times are GMT +2. The time now is 10:37. |
- Copyright 2026 4Tuning