![]() |
Re: E30 - , iar :)
Quote:
Quote:
Pentru problema răcirii te pot trimite undeva dacă ești dispus să o rezolvi la service/mecanic |
Re: E30 - , iar :)
frumos ursache, ai bagat un inceput bun cu el! nu era mai ok sa urci pe el 2.8 dubluvanos de pe e46? asa probabil ai avea ceva sanse sa faci nissan-ul:D
|
Re: E30 - , iar :)
Quote:
|
Re: E30 - , iar :)
Quote:
|
Re: E30 - , iar :)
Quote:
cu incalzirea, tinand cond ca masina e folosita rar, am renuntat la termostat deocamdata ... legat de performante, clar trebuie un diferential mai lung, as incerca si cu 3,45 sa vad cum se misca, desi din ce mi s-a mai spus , cel mai ok e un 3,25 ... |
Re: E30 - , iar :)
1 Attachment(s)
schimband coaja de bord , am facut si un pic de ordine in balamucul de sub ;)
|
Re: E30 - , iar :)
Quote:
bafta cu ursu' si pune-i un grup de 3,25 si ai sa vezi diferenta , MARE ... |
Re: E30 - , iar :)
4 Attachment(s)
gata, a intrat in lucru si cu tabla/vopsitul ... devenise urgenta situatia in stanga fata, unde se rupsese suportul de cric (cazuse anul trecut de pe cric ca nu o imobilizasem bine) si o luase cancerul pe acolo, in rest sta foate bine :) spre surprinderea mea
nu m-am hotarat inca asupra nuantei de rosu ... sa merg pe metalizat ? nu prea sunt nuante frumoase de rosu pe metal insa... |
Re: E30 - , iar :)
ce bine il prinde rosu ....spor e frumos si bun la bani !
|
Re: E30 - , iar :)
3 Attachment(s)
pana e gata cel rosu, a mai apraut un urs in poiana mea ...
mare scandal ce am acasa :)) |
Re: E30 - , iar :)
frumos ursu........
|
Re: E30 - , iar :)
ce bineeeeeeeeeeee arata 8)
|
Re: E30 - , iar :)
Unde-i gasiti?
Caut unul de mor si nu gasesc calumea. |
Re: E30 - , iar :)
Quote:
|
Re: E30 - , iar :)
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:14. |
- Copyright 2026 4Tuning