![]() |
re: Machete in lucru - teo93dinu
Acum nu e lumea pe forum.De maine sau luni vei primi mai multe commenturi.Parerea mea ca ai dat in kitch si tiganie cu prelungirile de bara gen tractor de dezapezire si cu marker pe semnalizatoare.Cel mai mult imi place vopseaua si iluminatul aici ai nota 10,in schimb la realizare nota 3 ar fi prea mult.Sper sa nu te superi pe mine, este de apreciat munca si banii investiti dar decat sa le strici mai bine le donezi unor copii sa se joace cu ele.Mult succes in continuare si daca tot vrei tunning incearca cu ceva real,nu sf sau tiganie.
PS: Acum sincer daca nu stiu printr-o nebunie ai avea o astfel de masina, tu ai iesi cu ea pe strada? Mie sincer mi-ar fi rusine sa ma plimb cu asa ceva. Cam atat ! |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Quote:
Cum mi-au zis și mie mulți colecționari, contează prima oară să īți placă ție și după la alții, dacă tu ești mulțumit cum arată, asta e cel mai important. :roll: |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Sincer sa fiu mie chiar imi place masina cu toate ca as mai fi umblat putin la bara fata si praguri...dar per ansamblu am iesit destul de aporape de ce imi imaginam eu....
Ce imi place cel mai mult este ca nu am nicio imperfectiune in chit :D dar din pacate nu am gasit jante... As iesi cu o asa masina pe strada doar sa aiba alte jante :D... Acum nu stiu care sa fie urmatorul proiect ... ori ma apuc de 307 CC ori reconditionez Mercedes-ul Cls care are niste imperfectiuni atat la body-kit cat si la vopsea... si nu stiu de ce dar imi place mult de tot macheta aia :D |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Salut,
Nu comentez despre modificarile aduse la caroserie, personal nu imi plac absolut deloc, sunt foarte urate (asta e parerea mea ) Cred ca daca vopseai macheta in culoarea asta fara sa aduci modificarile alea caroseriei toata lumea te aprecia. Asta e o masina care nu merge modificata japan tuning. Tot farmecul ala de clasic VAG se pierde. Te felicit pentru vopsea, nu e rea deloc ! Mai mergea o mana de lac daca nu stii sa ii dai luciu din vopsea. Rabdare la finisajul chitului , foarte bine . Numai bine , Timi. |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Mersi Timi si eu sa stii ca te apreciez foarte mult pentru ceea ce faci :D ... Ma gandesc pe viitor sa "retunez" scirocco-ul in ceva mai "light" insa va anunt de pe acum ca bad-boy-ul ramane :lol:
M-au cam "batut" prietenii la cap cu "termenul limita" si deaia nu am apucat s-o lacuiesc calumea si regret asta(are unele locuri unde a sarit la montaj :sad:)... Insa scopul mi l-am atins si anume finisajele care sunt mai mult decat multumit de cum au iesit , fara sa ma laud :-)... Pana una-alta vreau sa ma reapuc de CLS care pentru mine are un farmec aparte... o sa ii refac evazarile si pragurile si finisat pe ici/colo iar vopseaua va fi alb metalizat(raman tot la alb ca nu vreau sa-i schimb culoarea din talon :lol: :lol: ) si instalatia electrica va fi revizuita caci a inceput sa cam dea "rateuri"... |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Salut,
Ce am să scriu este doar o părere personală și nu o critică. Nici eu nu sunt expert īn tuningul de machete, am realizat una singură și nici aceea nu e cine știe ce. Mie personal, și repet e o părere strict personală, nu īmi place, nu arată bine acel bad boy pe mașină. Poate să rămāne dar numai extensia de pe capotă. Restul nu dau bine cu mașina. Īn schimb culoarea īmi place, e bine aplicat. Sper să nu te superi. Nici eu, nu sunt expert, abia am īnceput cu acest domeniu, dar sunt unele modele de mașini, machete, la care nu as băga deloc tuning și Scirocco este una din ele. Am și eu modelul acesta pe care l-ai tunat, exact asta, și īl las așa. Dar un Golf IV sau V, da. Spor la tunat. |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Mersi si am spus ca o parere nu ma deranjeaza atat timp cand nu sunt luat "la misto"...
M-am hotarat : cand gasesc un set de jante BBS la un pret rezonabil Scirocco-ul va deveni stance :D Intre timp vreau sa ma apuc de CLS dar e cam greu ca au casunat profesorii cu teste pe noi :???: .... |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Quote:
Ori pe site, ulinowak.de :-) |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Ceva cam mult pentru buzunarul meu fac jantele aproape cat masina :-) caut ceva mai ieftin chiar daca nu-i asa calitativ :???: ...
https://forum.4tuning.ro/506-tuning-m...u-vladwiz.html ceva in genul astea aduc foarte bine a BBS Rs nu sunt ca cele la 30 euro(care sunt de-a dreptul :shock:) dar cu o reconditionare vor fi numai bune :D o sa iau legatura cu baiatul poate le vinde 8) ... |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Pana faci rost de cash decapeaza masina si elimina chitul ala jalnic !
Sper sa o modifici frumos acum ! |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Macheta asteapta jantele si dupaia restul :D mai intai vreau sa ma ocup de CLS :-)
Culoarea o sa ramana tot asta poate un visiniu putin mai deschis dar ma innebuneste culoarea astea... grila fata va fi argintie si semnalizarile clare :D , ma refer la Scirocco:-)... |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Felicitari.Ma bucur ca vei reface Vw-ul.Sper sa il faci intr-un stil de tunning mai apropiat anilor ei de provenienta.
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
4 Attachment(s)
Deci va avea urmatoarea structura :
exterior aproape stock(vreau capota aia cu bad boy :shock:) + jante BBS + "pe burta" :lol: si voi incerca si un contrast visiniu-gri , vinsiniu/negru e putin prea sobru oricum ramane de vazut momentan jantele :D ... Ps. cum pot sa elimin cel mai eficient chitul ma refer la ce o sa raman prin gaurele? daca dau cu decanol il inmoaie? :D Pt cine nu stie asta e CLS-ul (scuzati claritatea pozelor le-am gasit in pc:oops: ) care acum are niste cauciucuri cu talon jos :D |
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Las-o mai jos,arata bine pana acum.
|
Re: Machete in lucru - teo93dinu
Decanolul ataca piesele din plastic, deci daca ai chit pe alea e cam neplacut. Tin minte ca s-a inmuiat chitul de pe o macheta dupa ce am lasat-o in lichid de frana mai mult timp, dar nu e garantata metoda.
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:07. |
- Copyright 2026 4Tuning