Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Un Cielo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/33023-cielo.html)

DACIA-Wrc 12-05-07 00:11

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
cam mare relantiul, cam putina benzina, parca sunt eu :P

MaTzA 12-05-07 00:26

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
nu...la relantiu sta chiar sub 1000....incercam eu sa fac poze la turatii mari...dar nu a iesit nici 1 :))...naspa cu benzina...dk ramai fara...

MARI_NSL 12-05-07 02:03

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
ma masina e simpla ..e frumusika....dar park cam cocosata de spate ..;)

Fast_wheels 13-05-07 15:32

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Matza...in caz ca nu ai observat bordul meu este cu leduri.....
Maieurile alea le tin asa sa mai protejez husele originale
Masina e cocosata....fiind tot timpul plina cu marfa....plinu gaz,jumate rez benzina,se aduna,se aduna

DACIA-Wrc 13-05-07 19:20

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
dar daca ai benzina de ce mai ti gazu?

Fast_wheels 13-05-07 19:25

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Pi mie imi trebe benzina sa o pornesc....porneste pe benzina si se da singura pe gaz cnd trec de 2000 de ture..Deci ii trebe si benzina .....;)

quick_5hifter 15-05-07 07:54

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Nu-mi plac cateva chestii la masina:
-ornamentele cromate de la exterior
-maiourile cele noi anti-praf (aveai si alte variante mai discrete...)
-capacele....sa speram ca in curand ai in vedere inlocuirea lor cu altceva :D
-literele chinezesti...din pacate lumea nu realizeaza ca au ajuns la fel de po****re ca GTI-ul pe Dacie, si oricum n-au nici o valoare, nici un farmec, nici macar nu arata bine :evil:
-"pleoapele" si prelungirea lor de pe grila...

Plasa de la grila imi place; filtrul sunt curios cum se aude, fara tubulatura rigida...poate poti face un filmulet sa auzim si noi (are un amic de-al meu filtru sport pe cielo, si se aude bine, dar tubulatura nu e din cauciuc)

Esti sigur ca luminile tale sunt xenon-xenon? au balasturi si instalatie sau sunt becuri tip xenon? Mie nu prea mi se pare lumina de xenon...

Succes la tunareala!

Fast_wheels 15-05-07 09:26

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Nu am instalatie xenon....am doar becur tip xenon.Am spus pe undeva pe aici ca`s becuri si nu instalatie.;)

Fast_wheels 15-05-07 09:31

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
2 Attachment(s)
Apropo cu literele chinezesti.Mie chiar imi plac + ca sunt discrete nu ies in evidenta prea mult.
Capacele......:)) la masina am un capac diferit fata de celelalte pt k mi-a sarit unu.uite capacele ei.
Filtru se aude superb...o sa vad poate reusesc o filmare ceva cu sunetul.
bafta

MaTzA 22-05-07 15:57

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
poate ma lasi pe mine sa pun cu filtrul meu...2 filmulete... :D le stii ;)

Fast_wheels 22-05-07 16:03

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Pai la ce imi ceri mie voie sa te las.....pune-le k sunt si eu curios sa vad daca se aude ca la mine.ms

quick_5hifter 23-05-07 01:47

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Hopa....pedale cu sigla Opel....NO-NO-NO! :no: :ford: :flamed: si sa nu-mi spui si tu chestia cu "Cielo e tot Opel", ca nici Dacia nu e tot Renault...

Hai ca te-am criticat prea mult, te las in pace :D sper sa nu te superi. Promit ca nu mai zic nimic de rau :oops:

Fast_wheels 23-05-07 09:12

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Nu spun ca Cielo e tot Opel,Pedalele le-am luat pentru ca imi plac.Cu criticele nu ma supar deloc,daca asa este.Sa va spun si ultima achizitiie.Becuri tip xenon,"plasma blue" pentru proiectoare + blitzuri in faruri.
Acum am si eu o intrebare. Voi unde ati pune blitzurile?? In faruri,in proiectoare sau sa imi mai cumpar o pereche de proiectoare rotunde, micute sa le bag in ele.Ce ziceti ??App se vad super!!! :D:D:D:D:D

SUPAPA_Jr 23-05-07 09:25

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
tine-le in faruri si foloseste-le doar la show si intalniri ca iti salta talonul imediat daca nu...apropo...pedalele,folia mata de pe far si grila,husele...sunt kitchoase rau

Fast_wheels 23-05-07 10:59

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Husele si pedalele au disparut...grila am facut toata rama aceea negru mat....care mie imi place la nebunie cum vine.In curand o sa vina si pleoapele originale.Bafta


All times are GMT +2. The time now is 15:57.

- Copyright 2026 4Tuning