Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/328655-masina-18-ani-buget5-000-5-500-euro.html)

cata_golf 14-08-12 11:09

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
E mai frumos sa ai golf 4 de prin 2002 cu 150 k km "reali" :lol: , si sa colinzi dezmembrarile atunci cand nu "trage " masina si nu stii ce sa-i faci schimband ba EGR ,ba Debitmetru de aer... Ba Cureti turbina , si te ia Naiba si iti vine sa dai foc masinii .Chiar am auzit eu cu urechile mele un posesor de golf 4 zicand "2 litri de benzina si o bricheta buna ,asta imi trebuie acuma ca sa o repar " :lol: :)))

player1 15-08-12 11:11

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by cata_golf (Post 5137526)
E mai frumos sa ai golf 4 de prin 2002 cu 150 k km "reali" :lol: , si sa colinzi dezmembrarile atunci cand nu "trage " masina si nu stii ce sa-i faci schimband ba EGR ,ba Debitmetru de aer... Ba Cureti turbina , si te ia Naiba si iti vine sa dai foc masinii .Chiar am auzit eu cu urechile mele un posesor de golf 4 zicand "2 litri de benzina si o bricheta buna ,asta imi trebuie acuma ca sa o repar " :lol: :)))

chiar azi-noapte am taiat un logan deasta confortabil la o descarcerare. daca era o masina cu personalitate ma durea sufletul , dar asa...

JunKer_hP 18-09-12 22:58

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by cata_golf (Post 5137526)
E mai frumos sa ai golf 4 de prin 2002 cu 150 k km "reali" :lol: , si sa colinzi dezmembrarile atunci cand nu "trage " masina si nu stii ce sa-i faci schimband ba EGR ,ba Debitmetru de aer... Ba Cureti turbina , si te ia Naiba si iti vine sa dai foc masinii .Chiar am auzit eu cu urechile mele un posesor de golf 4 zicand "2 litri de benzina si o bricheta buna ,asta imi trebuie acuma ca sa o repar " :lol: :)))

Exgerezi , sun cazuri si cazuri , nu zic ca nu e adevarat ceea ce zici tu , da in 5500 euro isi poate lua un golf bun + se face tester inainte de a cumpara masina si + motorul de 1.9 tdi ALH e foarte fiabil


PS: Trebuie sa ai retard mintal sa-ti iei o masina sh si sa nu-ti faci macar un test la un service normal

Mirel1919 19-09-12 13:32

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by JunKer_hP (Post 5178959)
Exgerezi , sun cazuri si cazuri , nu zic ca nu e adevarat ceea ce zici tu , da in 5500 euro isi poate lua un golf bun + se face tester inainte de a cumpara masina si + motorul de 1.9 tdi ALH e foarte fiabil


PS: Trebuie sa ai retard mintal sa-ti iei o masina sh si sa nu-ti faci macar un test la un service normal

5500 e golf 4? Cum sa fi asa batut in cap sa dai atatia bani pe un golf 4? Maxim 3500-3700 stock, la banii aia iti iei deja golf 5

JunKer_hP 25-09-12 12:01

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by Mirel1919 (Post 5179515)
5500 e golf 4? Cum sa fi asa batut in cap sa dai atatia bani pe un golf 4? Maxim 3500-3700 stock, la banii aia iti iei deja golf 5

Scz, m-am exprimat eu gresit , in principiu m-am referit la golf 5 si cu 1.9 tdi alh ma refeream la golf 4

lord_wader 25-09-12 16:06

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by Budy_ (Post 5136986)
Si la plasticul ieftin care scartie nu stiu ce solutie o sa gaseasca :)))

nici una :D


Quote:

Originally Posted by Budy_ (Post 5136986)
am avut logan NOU in familie,era barca..la 165km ziceai ca se dezmebreaza in mers..sa nu mai zic de curbe luate cu viteza etc..NU MERITA.

loganul nu-i pt "raceri" fratie, e pt. oameni normali care merg legal sau aproape legal. Trebuie sa fii total dezaxat sa iei curbe cu viteza mare (mai mult decat permite masina) cu o masina de familie, ieftina precum logan, accent,kalos etc.
Quote:

Originally Posted by Budy_ (Post 5136986)
E buna de omorat..de carat cu ea...dar nu de zi cu zi sa iesi cu ea in oras..etc.:!:

si totusi exista atatea logane pe strazi in care oamenii circula si isi fac treaba de te enervezi cat sunt de multe

Santon 25-09-12 16:31

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Am un amic care-si vinde Toyota Celica din 2000 parca inmatriculata in Romania, motor 1.8 benzina, manuala 143 de cai in stare FOARTE buna. Fix 5500 cere.

PM. sa te pun in legatura daca esti interesat.

skype09 05-11-12 13:19

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
poti sa studiezi un fiat grande punto , numai masini VAG toata lumea :rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 15:08.

- Copyright 2026 4Tuning