![]() |
Re:
mai aleks apropo de merc u din 90 daca ai nevoie de ceva ajutor in tunarea lui sa-mi zici ca pt un merc orice :D
te felicit ca ai reusit sa il cumperi din banii tai si de motoarele mercedes ce sa zic, sper sa-si revina ca is inimile mashinilor care le veneram :P |
Re:
Quote:
|
Re:
nu mah nu-l vinde !!!!!!!!!!!!!!!!! amu no tu stii mai bene cee ai de facut shi cum stai cu banii da io zic ca mai bine il pastrezi daca potzi
|
aleg bmw ca intotdeauna - si motivez si de ce : pur si simplu IMI PLACE SI ATAT ! pentru performantele putin superioare ale amg-ului, nu spun decat ca nu-s chiar atat de maniac incat sa ma intereseze 0,1 sau 0,2 sec mai repede pana la suta !
din cauza parerilor prea personale ale unora, topicul incepe sa devina enervant. intotdeauna la capitolul bmw vs merc s-a ajuns la discutii si nu prea inteleg de ce. |
am votat cu CL'ul... imi place mult mai mult decat M6'le :lol: :lol: :lol:
|
Re:
Quote:
intr-adevar klemann super tari :twisted: :twisted: tuning la aMG :twisted: |
cl 65 amg este o masina foarte rapida in linie dreapta, insa in curbe sau pe un traseu virajat lasa mult de dorit. De asemenea timpii scosi pe circuit sunt doar mediocri.
Votat BMW M6, motorul V10 aspirat este o bijuterie. |
3 Attachment(s)
\"inima\" lui BMW M6
|
am auzit-o si pe asta : bmw nu stiu sa faca motoare turbo!!!
ha-ha-ha mai citeste istoria bmw-ului si la un moment dat pe la sfarsitul anilor 70 ai sa vezi ce a facut bmw dintr-un motor de 2000 cmc cu turbina si asta atat in F1 cat si la turisme |
1 Attachment(s)
BMW M6 la teste pe Nurburgring 8)
|
\"La începutul anilor ’80, BMW a decis sa îşi arate competenţa în cea mai înaltă categorie de curse motorizate. În aprilie 1980, BMW şi-a anunţat oficial intenţia de a concura în cadrul curselor de Formula 1. Dintr-un motor cu 4 cilindri, cu doar 1,5 litri şi bazat pe un bloc de motor de producţie în serie, echipa de specialişti, condusă de “vrăjitorul motoarelor” Paul Rosche, a conceput în doar câţiva ani o unitate de putere pentru Formula 1 care oferea o incredibila putere de 1.200 CP. Acest lucru a fost posibil datorita celor 16 valve şi o turbina care pentru prima data în Formula 1, era controlata electronic. \" --- si asta nu o spun eu ci istoria bmw -ului...daca nu ma credeti puteti sa sunati la BMW-Motorsport sa ii intrebati :evil: :evil: :evil:
|
stie toata lumea ca bmw e mai rapid si mai sportiv ca mercedes,insa daca nici cu 612 cai cl-ul nu o sa bata pe traseu(ca la drag stim ca totusi 612 cai vs 507 ...) m 6-le atunci eu am sa fac o statuie bmw-ului..
|
nu pregati nici cimentul nici cofrajul ca s-ar putea sa faci statuia in forma de stea :wink: :lol:
|
la voi sportivitatea se refera la acceleratiile pe linie dreapta? im mintea voastra nu existe si viraje? desi sunt inechitabile la putere, bmw e net superior pe circuit cat si pe asfalt! io pun pariu ca ajung mai repede cu un m6 pana la munte decat cu un 65 amg! deci fara discutie, si de data asta bmw este mai sportiv!
|
BMW, simply more of a driver's car!
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:53. |
- Copyright 2026 4Tuning