Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Constanta (https://forum.4tuning.ro/339-constanta.html)
-   -   Peugeot 205 Gti (https://forum.4tuning.ro/339-constanta/32285-peugeot-205-gti.html)

mikafly 07-02-07 17:33

Re: Peugeot 205 Gti
 
You're right my friend!!...e cea mia potrivita pt o cursa cu 205.
Si azi a fost ceva action......e 200 kompressor.......1.1

mikafly 07-02-07 18:55

Re: Peugeot 205 Gti
 
4 Attachment(s)
Old times..amintiri mai vechi.......tii minte Aditza?...ahh...ce vremuri...hihihihihi
De fapt nu e chiar de demult...dar merge sa iii zicem ca si cum ar fi..parca a trecut o vesnicie de atunci.......

ady_gti 08-02-07 08:37

Re: Peugeot 205 Gti
 
in privintza greutatzii masinii m-am inselat .. peugeotul are 1300de kg .... ieri mi-a aratat fly ca era o serie pansonata cu kg masinii .. nu-mi vine sa cred .. dar asta e

mikafly 08-02-07 09:54

Re: Peugeot 205 Gti
 
deap!...chiar asa scria....1300kg...si 2100..aia crec ca era maxima admisa.
si impartirea pe punti 680 cu nu mai stiu cat...mau mult pe fatza

M Y U 08-02-07 10:22

Re: Peugeot 205 Gti
 
Quote:

Originally Posted by ady_gti (Post 737676)
in privintza greutatzii masinii m-am inselat .. peugeotul are 1300de kg .... ieri mi-a aratat fly ca era o serie pansonata cu kg masinii .. nu-mi vine sa cred .. dar asta e

Cand ai bani sa ii dai de un suc fetii [secretara] de la Ticuleanu fier vechi,mergi acolo unde zicea-i ca ai mai fost si o pui pe cantar,chiar am sa vin si eu cu a mea,acolo vezi exact cate kg ai.Nu cred ca 205u tau are mai mult de 1000kg cu tot cu motoru asta turbo.

PS:405u lu schili are in jur de 1600kg care este inca odata ca a ta...

mikafly 08-02-07 10:26

Re: Peugeot 205 Gti
 
Tu nu citesti biine?..*****ie pe masina 1300kg...nu vrei sa intelegi?...ori aia de la peugeot erau tampitzi sa puna 1300 la misto?......asa e poansonat pe masina.....
Adevarul e ca nu pare de peste 1000 kg......dar cica are.

M Y U 08-02-07 10:36

Re: Peugeot 205 Gti
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 737836)
Tu nu citesti biine?..*****ie pe masina 1300kg...nu vrei sa intelegi?...ori aia de la peugeot erau tampitzi sa puna 1300 la misto?......asa e poansonat pe masina.....
Adevarul e ca nu pare de peste 1000 kg......dar cica are.

Atunci nu mai ramane decat cantaru sa decida cat are exact...
Asteptam sa o puna pe cantar...

PS:AZG vino azi pe la service cu ea si mergem impreuna la cantar...

mikafly 08-02-07 10:58

Re: Peugeot 205 Gti
 
Am cautat si eu pe net...peste tot scrie ca are 875 kg...numai pe mainsa lui scrie 1300...poate e la misto

Lucian 08-02-07 17:53

Re: Peugeot 205 Gti
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 737899)
Am cautat si eu pe net...peste tot scrie ca are 875 kg...numai pe mainsa lui scrie 1300...poate e la misto

E mai simplu sa o pui pe cantar .

mikafly 08-02-07 17:58

Re: Peugeot 205 Gti
 
Cel mai simplu.....assa o sa si faca.....de fapt asa o sa facem toti....sa stim ce si cum

ct-98-dne 14-03-07 23:15

Re: Peugeot 205 Gti
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 738735)
Cel mai simplu.....assa o sa si faca.....de fapt asa o sa facem toti....sa stim ce si cum

si prietene nevazator asa ar trebui sa facem si noi cu motorsporturile noastre ca tare s curios cate kg cantarim si noi acm.......

mikafly 15-03-07 07:52

Re: Peugeot 205 Gti
 
Quote:

Originally Posted by ct-98-dne (Post 798684)
si prietene nevazator asa ar trebui sa facem si noi cu motorsporturile noastre ca tare s curios cate kg cantarim si noi acm.......

Prietene nevazator.....lool....nu uita ca esti in aceeasi oala cu mine.....biciclistule....
Cand dam o raita la cantar?....eu am fost odata si muista aia de acolo nu a vrut sa ma cantareasca....i-am zsi ca dau de un suc...nu a vrut.

gabby1984 16-03-07 22:32

Re: Peugeot 205 Gti
 
Mai.... Dar de mine nu vrea sa zica nimeni nimic??? Skoda Octavia... mi-a fost victima... ( cu toate ca avea doar 90 cp....)

13Kry 04-08-07 15:37

Re: Peugeot 205 Gti
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 735879)
Lool!!!...Skoda care rupe pe genunchi 330i...cel putin noua asa ni sa parut......tragea f bine....uimitor de bine.

este 330ci ;)

Lucian 04-08-07 18:37

Re: Peugeot 205 Gti
 
La 330ci lipseste un element foarte important. Da multi cai si prestanta .


All times are GMT +2. The time now is 23:30.

- Copyright 2026 4Tuning