Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Un Matiz Oradean (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/31813-matiz-oradean.html)

Aaronnel^ 07-02-07 22:16

Re: Un Matiz Oradean
 
Mama mama .... ptr prima oara vad si eu un matiz tunat cu gust si fff.frumos..
Bravo tata esti tare... respectul meu ptr ce ai facut din el

tavisor 07-02-07 22:30

Re: Un Matiz Oradean
 
1 Attachment(s)
mi-am pus o baterie de 60 amperi ca sa nu mai am probleme cu ea))))))))))))))Dupa 2 ore de chin ca sa ii fac loc a intrat la locul ei))))

tavisor 07-02-07 22:33

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by Aaronnel^ (Post 737197)
Mama mama .... ptr prima oara vad si eu un matiz tunat cu gust si fff.frumos..
Bravo tata esti tare... respectul meu ptr ce ai facut din el

ms omule.Mai am putin pana in luna Mai cand va primi spoilere noi si o priza de aer pe capota.Pana atunci mai am de lucru la intrerior.Va fii o surpriza )))))))))))

Aaronnel^ 07-02-07 22:43

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by tavisor (Post 737248)
ms omule.Mai am putin pana in luna Mai cand va primi spoilere noi si o priza de aer pe capota.Pana atunci mai am de lucru la intrerior.Va fii o surpriza )))))))))))

DVD Player/Monitoare LCD/ ceva de genu ? ;)) Piele ? ;)) :D

crek k faci din matizu asta ceva Pimp My Ride ;)) arata superb

tavisor 07-02-07 22:46

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by Aaronnel^ (Post 737280)
DVD Player/Monitoare LCD/ ceva de genu ? ;)) Piele ? ;)) :D

crek k faci din matizu asta ceva Pimp My Ride ;)) arata superb

dvd am in plan pe sapt viitoare cu un monitor deocamdata,piele nu ca e rece la spate stiu ca da frumos la intrior.Eu vreau sa-mi fac scaunele tip scoica.Scaunele sport sunt greu de adaptat si cele care se regleaza costa destul de mult)))))

tavisor 07-02-07 22:51

Re: Un Matiz Oradean
 
5 Attachment(s)
Uite asa va arata in MAI.Cred ca va fii unuicul din tara))))))))))
Barile sunt la facut deja,priza de aer o am dar numai dupa pasti ma apuc de asamblat.

Aaronnel^ 07-02-07 23:57

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by tavisor (Post 737297)
Uite asa va arata in MAI.Cred ca va fii unuicul din tara))))))))))
Barile sunt la facut deja,priza de aer o am dar numai dupa pasti ma apuc de asamblat.

E bestial ;) spor la treaba .. chiar k unic ;)

Dr3adLorD 08-02-07 01:14

Re: Un Matiz Oradean
 
Foarte tare man. tine-o tot asa . E Super tare si eu am unul argintiu si vreau sa ma apuc de el si vroiam sa te intreb cam cat te-au costat toate astea in mare, cel putin exteriorul sa zicem. ms bafta multa

tavisor 08-02-07 07:04

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by Dr3adLorD (Post 737525)
Foarte tare man. tine-o tot asa . E Super tare si eu am unul argintiu si vreau sa ma apuc de el si vroiam sa te intreb cam cat te-au costat toate astea in mare, cel putin exteriorul sa zicem. ms bafta multa

Priza de aer 180 ron,bara fata 160 euro,bara spate 140 euro,pragurile 110 ron,

Dr3adLorD 08-02-07 10:42

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by tavisor (Post 737610)
Priza de aer 180 ron,bara fata 160 euro,bara spate 140 euro,pragurile 110 ron,


SAvedem cand ma apuc si yo sa o fac dak e iti mai cer sfaturi. Multa bafta si fa-o unicat
:D

tavisor 08-02-07 11:50

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by Dr3adLorD (Post 737867)
SAvedem cand ma apuc si yo sa o fac dak e iti mai cer sfaturi. Multa bafta si fa-o unicat
:D

Daca te pot ajuta cu ceva,te ajut cu placere

Teroarea 10-02-07 12:58

Re: Un Matiz Oradean
 
misto barile pe care le ai ales ele si cu jentile sunt cele mai misto de pe masina ia gri in rest a sctricat o cu prize false , folosirea stemelor de la alte masini si oglinda aia parca este veioza ! bafta cu micul gigant:P

mesteru 10-02-07 23:38

Re: Un Matiz Oradean
 
ce dimensiuni de jante intra maxim p el fara s modifik cva la aripi ???

tavisor 11-02-07 06:59

Re: Un Matiz Oradean
 
Ale mele sunt jantele pe 15
iar cauciucurile sunt de 195/45/15
da am modificat putin la aripa spate am indoit tabla(dublura aia de tabla)in sus sub aripa si nu imi mai freaca,iar la puntea spate am pus un opritor de cauciuc ca sa nu mai coboare prea tare.Asa nu mai imi freaca deloc.

tavisor 11-02-07 07:02

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by Teroarea (Post 742111)
misto barile pe care le ai ales ele si cu jentile sunt cele mai misto de pe masina ia gri in rest a sctricat o cu prize false , folosirea stemelor de la alte masini si oglinda aia parca este veioza ! bafta cu micul gigant:P

Eu am luat de la matizul gri doar ideea cu barile )))))))
Cica NISSAN))))))
Ma inspir si eu de unde pot nu-mi place sa am bari cum au toti
Intra aici pe www.passion4tuning.be sa vezi tuninguri)))))


All times are GMT +2. The time now is 05:25.

- Copyright 2026 4Tuning