Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   logan stance - under construction (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/312122-logan-stance-under-construction.html)

cristi_timidu 05-04-12 13:32

Re: logan wanna be stance - under construction
 
dbogdan: jentile au fost luate de pe un urs dar ele au fost construite pentru vw(au sigla vw pe interior) cu prindere de 4x100, singura modificare a fost la butuc care era de 57mm si am facut la strung de 60.1 cum este pentru logan. toba finala este schimata cu una YED si am luat-o mai mult pentru design nu pentru sunet.

andr3y-solenza: multumesc si dupa cum am mai spus incerc sa dau clean la un set de bari, daca sunt reusite vor ramane daca nu le vopsesc pe cele care sunt pe masina + un set de proiectoare

la evazari se lucreaza ...

VaLeX 05-04-12 13:35

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Nu vreau sa vad jantele vopsite :) In rest , cat mai curata ...bara spate daca o modifici , sper ca ii faci o linie cu evazarile sa dea frumos.
Bafta , pana acum e altceva ...

Tis-ul 05-04-12 13:46

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Cand ai avut acel kit pe ea, daca nu ii puneai aripi de avion tot degeaba :lol: .

Imi place foarte mult masina, mai ales culoarea . Sa vedem cum continui ... Ai cumva de gand sa vopsesti jantele ?


Eu zic, ca daca i-ai face un mic camber negativ fata-spate, nu ar mai arata asa mici jantele .

Bafta cu proiectul !

cristi_timidu 05-04-12 14:00

Re: logan wanna be stance - under construction
 
orice om este supus greselilor si am avut si eu perioada mea.
jentile sunt vopsite gri mat, nu am ales o culoare mai speciala pentru ca personal nu prea sunt adeptul si in plus masina este vopsita intr-o culoare frumoasa.
s-a studiat si camber-ul pe spate care s-a ajuns la concluzia de catre matheo ca este cam periculos.
camber-ul pe fata se poate face de fapt un prim pas s-a si facut in viitorul apropiat se v-a trece si la fapte

b08ygs 05-04-12 18:27

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Frumos Loganu:-P jantele le stiu... baiatu lucreaza pe langa piata Domeni si mai venea cu Ursu, foarte ingrijite, a vrut FOF sa le cumpere dar nu stiu ce sa intamplat... oricum vad ca au ajuns bine:-P

De ce e periculor camber pe spate? Pasajele ai de gand sa le roluiesti si sa patrezi forma originala?

cristi_timidu 05-04-12 23:33

Re: logan wanna be stance - under construction
 
4 Attachment(s)
nu stiu sa spun exact de ce este periculos doar stiu ca masina devine instabila l-a viteze mari. asta e poate pe vitor se schimba planurile.

evazarile pe spate au fost terminate si nu s-a pastrat forma originala. saptamana viitoare urmeaza si fata.

cateva poze

Dr.Dre 06-04-12 00:27

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Quote:

Originally Posted by cristi_timidu (Post 4968163)
nu stiu sa spun exact de ce este periculos doar stiu ca masina devine instabila l-a viteze mari. asta e poate pe vitor se schimba planurile.

evazarile pe spate au fost terminate si nu s-a pastrat forma originala. saptamana viitoare urmeaza si fata.

cateva poze

hai ca au iesit f misto pasajele spate.pana la urma unde le-ai facut?la ionut?daca esti in weekend de servici la peco,trec pe la tine sa iti arat mostrele de materilal pentru tapiterie ;)

cristi_timidu 06-04-12 07:43

Re: logan wanna be stance - under construction
 
da, la ionut, ii duci o poza si face treba. ma gasesti sambata toata ziua sau duminica seara

B-61-KYS 06-04-12 08:36

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Imi place ce ai facut pe spate insa te rog, fa treaba pana la capat: fa la fel si pe fata pentru ca se va vedea diferenta de model dintre aripi si va arata f urat!

Sper s-o iei ca pe un sfat, nu altceva :)

bafta multa!

hoscoialf 06-04-12 08:48

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Super arata BRAVOO!!! Si te-ai gandit sa o lasi si mai jos???

cristi_timidu 06-04-12 08:59

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Quote:

Originally Posted by B-61-KYS (Post 4968381)
Imi place ce ai facut pe spate insa te rog, fa treaba pana la capat: fa la fel si pe fata pentru ca se va vedea diferenta de model dintre aripi si va arata f urat!

Sper s-o iei ca pe un sfat, nu altceva :)

bafta multa!

am pus masina pe forum nu doar sa primesc laude ci si sfaturi, critici, pareri, orice care sa duca care ceva constructiv.
aripile fata vor trebui sa mai astepte pana saptamana viitoare,omul m-a bagat printre lucrari pentru ca spatele era o necesitate si nu mai puteam sa suport cum tot atingeau in aripi.

vor urma teste cu 4 oameni de 100kg la diferite viteze si in functie de asta sa vedem cat o lasam. in principui o sa fie mai jos

cristi_timidu 06-04-12 15:52

Re: logan wanna be stance - under construction
 
5 Attachment(s)
astazi a venit un pachetel cu cateva surpize

Elite XL Ultra Plush Deep Pile Drying Towel - un prosop cu microfibre pentru stergerea masini dupa baita, este in strat dublu si foarte pufos.

Surfex HD All Purpose Cleaner/Degreaser - este un degresant, adora toate tipurile de pete si se poate folosi pe orice tip de suprafata, in functie de suprafata se dilueaza corespunzator. eu l-am luat pentru curatarea jegului de pe motor.

sonax sx multistar - este tot un degresant dar mai slabut decat surfex hd. o sa il folosesc pentru plasticele din interior si daca este cazul chiar si pe tapiterie.

Valet PRO Soft Wash & Detailing Brushes - aceste perii vor scoate praful din cele mai mici colturi si dungulite su ajutorul soanx-ului.

in cutiuta de detailing mai exista produse precum:
- sonax full efect - este bun in eliminarea jegului si in mod special a calaminei depuse pe jenti provenita de la placute. produs testat inainte de a vopsi jentile si chiar face treaba, are ph neutru deci nu ataca polish-ul, necesitarea unei perii se face numai la un strat gros de calamina, daca se foloseste mai des evitam perierea jentilor.
- autosol polish - pentru intretinerea polish-ului si acesta a fost folosit facand o treaba foarte buna.
- un aplicator de la smartwax (cel in trei culori) - produs folosit si a ajutat la efectuarea unui polish corespunzator
- optimum pol-seal - un produs care ajuta la un plus de stralucire, ajuta la protejarea buzelor si dupa efectuarea polish-ului indeparteaza tot autosol-ul de pe buze.

marius3030 06-04-12 17:37

Re: logan wanna be stance - under construction
 
foarte frumos lucrat la evazari!intradevar KYSS are dreptate,dar daca spui ca o sa fie facute si alea ebn!:D

pokemonu` 06-04-12 21:02

Re: logan wanna be stance - under construction
 
3 Attachment(s)
masina arata bine mai ales jantele , te-as sfatui sa nu adaugi eleroane sau modificari majore ale barilor , te ajut cu cateva poze ...

MiTzA- 06-04-12 21:09

Re: logan wanna be stance - under construction
 
Quote:

Originally Posted by cristi_timidu (Post 4968942)
sonax sx multistar - este tot un degresant dar mai slabut decat surfex hd. o sa il folosesc pentru plasticele din interior si daca este cazul chiar si pe tapiterie.

Valet PRO Soft Wash & Detailing Brushes - aceste perii vor scoate praful din cele mai mici colturi si dungulite su ajutorul soanx-ului.

Ma intereseaza si pe mine astea 2, se pot cumpara si separat ? sau vine toate la pachet ?



@ Foarte frumos loganul, unul din putinele din oras modificate cu bun gust !


All times are GMT +2. The time now is 18:28.

- Copyright 2024 4Tuning