Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/30303-hennessey-venom-1000-twin-turbo-srt.html)

bogdan_3.25ix 07-01-07 04:24

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
Bestie pe 4 rotii!!!!

sprinter 08-01-07 11:33

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
Nu prea pot sa sufar eu viper ul :D dar.... asta imi place.... din cauza performantelor... :D:D:D

smtraxx 08-01-07 14:28

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
Intradevar..pe drag scoate bine..dar pe circuit nu cred ca e mai buna decat o masina la jumate pret..fiindca nu prea ai ce face cu atatzia cai..e just for fun!
Am vazut teste cu Viper SRT10..e departe de Venom 1000, dar nici ala nu prea ai ce face cu el pe track, fiindca il pierzi foarte usor.
La americani, masinile sunt facute pentru performante pe drag si nu pentru circuit, sau sunt pentru show-off. Is nebun dupa Viper, dar ar trebui sa invete sa scoata performante si safety gen european cars- SLR, F1, etc

bizkuite 08-01-07 16:15

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
Quote:

Originally Posted by acidutzzu (Post 686287)
Eu ma gandesc cum "ala negru cu coarne" o tzii pe sosea...daca la viper-ul stock te pun astia sa faci cursuri speciale !!!

aici ai dreptate, viper-ul este "cam instabil" pe sosea, degeaba are putere si viteze ametitoare ,daca nu poate fi controlata. Cum am vazut la un membru al acestui site: speed it's nothing without control...

dagosh88 09-01-07 02:01

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
Mi se pare absurd ca se poate circula cu o astfel de masina pe sosea.Oricat de bun ai fi la condus te mananca macar o data sa apesi pedala la fund si daca esti pe strada primul copac e al tau.
Sunt de acord cu masini de 1000 de cai,dar astfel de masini ar trebui facute doar pentru circuite speciale,cine isi permite o astfel de masina isi permite sa mearga de mai multe ori pe orice circuit vrea el.

Cristy@n0_crs 09-01-07 12:52

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
Quote:

Originally Posted by dagosh88 (Post 690297)
Mi se pare absurd ca se poate circula cu o astfel de masina pe sosea.Oricat de bun ai fi la condus te mananca macar o data sa apesi pedala la fund si daca esti pe strada primul copac e al tau.
Sunt de acord cu masini de 1000 de cai,dar astfel de masini ar trebui facute doar pentru circuite speciale,cine isi permite o astfel de masina isi permite sa mearga de mai multe ori pe orice circuit vrea el.

ai perfecta dreptate ma gandesc oare cum pleci dupa loc cu 1000 de caluti :D:shock:

b_m_r_02 10-01-07 00:39

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
foarte tare ....viperu mie nu imi place ...da asta ma incanta:))

Race 10-01-07 01:08

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
Quote:

La americani, masinile sunt facute pentru performante pe drag si nu pentru circuit, sau sunt pentru show-off. Is nebun dupa Viper, dar ar trebui sa invete sa scoata performante si safety gen european cars- SLR, F1, etc
Deci Viper e o masina proasta pe circuit ? Interesant punct de vedere...

AK-ZER 10-01-07 10:45

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
mashina asta nu e o noutate..
shi dk numai performanta motorului va intereseaza..sa stiti k sunt shi viper-uri mai puternice streetlegal facute de firma heffner performance shi SVS.
mai multe detalii la heffnersperformance.com
un viper de la heffner cu t turbo stage3 are la roata 1400 cai cu benzina de la pompa shi 1900 cu benzina de curse

pimp_lex 10-01-07 18:59

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
Quote:

Originally Posted by smtraxx (Post 689433)
La americani, masinile sunt facute pentru performante pe drag si nu pentru circuit, sau sunt pentru show-off. Is nebun dupa Viper, dar ar trebui sa invete sa scoata performante si safety gen european cars- SLR, F1, etc

HAHAHAHA
tare, f tare

iti recomand sa mai citesti putin despre ce poate pe circuit un Viper (mai ales vechiul GTS-ACR) si un Z06.

gasca_lu_MosCraciun 04-02-07 03:30

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
400 km/h, ce senzatie tre sa fie :D

Bogdan_ozzy 15-02-07 18:49

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
super frumos "avionul" are si putere si potential.. da are si pret...:)

boy_wonder 15-02-07 19:12

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
iti recomand sa mai citesti putin despre ce poate pe circuit un Viper (mai ales vechiul GTS-ACR) si un Z06.[/QUOTE]

Ce Z06? Z06 e o masina americana care nu ia curbele, e facut doar pt. drum drept.. dar cu toate astea a facut noul Porsche 911 Turbo pe circuit :))))

TSC-Us 05-03-07 00:23

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
cate supercar-uri au inceput sa apara...

Quattro27 05-03-07 21:03

Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
 
Quote:

Originally Posted by dragos1989 (Post 684474)
as vrea sa vad o liniutza intre bestia asta si un McLaren F1. Shit pe asta si o Hayabusa turbo sa le ai in garaj si t poti da cu oricine :D

este un filmulet pe www.youtube.com cu o linie intre asta, o busa turbo si una stock
si il fac amandoua, degeaba are 1000 de cai daca are 1500 de kile( sau cat o avea)


All times are GMT +2. The time now is 06:18.

- Copyright 2026 4Tuning