Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/29339-logan-rs-170-cai-putere-by-patrick-kirfel.html)

CT-82-PWR 26-04-07 17:29

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
eu zic ca astea din romania vor scoate mai mult de 200 http://www.xtrempc.ro/forum/images/smiles/tongue3.gif

Duke 26-04-07 20:10

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
mei si asa eu cred ca noi ne cam dam prea mult la BMW si MERCEDES !

Uite la americani aia au CUDA si toata ziua cand ii auzi vorbesc de stret rods si hot rods si alte masini americane pe aia nu ii auzi cu BMW si MERCEDES cum nici pe francezi nu ii auzi cu BMW si MERCEDES ....

Bei fratilor Franta are Renault , Germania are BMW si MErcedes , Italia are cam tot ce e mai bun , iar noi ar trebui sa ajutam la evolutia Daciei si sa nu mai mediatizam toate masinile de afara

Acuma parerea mea nu merita dacia 30de mii de coco dar e fain ca cineva a facut asa ceva !

moise 27-04-07 12:14

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
Loganu de "curse" de 90 CP (cupa Dacia Logan, aia care a fost la demonstratia de la Casa Poporului) costa 13000 de Euro, asta costa 30000 Euro, probabil ca s-a facut calculul asa :

Dacia Logan 8500 Euro + ClioRs (nou,complet) 17000 Euro + suspensii, rollbar, jante, cauciucuri 4500 Euro= 30000 Euro :lol: :lol: :lol: :lol:

Faza cu maxim 200Km/h as intelege-o daca ar avea cutie cu ropoarte scurte, dar atunci ar trebui sa aiba 0-100 Km/h in 6 sec.

Aaa si apropo un Clio RS modificat pt curse (ala ca al lui George Grigorescu) costa 32000-36000 Euro.

florin83 27-04-07 12:22

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
Quote:

Originally Posted by Ionutz maniacu (Post 680100)
Cam scump la 30000,chiar foarte scump si la 170 de CP doar 200 km/h???Nu cred aproape 180-185 km/h prinde stock,deci la 90 CP dar la 170 si aerodinamica putin imbunatatita yo nu cred ca are cum doar 200 km/h

poate are o cutie scurta...facuta pt acceleratie, nu pt top speed..
si o masina de WRC are viteza maxima tot cam pe acolo, poate mai putin.. si are 300 cai. ce inseamna, ca e varza?

conteaza cat de repede ajunge la viteza aia...

Ghimpe200 30-04-07 09:51

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
Pai asta e k poate loganul a fost facut pt liniute,da si ashea,7,6 secunde pana la suta e cam mult.Totusi mie nu imi place loganul,chiar dak are 170 cai sau 105 cai sau 16v,nu imi place.

Cristi_XP 02-05-07 01:11

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
Quote:

Originally Posted by moise (Post 873728)
Loganu de "curse" de 90 CP (cupa Dacia Logan, aia care a fost la demonstratia de la Casa Poporului) costa 13000 de Euro

Masina costa 6750 euro... :) si e pregatita de fabrica pentru rally,suspensie sport,ECU reno sport,rollbar ...
Cat despre BMW si mercedes in America...sunt vazute ca masini de lux,masini scumpe...pe care nu oricine si le permite!

einstein1984 02-05-07 01:26

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
Ader si eu la parerea generala ca la 30 000 de euro mai bine modifici un CLio RS si iesie ceva mai potent!

ShinyG 02-05-07 23:25

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
De o calitate indoielnica acest thread poluat de minori inarmati cu "pareri"...
Pacat de masina, pentru ca este singurul Logan tunat profi de pana acum!
Respectele mele pentru acest domn german!

Cristi_XP 04-05-07 01:06

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
Ceea ce nu pricep unii de aici este...ca ai ceva unicat.La 30 de mii poti sa`ti iei m3,dar in lume cate M3uri sunt?
S-a vorbit de vreun M3 cum s-a vorbit de loganul acesta?Fiecare cu parerea lui.Banii...suma bagata in masina..nu are importanta...importanta are produsul final.Atata timp cat s-a realizat ce s-a propus..e ok,un proiect care a avut succes si nu a bagat banii degeaba in masina.

zoro#$$$$$$ 07-07-07 23:33

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
are glume in program

riptor 09-08-07 22:10

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
Quote:

Originally Posted by einstein1984 (Post 880150)
Ader si eu la parerea generala ca la 30 000 de euro mai bine modifici un CLio RS si iesie ceva mai potent!

ca sa nu mai spunem ca un clio III rs (III nu II !) e 20 000 euro la noi mai exact cam 19500.. enorm 30 000.masina aia nu trebuia sa sara de 17 000.cu toate ca daca as lasa dara de dolari in urma as lua unul doar de curiozitate! si nu cred ca prinde doar 200 decat daca nu duce cutia mai mult si cutia de clio rs duce in jur de 240-250

DragosT 09-08-07 22:58

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
6 Attachment(s)
As da fiecare banut pe masina asta doar ptr faptul ca are emblema aia din bot si ca nu a avut ca scop sa fie un clio rs mai putin performant ci un logan rs.
De laudat ce a intentionat omul dintr-o actiune de marketing, ca tot e dealer Logan, cu atat mai mult ca masina este si street legal.
Fata de ce se pregateste ptr viitorul marcii...

puiu 09-08-07 23:12

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
interesant golanu.

DB 64 MIS 12-08-07 11:29

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
la banii astia BMW scrie pe mine......nu stiu trecatorii ce ai tu sub capota si in ultimul rand e Dacie asa o sati zica toti si o sa te simti prost 100% , 200 km/h la 170 de caluti putin ...unde sunt restu caiilor?

ja_k79 16-08-07 15:39

Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
 
Poza de la avatar este reala sau virtual tuning.....oricum arata super masina...Trimiteti in format mai mare daca o aveti va [email protected]


All times are GMT +2. The time now is 19:07.

- Copyright 2026 4Tuning