![]() |
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
eu zic ca astea din romania vor scoate mai mult de 200 http://www.xtrempc.ro/forum/images/smiles/tongue3.gif
|
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
mei si asa eu cred ca noi ne cam dam prea mult la BMW si MERCEDES !
Uite la americani aia au CUDA si toata ziua cand ii auzi vorbesc de stret rods si hot rods si alte masini americane pe aia nu ii auzi cu BMW si MERCEDES cum nici pe francezi nu ii auzi cu BMW si MERCEDES .... Bei fratilor Franta are Renault , Germania are BMW si MErcedes , Italia are cam tot ce e mai bun , iar noi ar trebui sa ajutam la evolutia Daciei si sa nu mai mediatizam toate masinile de afara Acuma parerea mea nu merita dacia 30de mii de coco dar e fain ca cineva a facut asa ceva ! |
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
Loganu de "curse" de 90 CP (cupa Dacia Logan, aia care a fost la demonstratia de la Casa Poporului) costa 13000 de Euro, asta costa 30000 Euro, probabil ca s-a facut calculul asa :
Dacia Logan 8500 Euro + ClioRs (nou,complet) 17000 Euro + suspensii, rollbar, jante, cauciucuri 4500 Euro= 30000 Euro :lol: :lol: :lol: :lol: Faza cu maxim 200Km/h as intelege-o daca ar avea cutie cu ropoarte scurte, dar atunci ar trebui sa aiba 0-100 Km/h in 6 sec. Aaa si apropo un Clio RS modificat pt curse (ala ca al lui George Grigorescu) costa 32000-36000 Euro. |
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
Quote:
si o masina de WRC are viteza maxima tot cam pe acolo, poate mai putin.. si are 300 cai. ce inseamna, ca e varza? conteaza cat de repede ajunge la viteza aia... |
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
Pai asta e k poate loganul a fost facut pt liniute,da si ashea,7,6 secunde pana la suta e cam mult.Totusi mie nu imi place loganul,chiar dak are 170 cai sau 105 cai sau 16v,nu imi place.
|
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
Quote:
Cat despre BMW si mercedes in America...sunt vazute ca masini de lux,masini scumpe...pe care nu oricine si le permite! |
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
Ader si eu la parerea generala ca la 30 000 de euro mai bine modifici un CLio RS si iesie ceva mai potent!
|
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
De o calitate indoielnica acest thread poluat de minori inarmati cu "pareri"...
Pacat de masina, pentru ca este singurul Logan tunat profi de pana acum! Respectele mele pentru acest domn german! |
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
Ceea ce nu pricep unii de aici este...ca ai ceva unicat.La 30 de mii poti sa`ti iei m3,dar in lume cate M3uri sunt?
S-a vorbit de vreun M3 cum s-a vorbit de loganul acesta?Fiecare cu parerea lui.Banii...suma bagata in masina..nu are importanta...importanta are produsul final.Atata timp cat s-a realizat ce s-a propus..e ok,un proiect care a avut succes si nu a bagat banii degeaba in masina. |
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
are glume in program
|
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
Quote:
|
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
6 Attachment(s)
As da fiecare banut pe masina asta doar ptr faptul ca are emblema aia din bot si ca nu a avut ca scop sa fie un clio rs mai putin performant ci un logan rs.
De laudat ce a intentionat omul dintr-o actiune de marketing, ca tot e dealer Logan, cu atat mai mult ca masina este si street legal. Fata de ce se pregateste ptr viitorul marcii... |
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
interesant golanu.
|
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
la banii astia BMW scrie pe mine......nu stiu trecatorii ce ai tu sub capota si in ultimul rand e Dacie asa o sati zica toti si o sa te simti prost 100% , 200 km/h la 170 de caluti putin ...unde sunt restu caiilor?
|
Re: Logan RS de 170 de cai putere! By Patrick Kirfel
Poza de la avatar este reala sau virtual tuning.....oricum arata super masina...Trimiteti in format mai mare daca o aveti va [email protected]
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:07. |
- Copyright 2026 4Tuning