Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/291803-discutii-schimbari-sectiunea-bmw.html)

RIcKO 01-12-11 21:30

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
La urma urmei nu te hraneste chestia aia de acolo cu BMW ....o ai sau nu tot ala esti , chestia e ca ar trebui divizata sectiunea BMW in 2 sectiuni , ceva de genul cum e pe stanceworks , sunt sigur ca stiti

Noob , New Comer ---BMW ( cu tot ceea ce e legat de bmw si nu se incadreaza la builds )

Builds --- BMW ( cu proiecte intradevar bine inchegate )

Ma gandesc ca ar fi mai usor pt cei ce cauta ceva anume, daca vrei sa cauti un proiect adevarat si sa inveti ceva in momentul de fata trebuie sa treci peste 35 de anunturi cu masini care dupa 2 pagini s-au vandut

E doar o parere personala !!!

jakal 01-12-11 21:32

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
cu sau fara, tot Bmw driver raman.....de 4 ani conduc Bmw-urile personale sau ale altora...:D

mi-am adus aminte de primul BMW, l-am luat in 1998...un e34 525 12v
din pacate era inscris pe un turcalete si nu am mai dat de el...masina a ajuns la dezmembrat....
ce vremuri....:sad:

orice decizie s-ar lua....mergem mai departe

RIcKO 01-12-11 21:35

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 4753388)
E totul bazat pe obraz, zic eu ca reusim sa ne intelegem intre noi ca niste oameni normali, nu?

Pana acum tot pe obraz s-a bazat si s-a ajuns la astea , aici din pacate pe forum nu prea mai exista obraz , fara suparare Aleks

aleks 01-12-11 21:36

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
RIcKO, eu am mai avut o idee din asta, cred ca e corect, au mai scris si altii mai sus, si in alte topicuri mai demult.
O singura precizare: sectiunea de proiecte personale se umple doar cu topicuri mutate de pe masina mea BMW, de exemplu.
Concret: faci un topic, il cresti, masina evolueaza, cand intr-adevar ea merita atentie mai mare decat altele (cu masini la vanzare de exemplu), topicul pleaca in sectiunea respectiva. Sunt destule care merita mutate acolo...

RIcKO 01-12-11 21:45

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Eu unul zic ca ar fi ok asa ceva ,,,bine acum o sa vina de ex Brandex care o sa zica bun , dar cine decide ca proiectul lui x ar trebuii sa fie acolo ? ( e complet normala intrebarea, pt ca din una in alta se nasc controverse ) , o propunere acceptabila zic eu ar fi ca toti moderatorii BMW sa hotareasca ( stiti voi 50+1 % ) , stiu e destul de complicat dar asa nu cred ca ar fi controversele binecunoscute .....e doar o idee , eventual daca ar mai contribuii si altii cu modificari la ideea mea sunt sigur ca se poate ajunge la o intelegere si sa fie toata lumea de acord

brandex 01-12-11 22:42

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Eu nu mai zic nimic, cum spunea si jakal: orice decizie s-ar lua....mergem mai departe

lucian_bmw 02-12-11 00:19

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by Raz6633 (Post 4752077)
Da brandex, dar uiti un lucru, acest forum este 4tuning, nu BMW CLUB, sunt doua ideologii, si doua concepte total diferite...

Da poti sa iti prezinti noua achizitie fara sa ii faci ceva major pe BMW Club, si nu te condamna nimeni, dar pe 4tuning, se doresc proiectele care chiar merg intr-o anumita directie,

Va rog corectati-ma daca gresesc.

Numai bine

De cand un Bmw cu pack M este o masina modificata , pt. ca 3/4 din cele prezentate sunt in stadiul acela ?

SAX1987 02-12-11 00:32

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by lucian_bmw (Post 4753683)
De cand un Bmw cu pack M este o masina modificata , pt. ca 3/4 din cele prezentate sunt in stadiul acela ?

Bine ca ai aparut tu si ai lamurit situatia !!



On : faceti 2 sectiuni si gata . Cele nou venite si proiectele vechi .

eu nu vad alta rezolvare aici . Chestia cu user grup e o aiureala . Nu vad pe cine incalzeste ca are sau nu BMW sub user !

neagk 02-12-11 13:42

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Care e primul comentariu pe care il primesti cand iti prezinti masina ? "Pune-i un packet M" "Las-o mai jos " . O masina poate fi frumoasa si fara M packet,parerea mea.

Cel mai bn ar fi cu 2 sectiuni !

bcoupe 02-12-11 14:11

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Da....2 sectiuni....sectiunea ///M pack si sectiunea fara ///M pack!!!!


On: ca sa fie bine mai trebuie niste moderatori la sectiunea BMW, niste moderatori care au mai mult timp sa modereze....

Pe mn nu ma incalzeste cu nimic ca scrie BMW jos sau nu scrie....numai sa lasati acces la toate topicurile pentru toti sa ne mai documentam si noi....

myky99 02-12-11 22:59

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by neagk (Post 4754495)
Care e primul comentariu pe care il primesti cand iti prezinti masina ? "Pune-i un packet M" "Las-o mai jos " . O masina poate fi frumoasa si fara M packet,parerea mea.

Cel mai bn ar fi cu 2 sectiuni !

threadul asta e pt cei care vor sa spuna ceva calumea..constructiv...nu tampenii! mai bine va abtineti decat sa vorbiti de dragul de a face un post!

Nosfer 03-12-11 00:41

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Orice piesa diferita fata de ce a avut masina cand ai cumparat-o e o modificare, daca nu a avut M pack si i-ai pus, e masina modfiicata fata de starea intiiala. Ca altele vin direct cu M pe ele, asta e, bravo persoanelor care le-au luat asa direct, au scapat de o grija.

Legat de subiect, s-ar putea face o curatenie prin topicuri, sunt multe masini care s-au dat, care s-au dezmembrat si care nu merita sa mai fie aduse in discutie.

Si mie mi-ar placea sa fie cum a spus Ricko, doua sectiuni, una pentru masini la care s-a muncit destul de mult, si una pentru masinile care sunt la inceput. Cand e progres vizibil la un proiect nou, se muta in cealalta sectiune. E si ceva motivare asa.

RideTheRiddle 03-12-11 01:02

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
cea mai buna idee asta e, a lui ricko, iar in momentul in care "avansezi" in sectiune, sa ai si dreptul sa faci parte din usergroup-ul bmw. apartenenta la un grup ar trebui sa spuna ceva despre userul respectiv, nu sa fie doar un scris acolo sub nume

lucian_bmw 03-12-11 02:43

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 4753688)
Bine ca ai aparut tu si ai lamurit situatia !!



On : faceti 2 sectiuni si gata . Cele nou venite si proiectele vechi .

eu nu vad alta rezolvare aici . Chestia cu user grup e o aiureala . Nu vad pe cine incalzeste ca are sau nu BMW sub user !

eu cred ca esti obsedat de mine ! ai vreo problema cu mine ? spune ca sa lamurim odata problema !

on : am intrebat pt ca razvan zicea ca aici este un site unde se " intampla tuning " ! din cauza asta am intrebat ! +1 pt ideea lui ricko

Raz6633 03-12-11 09:53

Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
 
Sunt moduri in care trebuie sa privesti tuning,

1. Tuning la motor, sa storci ultimul ponei din motor

2. Tuning la exterior.

O masina daca are pachet M exterior, dar are niste jante, coborata pana jos, si cu cauciucurile trase, astfel incat sa se atinga perfectiunea in ceea ce priveste relatia aripi roluite/jante/cauciucuri, unghiuri negative...

Aceea este o masina care iti spun eu... s-a muncit la ea, s-a muncit mult, drept urmare merita sa fie pe acest site.


All times are GMT +2. The time now is 01:07.

- Copyright 2026 4Tuning