![]() |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
La urma urmei nu te hraneste chestia aia de acolo cu BMW ....o ai sau nu tot ala esti , chestia e ca ar trebui divizata sectiunea BMW in 2 sectiuni , ceva de genul cum e pe stanceworks , sunt sigur ca stiti
Noob , New Comer ---BMW ( cu tot ceea ce e legat de bmw si nu se incadreaza la builds ) Builds --- BMW ( cu proiecte intradevar bine inchegate ) Ma gandesc ca ar fi mai usor pt cei ce cauta ceva anume, daca vrei sa cauti un proiect adevarat si sa inveti ceva in momentul de fata trebuie sa treci peste 35 de anunturi cu masini care dupa 2 pagini s-au vandut E doar o parere personala !!! |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
cu sau fara, tot Bmw driver raman.....de 4 ani conduc Bmw-urile personale sau ale altora...:D
mi-am adus aminte de primul BMW, l-am luat in 1998...un e34 525 12v din pacate era inscris pe un turcalete si nu am mai dat de el...masina a ajuns la dezmembrat.... ce vremuri....:sad: orice decizie s-ar lua....mergem mai departe |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
|
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
RIcKO, eu am mai avut o idee din asta, cred ca e corect, au mai scris si altii mai sus, si in alte topicuri mai demult.
O singura precizare: sectiunea de proiecte personale se umple doar cu topicuri mutate de pe masina mea BMW, de exemplu. Concret: faci un topic, il cresti, masina evolueaza, cand intr-adevar ea merita atentie mai mare decat altele (cu masini la vanzare de exemplu), topicul pleaca in sectiunea respectiva. Sunt destule care merita mutate acolo... |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Eu unul zic ca ar fi ok asa ceva ,,,bine acum o sa vina de ex Brandex care o sa zica bun , dar cine decide ca proiectul lui x ar trebuii sa fie acolo ? ( e complet normala intrebarea, pt ca din una in alta se nasc controverse ) , o propunere acceptabila zic eu ar fi ca toti moderatorii BMW sa hotareasca ( stiti voi 50+1 % ) , stiu e destul de complicat dar asa nu cred ca ar fi controversele binecunoscute .....e doar o idee , eventual daca ar mai contribuii si altii cu modificari la ideea mea sunt sigur ca se poate ajunge la o intelegere si sa fie toata lumea de acord
|
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Eu nu mai zic nimic, cum spunea si jakal: orice decizie s-ar lua....mergem mai departe
|
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
|
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
On : faceti 2 sectiuni si gata . Cele nou venite si proiectele vechi . eu nu vad alta rezolvare aici . Chestia cu user grup e o aiureala . Nu vad pe cine incalzeste ca are sau nu BMW sub user ! |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Care e primul comentariu pe care il primesti cand iti prezinti masina ? "Pune-i un packet M" "Las-o mai jos " . O masina poate fi frumoasa si fara M packet,parerea mea.
Cel mai bn ar fi cu 2 sectiuni ! |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Da....2 sectiuni....sectiunea ///M pack si sectiunea fara ///M pack!!!!
On: ca sa fie bine mai trebuie niste moderatori la sectiunea BMW, niste moderatori care au mai mult timp sa modereze.... Pe mn nu ma incalzeste cu nimic ca scrie BMW jos sau nu scrie....numai sa lasati acces la toate topicurile pentru toti sa ne mai documentam si noi.... |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
|
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Orice piesa diferita fata de ce a avut masina cand ai cumparat-o e o modificare, daca nu a avut M pack si i-ai pus, e masina modfiicata fata de starea intiiala. Ca altele vin direct cu M pe ele, asta e, bravo persoanelor care le-au luat asa direct, au scapat de o grija.
Legat de subiect, s-ar putea face o curatenie prin topicuri, sunt multe masini care s-au dat, care s-au dezmembrat si care nu merita sa mai fie aduse in discutie. Si mie mi-ar placea sa fie cum a spus Ricko, doua sectiuni, una pentru masini la care s-a muncit destul de mult, si una pentru masinile care sunt la inceput. Cand e progres vizibil la un proiect nou, se muta in cealalta sectiune. E si ceva motivare asa. |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
cea mai buna idee asta e, a lui ricko, iar in momentul in care "avansezi" in sectiune, sa ai si dreptul sa faci parte din usergroup-ul bmw. apartenenta la un grup ar trebui sa spuna ceva despre userul respectiv, nu sa fie doar un scris acolo sub nume
|
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
on : am intrebat pt ca razvan zicea ca aici este un site unde se " intampla tuning " ! din cauza asta am intrebat ! +1 pt ideea lui ricko |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Sunt moduri in care trebuie sa privesti tuning,
1. Tuning la motor, sa storci ultimul ponei din motor 2. Tuning la exterior. O masina daca are pachet M exterior, dar are niste jante, coborata pana jos, si cu cauciucurile trase, astfel incat sa se atinga perfectiunea in ceea ce priveste relatia aripi roluite/jante/cauciucuri, unghiuri negative... Aceea este o masina care iti spun eu... s-a muncit la ea, s-a muncit mult, drept urmare merita sa fie pe acest site. |
| All times are GMT +2. The time now is 01:07. |
- Copyright 2026 4Tuning