![]() |
Bine mane s-a facut :wink: :wink: inchin eu o bere pt. tine :drunk:
|
Daca nu gresesc in Hunedoara se gaseste firma Horguem tuning. Au ei filtre de aer Simota care sunt bunicele. eu am luat unul de la ei cu care am mers vreo 500-1000 de km. Acum am trecut la un Raid cu heat shield :twisted: . Macar pentru sound merita sa schimbi filtrul de aer.
|
Dap!
Asa e!Sa vezi cum face un VR6 cu un filtru adevarat! :twisted: :twisted: :twisted: |
Horguem... :( am cautat pe net shi imi da numai adresa din Oradea:
SC HORGUEM SRL Str. Splaiul Crisanei nr. 13 Bl. B5, ap. 12 Oradea , 3700 Stie careva unde e in HD? (adresa) :( :( :?: |
Ooooops. Am gresit eu. Firma e in Oradea si atat. Mie mi-au trimis prin posta filtrul. el mai bine ar fi sa ii suni si sa vb cu ei despre toate detaliile.
|
:lol: :lol: ok mane mc mult.... :wink:
|
pentru cine e interesat ... datele tehnice pt motoru de 2000 GTi 16v
Engine: Type.....4-cyl in-line gasoline, dual overhead cam, 16 valves Bore.............................................. ....82.5 mm Stroke............................................ ....92.8 mm Displacement....................................2 L (1984 cc) Compression ratio......................................10.8:1 Horsepower (SAE net)...........................134 @ 5800 rpm Maximum Torque (ft-lb).........................133 @ 4400 rpm Factory Performance: Top Speed...................................201 kph (125 mph) Acceleration: 0- 80 kph (50 mph)....................................5.7 sec 0-100 kph (62 mph)....................................7.6 sec Other: Wheels........2 ATS Style No. 10, 2 MB Motoring MB 6 - 15 x 7 Tires......................BF Goodrich Comp T/A 3 205/50ZR-15 Gear Ratios....................3.45/2.12/1.44/1.13/0.91/R3.17 Final Drive............................................. .3.67 |
as dori shi eu datele de la motorizarea de 1.6 gti 8v daca le are cineva ...... ceva de genu cum am postat eu mai sus plz help :( :(
|
Mai avetzi 1 golfist pacy....
Uite ji prototiptilu ;) https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...er=asc&start=0 |
Bine ai venit!
:) |
Re:
Uite aici un link:- sper ca astea sunt.Performanta masinutza pentru anul ei de fabricatie! :lol: :lol: :lol:
http://www.carfolio.com/specificatio...s/id/?id=43054 Quote:
|
maryo e a doua oara cand ma scoti din ... :lol: 10x
p.s. astea erau ;) |
1 Attachment(s)
o poza mai recenta cu golfuletzu meu :roll:
pareri...kitch sau nu? :oops: :oops: |
Dintr-o singura poza nu pre` se vede dar nu pre` pare kitch.
De mic copil m-am simtit atras de Golfuri dar pana acu nu m-am combinat de nici unul :( (dar dau yo de permis si fac rost de $...) :D |
TReaba cu Kitch tuningul sta in gusturi in primul rand!
Cel mai important este sa-ti placa tie! Imi place masinutza ta,doar ca am o problema cu dimensiunile-sunt cam mare........atat! Sa o stapanesti sanatos! |
| All times are GMT +2. The time now is 05:31. |
- Copyright 2026 4Tuning