Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - DNG (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/287622-e36-dng.html)

silviu87 03-12-11 19:33

Re: E 36 DNG
 
Pune si tu te rog o poza cu farurile aprinse pe faza scurta,eventual pe intuneric.

MERCI!

Joltanu` 05-12-11 13:15

Re: E 36 DNG
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 4756940)
stick de ala de 8 giga am luat si eu , joltano poate nu ai observat intrebarea mea , intrebasem mai sus , ce tip de faruri ai folosit pe masina? zkw sau bosch?

Farurile sunt Bosch. Mai este un tip de far care are sticla foarte clara(nu are striatiile acelea), dar nu stiu denumirea, le are un prieten. O sa ma uit si iti spun.

Quote:

Originally Posted by silviu87 (Post 4756969)
Pune si tu te rog o poza cu farurile aprinse pe faza scurta,eventual pe intuneric.

MERCI!

De la indepartare nu ies bine pozele cu telefonul.

RIcKO 05-12-11 13:20

Re: E 36 DNG
 
Mai sunt ZKW care au lupa mai mare ca cele Bosch

DEVIL's Style 05-12-11 14:24

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 4760183)
Farurile sunt Bosch. Mai este un tip de far care are sticla foarte clara(nu are striatiile acelea), dar nu stiu denumirea, le are un prieten. O sa ma uit si iti spun.



De la indepartare nu ies bine pozele cu telefonul.

Poti sa faci 2 3 poze pe timp de noapte sa pot vedea si eu cum bat lupele bosch si una la un metri de un perete? [ imi pot face o idee cat de eficiente sunt ele ]

Darkside_89 05-12-11 15:29

Re: E 36 DNG
 
Exista o solutie mai buna sa acoperi incinta la lupa decat sa o vopsesti;)Poate ne vedem o data si iti explic cum am facut eu.

Joltanu` 06-12-11 21:09

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 4760299)
Poti sa faci 2 3 poze pe timp de noapte sa pot vedea si eu cum bat lupele bosch si una la un metri de un perete? [ imi pot face o idee cat de eficiente sunt ele ]

Fac zilele astea.

Quote:

Originally Posted by BMMWe36 (Post 4760387)
Exista o solutie mai buna sa acoperi incinta la lupa decat sa o vopsesti;)Poate ne vedem o data si iti explic cum am facut eu.

Pai ar fii bine sa ne vedem, sa vorbim una alta.

Sparkle_81 06-12-11 21:31

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by BMMWe36 (Post 4760387)
Exista o solutie mai buna sa acoperi incinta la lupa decat sa o vopsesti;)

Cred ca se refera la asa ceva si asa ceva ; ca sa-ti faci o idee !
Eu am ZKV, si am facut ,din materiale rudimentare, ca in primul link .

Voie buna !

Joltanu` 07-12-11 13:30

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 4763290)
Cred ca se refera la asa ceva si asa ceva ; ca sa-ti faci o idee !
Eu am ZKV, si am facut ,din materiale rudimentare, ca in primul link .

Voie buna !

Prima varianta nu mi se pare o idee rea (cu ''inelele'' de e60).
Mersi fain de link.

bodyspeed 07-12-11 13:52

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 4764378)
Prima varianta nu mi se pare o idee rea (cu ''inelele'' de e60).
Mersi fain de link.

Super ideea cu inele de E60, dar unde se gaseste asa ceva, pe la dezmembrari ..dau astia farul cu totul :sad: .numai daca e lovit in bot si sunt inelele intregi
fac niste search-uri pana una alta :rolleyes2

Bafta cu masina pe viitor .. ai o baza foarte buna :D

Darkside_89 07-12-11 14:40

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 4763290)
Cred ca se refera la asa ceva si asa ceva ; ca sa-ti faci o idee !
Eu am ZKV, si am facut ,din materiale rudimentare, ca in primul link .
Voie buna !

Da,ceva de genul,de prima variana nu stiam(chiar foarte tare ideea)si eu mi-am facut singur tot cu materiale rudimentare.
Quote:

Originally Posted by bodyspeed (Post 4764411)
Super ideea cu inele de E60, dar unde se gaseste asa ceva, pe la dezmembrari ..dau astia farul cu totul :sad: .numai daca e lovit in bot si sunt inelele intregi
fac niste search-uri pana una alta :rolleyes2

Bafta cu masina pe viitor .. ai o baza foarte buna :D

Nu trebuie neaparat sa cauti inele de e60,este un user pe forum care fabrica ceva de genul,foarte foarte fain si la un pret super.
Incercati la userul Ziemens,si eu trebuie neaparat sa-mi comand vreo 2 inele de la el...

Sparkle_81 07-12-11 21:03

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by BMMWe36 (Post 4764485)
Incercati la userul Ziemens,si eu trebuie neaparat sa-mi comand vreo 2 inele de la el...

Da , el face ... chestii d-alea !!! :-P
Daca faci/vrei asa ceva : tabla, nu plastic !



Voie buna !

Joltanu` 29-12-11 15:04

Re: E 36 DNG
 
10 Attachment(s)
Salutare.
Am revenit cu un update minor: mi-am retapitat volanul si m-am apucat de refacut jantele. Nu prea ma pricep la polisat dar cu rabdare vor iesi cum trebuie.
Pun o poza si cu volanul de schimb:D + o tentativa esuata de strech: 9,5J cu 225 45 17, pana la urma 215 40 17 va fi perfect sau macar 225 40 17 dar sunt cam rare:neutral:

alzn0rbert 04-02-12 09:48

Re: E 36 DNG
 
Salut.Imi place tare mult pisicuta,mi se pare una dintre cele mai frumoase/ingrijite din BV.

Joltanu` 04-02-12 13:42

Re: E 36 DNG
 
Ms fain, nici a ta nu e mai prejos.
Mai sunt mici "bube" de rezolvat, dar astept caldura.:-)


Astept cu mult interes sa-i fac niste poze calumea, pozele cu telefonul nu prea avantajeaza masina.

RIcKO 04-02-12 13:48

Re: E 36 DNG
 
Foarte frumoasa jantele de tipul asta , dau foarte bine pe e36 , la final cand vor fi oglinda o sa rupa tot , spor !!!


All times are GMT +2. The time now is 09:42.

- Copyright 2026 4Tuning