Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 negrutza mea (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/284387-e46-negrutza-mea.html)

Jbwkzz 22-02-12 20:27

Re: E46 negrutza mea
 
2 Attachment(s)
vopsit trimuri interioare negru mat mai putin cel de la schimbator ca nu am putut sa il dau jos ,cand o sa il dau le duc si pe celelalte pt inca o mana sau le fac eu cu ajutorul lui iuly hmm si adi nos :)) vad eo.


PS: poze facute in mers si una la semafor =)

Jbwkzz 22-02-12 20:32

Re: E46 negrutza mea
 
Astazi era sa o fac lata , m-am bagat tare intru-n girator si mia fugit masina .
Nu am mai putut sa o controlez , am sarit peste borduri si mam oprit la 1 metru de un stalp. Bine ca nu erau masini in girator si oameni !
La prima vedere e ok masina nimic rupt doar o aparatoare de noroi crapata , nu bate nimica cred , ca la sperietura ce am tras-o mi se parea ca toate scartie , zdrangane .. bat etc......... dimineata merg cu ea sa ma uit umpic pe dedesupt sa fie totul ok ca am atins rau d tot.

bofanel 22-02-12 22:36

Re: E46 negrutza mea
 
Quote:

Originally Posted by Jbwkzz (Post 4893861)
ms99ass: multumesc mult

bofanel: mie mi-a sarit vopseaua de pe nari din cauza la jetul de la spalatorie si le-am colantat acuma asta fiind o solutie provizorie ca vreau sa iau capota de facelift :D

Asa as vrea si eu sa le fac ca nu mai are ce sa mai sara ! problema e ca nu prea stiu cum mai exact ca sa nu iasa "sifonate" ....exista un tutorial, video ceva pe internet stiti cumva ?

Nosfer 23-02-12 01:02

Re: E46 negrutza mea
 
Grija mare cum conduci sa nu faci vreo nebunie ca e pacat de masina :D daca doar ai sarit bordura nu e bai, nu e nici joasa, nici pachet M nu e pe ea inca sa se fi atins, probabil ai atins-o putin pe dedesupt dar nu e nimic grav.

Legat de trim-uri.. ori le faci pe toate colantate, ori le vopsesti pe toate. Te rezolvam cumva in curand..

Jbwkzz 23-02-12 12:42

Re: E46 negrutza mea
 
Quote:

Asa as vrea si eu sa le fac ca nu mai are ce sa mai sara ! problema e ca nu prea stiu cum mai exact ca sa nu iasa "sifonate" ....exista un tutorial, video ceva pe internet stiti cumva ?
cum am spus eu le-am vopsit si acuma colantat doar ca o solutie provizorie pentru ca o sa imi cumpar negre cand iau capota, parerea mea este si tu sa faci acelasi lucru niste nari negre non-facelift sunt undeva de la 180lei- 220lei ,dai niste bani dar ai scapat ..... dar daca ti neaparat sa le le faci p alte tale mergi si tu la cnva care sti sau ai auzit ca pune folii colanteaza etc si te rezolva si nici nu e scump max 50 lei.

Jbwkzz 23-02-12 12:46

Re: E46 negrutza mea
 
Quote:

Legat de trim-uri.. ori le faci pe toate colantate, ori le vopsesti pe toate. Te rezolvam cumva in curand..

O sa le vopsesc toate ca imi place mai mult decat colantate ;) ,


All times are GMT +2. The time now is 19:54.

- Copyright 2026 4Tuning