Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Taxa ?! (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/279763-taxa.html)

Я7B. 16-11-11 21:38

Re: Taxa ?!
 
Quote:

Originally Posted by PDV_1989 (Post 4656360)
Nu mai exista depreciere la taxa auto deoarece s-a ieftinit cu 30 % si nu mai are nici o legatura dotariile masinii.

Legea intra in vigoare la 1 ianuarie 2012, si tot odata intra si legea aia in care masinile care au fost inmatriculate inainte de 2007 sa plateasca taxa. Sa mai chimbat ceva ?? :shock:

maxfzr 25-10-12 15:37

Re: Taxa ?!
 
Revin cu detalii. Taxa a fost 65 de milioane ,am procesul pe rol castigat in prima faza, insa au facut recurs,ceea ce imi convine, cu cat ii iau mai tarziu cu atat iau mai multi (se adauga dobanda la bani ).

Choby 28-10-12 07:45

Re: Taxa ?!
 
Salutare , si eu am un Golf 3 din 92 motor 1.9 GTD Euro 2 cu aer conditionat si filtru particule . Taxa ma ajunge cam 1500-1700 Euro si nu este rentabil deloc din moment ce am dat 1500 pe masina . Eu fiind din constanta ma tine procesul cam 6 luni pentru inmatriculare si la tulcea stai maxim 3 luni si iti vin actele , numerele tot . Alte Solutii nu mai sunt ?

medellin 28-10-12 09:14

Re: Taxa ?!
 
Sigur ai filtru de particule la Golf 3 din `92 :D

MadAboutGolf3 28-10-12 16:43

Re: Taxa ?!
 
asteptati publicarea legii de anulare a taxei in Monitorul Oficial si inmatriculati masinile fara taxa pana la 1 ian, cand va intra noua taxa de Mediu.

Choby 30-10-12 17:01

Re: Taxa ?!
 
Quote:

Originally Posted by medellin (Post 5225225)
Sigur ai filtru de particule la Golf 3 din `92 :D

dap. am filtru :)

giubau_v8 31-10-12 11:58

Re: Taxa ?!
 
Quote:

Originally Posted by Choby (Post 5228477)
dap. am filtru :)

Saracul filtru, nici nu cred ca era inventat la vremea aia. :lol:


All times are GMT +2. The time now is 23:30.

- Copyright 2026 4Tuning