Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Pe o straduta in Bucuresti, amarata si plina de gunoi ... (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/2776-straduta-bucuresti-amarata-plina-gunoi.html)

Hondarul 18-12-04 17:09

Zi-mi si mie care-i legatura kit-carului cu Lotus... :wink:

EvLSant0S 18-12-04 19:16

iti dau logul .. sa vezi care-i treaba ;)

Bogdan_16v 18-12-04 22:23

Poate ne lamuresti si pe noi ceilalti, mai amaratzi, ce legatura are sula cu prefectura(adica o exotica belgiana motorizata V6 Alfa Romeo cu o reprezentanta Lotus).

daflyer_oradea 19-12-04 01:13

chiar ca nu vad legatura..ce logo si ce reprezentanta lotus?
explica, plz !!!

Gabi 19-12-04 01:53

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Bogdan_16v\"
Poate ne lamuresti si pe noi ceilalti, mai amaratzi, ce legatura are sula cu prefectura(adica o exotica belgiana motorizata V6 Alfa Romeo cu o reprezentanta Lotus).

Proprietarul, daca intr-adevar era proprietarul, spunea ca la http://www.sarmis.ro se pot vedea modelele Lotus si acel Vertigo, care erau, chipurile, prin intermediul reprezentantei Lotus, masini de vanzare, in Romania.

Alta explicatie eu nu gasesc.

Pentru lamuriri, folositi cu incredere functia Search :wink:

EvLSant0S 19-12-04 01:55

nu te lamuresc deloc bogdane , crezi ce vrei , si-a luat-o de fitze si cu asta basta ;) bine ?

Bogdan_16v 19-12-04 11:04

Era doar o curiozitate, pe care n-o aveam doar eu, insa merci frumos pt lamurire, arunci o afirmatie si o lasi in pom...n-ar fi prima oara...
Gabi, poate asa e, sau poate nu... http://www.gilletvertigo.com/frb/history.htm ... http://www.chez.com/gillet/fmain.htm ...ma intreb cati din Ro ar cumpara asa ceva...porneste de la peste 100.000 E...

EvLSant0S 19-12-04 18:45

\"norocos ca tata a luat un lotus si un gillet, pt ca vrea sa deschida reprezentanta lotus.........\" mai mult nu dau din log.... asta e , crezi ce vrei... lamurit ?

alexufo 20-12-04 01:21

ale_maxx in 2,3 sec nu stiu cum e dar am fost cu masina ce prinde 4,1 si nu am cuvinte sa explic cum a fost

Hondarul 20-12-04 09:41

Asta prinde in 3,9 secunde suta... Pt ca are 700 kg si un motor de Cosworth parca de 300 si ceva...

EvLSant0S 20-12-04 12:12

250 cp , 700 de kg ;)

Hondarul 20-12-04 14:29

Corect. Cel de 300 cp este optional pt 67000 Franci in plus.

RX-8 09-01-05 11:11

Masina asta este una dintre cele mai exotice masini care au calcat pe meleagurile noastre. Am vazut-o si eu acum 1 an pe Dorobanti si am uitat de trafic si de faptul ca eram la volan. In plus am ramas toata ziua blocat ca nu stiam ce marca este. :shock: Pe atunci credeam ca am vazut un Marcos. Cred ca proprietarul a trait o senzatie extrema de placere cand a vazut prima oara masina asta si cand a avut ocazia a cumparat-o fara sa se gandeasca la drumuri, la lume la costuri. Asa ceva iti iei pentru sufletul tau, nu ca sa te dai mare. Poate intr-o zi o sa se rataceasca proprietarul si pe la cursele legale sa ne minunam si noi de ce poate o masina ca asta.

Bogdan_16v 09-01-05 12:05

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Hondarul\"
Asta prinde in 3,9 secunde suta... Pt ca are 700 kg si un motor de Cosworth parca de 300 si ceva...

Motorul e de Alfa V6 3,2 250cp...de pe modelele Gta...

Hondarul 09-01-05 12:26

este si de cosworth, crede-ma... scrie chiar pe un site la care ai dat tu link.


All times are GMT +2. The time now is 20:20.

- Copyright 2026 4Tuning