Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Evenimente Auto (https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto.html)
-   -   Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie (https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto/27339-intalnire-4tuning-ro-reloaded-bacau-19-noiembrie.html)

COCO 19-11-06 21:42

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
cand e si unde e urmatoarea intalnire

bakal 20-11-06 07:53

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
Ma Fratilor, Ce A Fost In Parcare A Fost Cum A Mai Fost, Dar Restul, A Lasat D Edorit. Alta Data Poate Va Iese Mai Bine

-ZZ- 20-11-06 09:46

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
Quote:

Originally Posted by bakal (Post 629486)
Ma Fratilor, Ce A Fost In Parcare A Fost Cum A Mai Fost, Dar Restul, A Lasat D Edorit. Alta Data Poate Va Iese Mai Bine

Cu noroi stie sa arunce oricine....sa vorbim si sa dam din maini stim toti....sa facem ceva concret,putem oare :???: :???:

bakal 20-11-06 11:58

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
Quote:

Originally Posted by -ZZ- (Post 629557)
Cu noroi stie sa arunce oricine....sa vorbim si sa dam din maini stim toti....sa facem ceva concret,putem oare :???: :???:

nu arunc cu noroi ca atunci ar iesi rau si nu vreau asta. mie unu nu mi-a placut, ne-am si pierdut de coloana, ca doar politia chemata de voi si-a facut datoria, iar cand vroiam sa intru in coloana, m-au dirijat in alta parte, noroc ca am avut tupeu si m-am bagat(facea ala spume).
faza cu masa, e o alta treaba vine pusa la punct. nu stiu la cati le-a convenit ca a dat 50 ron pe masa, dar ma rog, asta e alta treaba.
eu stiu ce si cand sa laud. dar stiu sa si critic

ZyZ 20-11-06 12:14

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
Quote:

Originally Posted by -ZZ- (Post 629557)
Cu noroi stie sa arunce oricine....sa vorbim si sa dam din maini stim toti....sa facem ceva concret,putem oare :???: :???:

Putem, putem... la Iasi nu au fost nici probleme de organizare si nici momente penibile ca deplasarea in "coloana" la 15-20 km de bacau doar ca sa platim o factura de 27 de milioane, fara drept de apel, pentru ca organizatorii erau...nu. Oricum, liniutele ar fi fost interesante...daca s-ar fi tinut.

-ZZ- 20-11-06 12:25

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
Quote:

Originally Posted by bakal (Post 629647)
nu arunc cu noroi ca atunci ar iesi rau si nu vreau asta. mie unu nu mi-a placut, ne-am si pierdut de coloana, ca doar politia chemata de voi si-a facut datoria, iar cand vroiam sa intru in coloana, m-au dirijat in alta parte, noroc ca am avut tupeu si m-am bagat(facea ala spume).
faza cu masa, e o alta treaba vine pusa la punct. nu stiu la cati le-a convenit ca a dat 50 ron pe masa, dar ma rog, asta e alta treaba.
eu stiu ce si cand sa laud. dar stiu sa si critic

42 ron mai exact...friptura+cartofi+salata+suc sau apa minerala.....mie unu nu mi se pare nici mult,nici putin....si stai linistit ca la final am pus 400 ron din buzunarul propriu,ca nu a iesit oricum nota,dar ce sa ii faci,eu am vrut sa va adun frumos la un loc,sa stam acolo cu totii,in plus ca vorbisem ca or sa fie cam 50 de persoane si am fost vreo suta si totusi v-am facut rost de scaune de mese si de mancare....dar se pare ca mai bine va lasam sa va ducetzi de capul vostru sa mancatzi pe unde apucatzi cu 2 sau 3 roni....alta data nu mai fac..promit....si cat despre coloana.....nu pot sa urmaresc 100 de masini daca a intrat fiecare in coloana....oricum nu inteleg cum de ai ratat u coloana,cand era un politist chiar la iesire si unul la intersectzie...si acestia au blocat circulatzia pana au iesit toate masinile din parcare...si dupa au dat drumul din nou.....oricum astept urmatoarea intalnire,sa invat cum se organizeaza super profesionist o astfel de intalnire....pana atunci imi cer scuze ca v-am deranjat si v-am pus sa batetzi drumurile pentru un "fiasco" total.....

bakal 20-11-06 12:36

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
nota si asa umflata.
scaunele si mesele mi le-am luat singur din sala, iar despre masa, mananc ce vreau, cand vreau, unde vreau.
coloana am ratat-o mai multa masini, deci ........
organizational, totul a mers bine pana s-a iesit din parcare.
dar, gata, ce a fost a fost, cu bune si rele, asteptam urmatorul oras, urmatorul eveniment

SFW 20-11-06 13:05

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
E urat sa aruncati cu noroi ...

Sa ma scuzi dar daca coloana nu a iesit bine ...
Desi eu unu chiar nu ma asteptam de la un ajutor de la politie ... chiar au fost super ... au fost politisti la toate intersectiile ... ceea ce eu zic ca este mare lucru ... pentru o banala intalnire ...
Eu cand am fost la curse la buzau ... cursa organizata impreuna cu primaria, inscrierea a fost intr-un loc, urmand sa ne deplasam in coloana oficiala la locul cursei ... a fost o masina de politia care a luat-o inainte ... si dupa a ajuns la cursa care cum a reusit

Daca te-ai pierdut de coloana ... ce sa zic ... nu stiu cum ai reusit cand era o coloana atat de mare ... chiar sa vrei nu te puteai pierde, da ai reusit o performanta ... bravo ;)


Si cu masa ... sa spunem ca a fost umflata ... dar asta nu a fost in nici un caz vina organizatorilor ...

Nu mai vreau sa spun mai mult pt ca nu vreau sa se ajunga la cearta...

Asteptam sa organizati si voi ... sa invatati din greselile dar si din plusuri de la bacau si iasi ... bafta

-ZZ- 20-11-06 13:08

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
Quote:

Originally Posted by bakal (Post 629676)
nota si asa umflata.
scaunele si mesele mi le-am luat singur din sala, iar despre masa, mananc ce vreau, cand vreau, unde vreau.
coloana am ratat-o mai multa masini, deci ........
organizational, totul a mers bine pana s-a iesit din parcare.
dar, gata, ce a fost a fost, cu bune si rele, asteptam urmatorul oras, urmatorul eveniment

hai ca nu are rost sa imi pun mintea cu tine....si daca tot era ..organizatoric sa fie si nu "organizational".....dar nu te-a obligat nimeni sa vii,nu te-a obligat nimeni sa mananci ce nu ai vrut tu si unde nu ai vrut tu si ce nu ai vrut tu,nu ti-a cerut nimeni ceva in schimbul acestei organizari si nu vbesc mai mult,dar altcuiva trebuia sa ceri tu socoteala...parca scrie ceva cu 'Crazy' la tine acolo si 'drivers' parca...:rolleyes2

aleks 20-11-06 13:29

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
da da da... bulangiul ala de la crazy drivers de la bacau e vinovat, ce-i drept, trebuia sa ma lupt cu militianul sa nu dea drumul la toate rabele in coloana :p
nu vreti sa incetati discutia asta?
nu de alta, dar sunt lucruri pe care nu le poti prevede sau controla in totalitate, nici tu nici altcineva
cred ca la cat de multi bani pe bilete s-au incasat de la vizitatori si participanti rezultatele sunt mai mult decat multumitoare....
a fost un eveniment cu cheltuieli pentru organizatori, dar fara taxe pentru nimeni, asta vreau sa subliniez...

bakal 20-11-06 13:33

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
hai ca te vad zeflemist si nu ma mai complic. lasa ca data viitoare o sa veniti numai voi aia din anonimus, cu masinile voastre cu "cai".
daca voua v-a placut, bine, da' mai intrebati si pe altii si o sa va zica cam ce v-am spus si eu.

corraptor_evo 20-11-06 14:58

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
Fratilor,
Stati linistiti! E normal sa existe mici dispute privind orice aspecte. A fost primul eveniment de acest fel din Bacau, ca si cel de la Iasi, si e greu sa multumesti pe toata lumea.
Important este ca nu cred ca s-a realizat scopul initial si declarat: acela de a ne cunoste intre noi, membrii comunitatilor auto din orasele invitate. Lumea a fost mai preocupata sa-si lase masina admirata de "civili" decit sa umble printre "copasionati". Tot pe orase s-a stat, ca "fiecare la scara lui", in afara de citiva care se cunosteau, ori de pe 4tuning, ori din alte imprejurari.
Pacat ca oamenii au facut totusi eforturi sa vina de la "citiva" Km fara sa cistige ceva: legatura cu ceilalti.
Nici la Iasi, pe 22 octombrie, nu a fost mare lucru, in schimb, fiindca au fost mai putine masini, treaba a fost mai relaxata, ne-am descurcat mai usor in trafic, fara ajutorul politiei. Asa ca totul, si atunci, si acum, a tinut de oportunitati.
Sint convins ca toata lumea, inclusiv (sau cu precadere) bacauanii (respectiv, iesenii, pe 22 octombrie) au avut cele mai bune intentii.
Nu avem decit sa invatam ceva... totusi... ca sa nu fi pierdut nimeni timpul degeaba.
Celelalte subiecte de discutie sint doar lesturi care ne indeparteaza de subiectul principal.
Salut!

Andreus 20-11-06 15:26

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
Mie unu mi`a placut cum a ieshit.....mai ales cand au venit cei de la anonymous din bucuresti.....coloana a fost super.Singurul lucru de care imi pare rau e k nu am mers la magura k nu am stiut k va ducetzi acolo.Cum am mai spus...am intrebat niste baietzi de la anonymous shi au zis k nu stiu unde merg....:( . app: Felicitari organizatorilor :D

cristi_407 20-11-06 15:39

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
Se comenteaza aiurea..Cine crede ca e usor sa strangi cateva zeci de masini si de motociclete nu prea gandeste..Au fost eforturi destul de mari si umbaltura multa si fiecare a dat ce a putut mai bun din el..Felicitari Bacaului si meritul cel mai mare il au cei care au venit din alte orase si care au trecut prin multe porcarii pana au ajuns la Bc..Felicitari la toata lumea..Sa speram ca acesta este doar inceputul..

SFW 20-11-06 16:03

Re: Intalnire 4Tuning.Ro reloaded - BACAU - 19 Noiembrie
 
Quote:

Originally Posted by corraptor_evo (Post 629831)
Fratilor,
Stati linistiti! E normal sa existe mici dispute privind orice aspecte. A fost primul eveniment de acest fel din Bacau, ca si cel de la Iasi, si e greu sa multumesti pe toata lumea.
Important este ca nu cred ca s-a realizat scopul initial si declarat: acela de a ne cunoste intre noi, membrii comunitatilor auto din orasele invitate. Lumea a fost mai preocupata sa-si lase masina admirata de "civili" decit sa umble printre "copasionati". Tot pe orase s-a stat, ca "fiecare la scara lui", in afara de citiva care se cunosteau, ori de pe 4tuning, ori din alte imprejurari.
Pacat ca oamenii au facut totusi eforturi sa vina de la "citiva" Km fara sa cistige ceva: legatura cu ceilalti.
Nici la Iasi, pe 22 octombrie, nu a fost mare lucru, in schimb, fiindca au fost mai putine masini, treaba a fost mai relaxata, ne-am descurcat mai usor in trafic, fara ajutorul politiei. Asa ca totul, si atunci, si acum, a tinut de oportunitati.
Sint convins ca toata lumea, inclusiv (sau cu precadere) bacauanii (respectiv, iesenii, pe 22 octombrie) au avut cele mai bune intentii.
Nu avem decit sa invatam ceva... totusi... ca sa nu fi pierdut nimeni timpul degeaba.
Celelalte subiecte de discutie sint doar lesturi care ne indeparteaza de subiectul principal.
Salut!

Da, asta cred si eu ca a fost pacat ... ca a fost prea mult public ... parca era o expozitie de masini modificate... nu o intalnire in care sa putem sa discutam noi, cei cu masinile in loc sa le pazim ...
Am stat cu un morcov, sa nu ajung acasa cu masina zgariata de vre'un "prieten" de al meu de prin Bacau ...
Si la magura unde ar fi trebuit sa ne cunoastem poate mai bine ... a fost iar harababura pt ca nu se astepta nimeni la chiar atata lume ... ati vazut si voi ca s-a umplut tot restaurantul ... si cei de la restaurant erau suparati ca nu mai aveau sa manance clientii hotelului :lol: (si au mai fost si japcari la nota de plata ...)

Nu a iesit totul perfect si nu cred ca zice nimeni asta ... dar organizatorii s-au straduit din rasputeri, au muncit mult pt asta ... si eu zic ca au fost multe plusuri ... si la urmatoarele intalniri o sa fie mai bine... :D


All times are GMT +2. The time now is 09:45.

- Copyright 2026 4Tuning