![]() |
Re: Placute inmatriculare
ba baieti va zic sigur de la rude din politie ca numerele alea le faci cu un mic adaos de 100RON care nu e taxa oficiala (nu cereti chitanta :) ) iar legat de numerele cu WSP WPS WPR WST WTS WPP e mare vrajeala ca ai indulgenta.le-a avut politia pana acum 1 an si apoi au aparut pe alte masini.acum 1an politia a renuntat la ele in favoarea celor cu B 39 --- sau B 27 --- sau cele AOP AOJ AMA AGO AOO etc.
|
Re: Placute inmatriculare
salut ! de unde pot achizitona si eu niste placute de inmatriculare mai speciale ??
adik alte modele dak stiti vreun link unde pot sa vad toate modele !!! pls !!! |
Re: Placute inmatriculare
copii voi m-atzi bagat in ceatza de ce inseamna numerele alea de sunt asa dorite??? SPP am inteles dar in rest...WSP WPS WPR WST WTS WPP B 39 --- sau B 27 --- sau cele AOP AOJ AMA AGO AOO etc.(cum atzi zis voi mai incolo)
ce inseamna au vro insemnatate??? |
Re: Placute inmatriculare
Quote:
|
Re: Placute inmatriculare
SRI ! Tare frate stiti tot ce misuna prin bucuresti ...
|
Re: Placute inmatriculare
daca imi iau placute cu caractere despartite si de exemplu mai scriu ceva in tre ele (ex numele meu e david iau nr dvd despatite si in spatiile alea mai mari scriu un a si un i) ce mi sar putea intampla,in afara de o amenda ?!?
|
Re: Placute inmatriculare
ai 16 ani , n-are ce sa se intample, doar dosar penal si nu mai dai de carnet never ever !
|
Re: Placute inmatriculare
ma refer dupa ce iau carnet,imi iau masina etc,atunci mam referit la ce se poate intampla nu acuma !!!
|
Re: Placute inmatriculare
Pune mana pe decret si vezi ce se intampla ! Si pana atunci du-te pe la orele de limba romana la scoala.
|
Re: Placute inmatriculare
Intrebare de baraj: nu stiti de unde pot sa cumpar un aparat de facut numere personalizate? :D
|
Re: Placute inmatriculare
Dragi prieteni .. Help me plsss ...
Pe 1 mai mamei ii expira contractu de leasing la masina si pva inmatricula masina pe numele ei ..... Ea doreste un numar din acesta ca la politie .... ce imi recomandati .. care numere se folosesc acuma mai nou ?? Eu as dori si cu caractere despartite :) dar vad ca ziceti ca pot aparea probleme Problema cu numerele nu e .. ca am pile la politie :D:D Faza e ce combinatie sa aleg :rolleyes2 Numaru va fi ... VL - xx - xxx 10x.... :peace: |
Re: Placute inmatriculare
vl 55 sss se vede marfa rau daca nu e luat. plus de asta cine stie cunoaste sunt tot nr de smen ca sa le zicem asa. legatura cu politia au si astea :)
|
Re: Placute inmatriculare
Quote:
|
Re: Placute inmatriculare
Salut ! Mai baietzi ...am si eu o problema. Tocmai ce am luat masina si ma mancara undeva ca pe numerele de leasing sa mi lipesc autocolant peste steagul Romaniei si RO. Am pus ***uri d alea cu EU si stelutze. Am inteles ca iei amenda pt astea. De dat jos nu pot pt ca se ia cu tot cu vopsea...asa ca nu stiu solutie ce s afac. Le cumpar altele, fac orice numai sa revina la loc. :) Aveti idee cam cum as putea sa fac? Plssss Nu pot s acircul cu ea si ma oftic ...mai e si noua. Skoda O II :cry:
|
Re: Placute inmatriculare
Ai incercat sa le dai jos? Si eu am avut puse pe masina si m-a oprit politia si m-a pus sa le dau jos, le-am dat fara probleme adik nu s-a luat vopseaua. Mai bine le dai jos decat sa incepi sa te certi cu ei cum am facut yo:chainsaw:
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:22. |
- Copyright 2026 4Tuning