Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Placute inmatriculare (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/27292-placute-inmatriculare.html)

Bogdan YBR 16-03-07 19:15

Re: Placute inmatriculare
 
ba baieti va zic sigur de la rude din politie ca numerele alea le faci cu un mic adaos de 100RON care nu e taxa oficiala (nu cereti chitanta :) ) iar legat de numerele cu WSP WPS WPR WST WTS WPP e mare vrajeala ca ai indulgenta.le-a avut politia pana acum 1 an si apoi au aparut pe alte masini.acum 1an politia a renuntat la ele in favoarea celor cu B 39 --- sau B 27 --- sau cele AOP AOJ AMA AGO AOO etc.

mihay_MM 27-03-07 22:21

Re: Placute inmatriculare
 
salut ! de unde pot achizitona si eu niste placute de inmatriculare mai speciale ??
adik alte modele dak stiti vreun link unde pot sa vad toate modele !!! pls !!!

mae 03-04-07 14:29

Re: Placute inmatriculare
 
copii voi m-atzi bagat in ceatza de ce inseamna numerele alea de sunt asa dorite??? SPP am inteles dar in rest...WSP WPS WPR WST WTS WPP B 39 --- sau B 27 --- sau cele AOP AOJ AMA AGO AOO etc.(cum atzi zis voi mai incolo)

ce inseamna au vro insemnatate???

cromatic 05-04-07 14:45

Re: Placute inmatriculare
 
Quote:

Originally Posted by mae (Post 831144)
copii voi m-atzi bagat in ceatza de ce inseamna numerele alea de sunt asa dorite??? SPP am inteles dar in rest...WSP WPS WPR WST WTS WPP B 39 --- sau B 27 --- sau cele AOP AOJ AMA AGO AOO etc.(cum atzi zis voi mai incolo)

ce inseamna au vro insemnatate???

b39 si b27 au majoritatea baietilor de la filaj. este confirmata treaba de vreo 2 ani. In special b39. Noaptea, dupa 12 dati o raita pe la cec victoria si observati parcarile de langa marea institutie militieneasca de acolo. Ziua masinile alea + personale ale baieilor, in grupuri organizate, urmaresc diverse persoane in trafic in vederea prinderii lor in flagrant cu ceva sau simpla observare pentru a confirma diverse date la diverse dosare. Mai multe detalii pot fi confirmate ascultand frecventele lor desi lucreaza cu puteri mici se aud daca ai o antena pe masina juma de bucuresti fara probleme.

Leul 05-04-07 19:15

Re: Placute inmatriculare
 
SRI ! Tare frate stiti tot ce misuna prin bucuresti ...

DaViD TL 05-04-07 23:53

Re: Placute inmatriculare
 
daca imi iau placute cu caractere despartite si de exemplu mai scriu ceva in tre ele (ex numele meu e david iau nr dvd despatite si in spatiile alea mai mari scriu un a si un i) ce mi sar putea intampla,in afara de o amenda ?!?

quze 05-04-07 23:56

Re: Placute inmatriculare
 
ai 16 ani , n-are ce sa se intample, doar dosar penal si nu mai dai de carnet never ever !

DaViD TL 05-04-07 23:57

Re: Placute inmatriculare
 
ma refer dupa ce iau carnet,imi iau masina etc,atunci mam referit la ce se poate intampla nu acuma !!!

quze 06-04-07 08:44

Re: Placute inmatriculare
 
Pune mana pe decret si vezi ce se intampla ! Si pana atunci du-te pe la orele de limba romana la scoala.

eu 15-04-07 23:16

Re: Placute inmatriculare
 
Intrebare de baraj: nu stiti de unde pot sa cumpar un aparat de facut numere personalizate? :D

Aaronnel^ 15-04-07 23:48

Re: Placute inmatriculare
 
Dragi prieteni .. Help me plsss ...
Pe 1 mai mamei ii expira contractu de leasing la masina si pva inmatricula masina pe numele ei .....
Ea doreste un numar din acesta ca la politie .... ce imi recomandati .. care numere se folosesc acuma mai nou ??

Eu as dori si cu caractere despartite :) dar vad ca ziceti ca pot aparea probleme

Problema cu numerele nu e .. ca am pile la politie :D:D
Faza e ce combinatie sa aleg :rolleyes2

Numaru va fi ... VL - xx - xxx

10x.... :peace:

Bogdan YBR 16-04-07 22:32

Re: Placute inmatriculare
 
vl 55 sss se vede marfa rau daca nu e luat. plus de asta cine stie cunoaste sunt tot nr de smen ca sa le zicem asa. legatura cu politia au si astea :)

Ayanu 27-04-07 16:26

Re: Placute inmatriculare
 
Quote:

Originally Posted by cromatic (Post 835233)
b39 si b27 au majoritatea baietilor de la filaj. este confirmata treaba de vreo 2 ani. In special b39. Noaptea, dupa 12 dati o raita pe la cec victoria si observati parcarile de langa marea institutie militieneasca de acolo. Ziua masinile alea + personale ale baieilor, in grupuri organizate, urmaresc diverse persoane in trafic in vederea prinderii lor in flagrant cu ceva sau simpla observare pentru a confirma diverse date la diverse dosare. Mai multe detalii pot fi confirmate ascultand frecventele lor desi lucreaza cu puteri mici se aud daca ai o antena pe masina juma de bucuresti fara probleme.

Prietene s-ar putea sa te calce vre-o masina neagra pt chestia asta :D

dodo_d25 03-05-07 11:58

Re: Placute inmatriculare
 
Salut ! Mai baietzi ...am si eu o problema. Tocmai ce am luat masina si ma mancara undeva ca pe numerele de leasing sa mi lipesc autocolant peste steagul Romaniei si RO. Am pus ***uri d alea cu EU si stelutze. Am inteles ca iei amenda pt astea. De dat jos nu pot pt ca se ia cu tot cu vopsea...asa ca nu stiu solutie ce s afac. Le cumpar altele, fac orice numai sa revina la loc. :) Aveti idee cam cum as putea sa fac? Plssss Nu pot s acircul cu ea si ma oftic ...mai e si noua. Skoda O II :cry:

Alex_VTR 03-05-07 12:29

Re: Placute inmatriculare
 
Ai incercat sa le dai jos? Si eu am avut puse pe masina si m-a oprit politia si m-a pus sa le dau jos, le-am dat fara probleme adik nu s-a luat vopseaua. Mai bine le dai jos decat sa incepi sa te certi cu ei cum am facut yo:chainsaw:


All times are GMT +2. The time now is 18:22.

- Copyright 2026 4Tuning