Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   DACA VA GANDITI LA VIITORUL VOSTRU (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/2611-ganditi-viitorul-vostru.html)

Ema 30-11-04 08:48

Asta e cel mai tare raspuns! :lol: :lol: :lol: :lol:

CeReS 30-11-04 11:40

dintre un rau evident (Nastase) si un rau posibil, probabil (Basescu) tu pe cine alegi ?

CeReS 30-11-04 11:43

iar chestia cu averea mie mi se pare o prostie
nu e normal ca primul ministru, sau viitorul presedinte al Romaniei sa fie niste coate-goale, si sa umble cu metroul
e normal sa fie niste oameni cu bani

maryo 30-11-04 15:05

Dap!
cateva TEPE a la Nastase: Teapa de joi

Societatea Nationala “Tutunul Romanesc” (SNTR) a fost vanduta unui privat cu 47 milioane de $. Dar in momentul vanzarii fabrica avea pe stoc tigari de 280 milioane $. Nu numai ca s-a vandut mult sub pret, dar nici cele 47 milioane nu au fost platite. Intre timp SNTR a acumulat datorii de 3 200 miliarde lei care au fost scutite de Nastase. Apoi statul a preluat din nou fabrica, pentru ca cele 47 milioane $ nu s-au platit. Si a revandut-o cu 8 milioane $, in conditiile in care doar terenul SNTR facea 23 milioane $, reusind sa transforme in scrum niste miliarde bune.

Te lasam pe tine sa aduni aceste cifre, sa faci o socoteala si sa-ti imaginezi cam ce se putea face cu acesti bani in Romania...

Teapa de miercuri

Banca Agricola a acordat clientilor din agricultura ai PSD credite de 1,2 miliarde $. Aceste credite nu au fost rambursate niciodata ci au fost prescrise de PSD la datoria publica, fiecare roman platind din buzunar acest furt. Cu 1,2 miliarde $:

• Peste 60.000 de ferme pentru tineri ar fi fost finantate cu 15.000 de Euro
• 2 milioane de de ferme de vaci din gospodariile taranesti ar fi fost dotate cu aparate de muls sau stocare a laptelui
• S-ar fi efectuat timp de 17 ani lucrari agricole pe toate cele 9.393.000 ha teren agricol

Unde ar fi fost Romania fara aceasta teapa? Orice, numai nu o tara unde taranii romani au cel mai scazut nivel de trai din Europa.

maryo 30-11-04 15:06

Teapa de marti “JAFOREX”

“JAFOREX”. Este cea mai mare teapa din istoria post-decembrista. PSD si clientela lui au devalizat banca Bancorex de suma de 3,2 miliarde de dolari. Apoi au scapat de plata datoriei luand decizia intrarii in faliment a bancii. Cu acei bani:

• Se puteau construi 420.000 de apartmanente pentru tineri
• S-ar fi acordat medicamente compensate 100% pentru toti romanii timp de 5 ani de zile
• S-ar fi recalculat si platit integral toate pensiile din tara pe o perioada de 5 ani de zile

Ce ar fi fost Romania fara aceasta teapa? Orice, numai nu o tara unde o treime din romani traieste la limita subzistentei.
Teapa de luni “JAFO” Onesti

Prin Ordonanta de urgenta nr. 101 din 16 noiembrie 2004, Nastase+PSD a scutit societatea privata RAFO Onesti de o datorie de 626 milioane de dolari catre stat , bani cu care:

• S-ar fi arat tara in lung si in lat de 27 de ori
• Se puteau construi 78.000 de apartamente pentru tineri
• S-ar fi refacut si dotat toate dispensarele din tara la nivel european

Unde ar fi fost Romania fara aceasta teapa? Oriunde, numai nu pe locul intai la coruptie in Europa.

maryo 30-11-04 15:06

Sa nu mai vorbim de stenogramele PSD unde Iliescu il acuza pe dl ANstase ca este un HOT!
Daca nici astea nu sunt argumente.....................


All times are GMT +2. The time now is 20:22.

- Copyright 2026 4Tuning