Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii KIA (https://forum.4tuning.ro/594-discutii-kia.html)
-   -   Kia (https://forum.4tuning.ro/594-discutii-kia/25199-kia.html)

JohnnyX 19-12-08 14:07

Re: KIA
 
Sa te bucuri de ea macar la fel cum se bucura si ceilalti posesori de KIA !

eMH 19-12-08 16:26

Re: KIA
 
zi si tu de kia,ca sa ma incadrez si eu... :-w

JohnnyX 19-12-08 16:48

Re: KIA
 
OK BOSS ! :))

procee'der 20-12-08 22:35

Re: KIA
 
Kia pro_cee'd 1,4 best 109 CP culoare SoRed. Am peste 3600 km parcursi,din august, tot mai incantat pe zi ce trece de ea. Suparat putin pe consum in oras (10,7/ 100Km) dar se merita.:D

eMH 20-12-08 22:39

Re: KIA
 
Felicitari,sa o stapanesti sanatos,si cat mai multi km !!
Consumu'...nu stiu de ce papa asa de mult. E 1.4 16v,nu ?

JohnnyX 20-12-08 22:40

Re: KIA
 
Sa o folosesti sanatos ! Mi se pare normal sa fii multumit de ea pentru ca toti posesorii de KIA sunt multumiti de masinile lor :P.

PS: Sigur nu e setat computerul de bord pt MPG? Si al meu cand era setat pe MPG arata cifre foarte mari. 10,7 nu e foarte mult dar cine stie? :-P

procee'der 20-12-08 22:53

Re: KIA
 
@eMH Da e 1,4 16V, 109 caluti, care banuiesc ca acuma se dezvolta :D

3Xtreme 27-12-08 15:20

Re: Kia
 
Am si eu o intrebare. Taica-meu are o Kia cee'd si nu stie daca atunci cand porneste motorul trebuie sa astepte sa se stinga beculetzele de la bord. In cartea tehnica nu a gasit. Ma puteti ajuta? Motorul este de 1.4 benzina 109cp. Multumesc anticipat.

JohnnyX 27-12-08 17:16

Re: Kia
 
Stiu ca tatal meu asteapta sa se stinga beculetzele de la bord atat la Solenza cat si la Cee`d . Pe unele forumuri am vazut mai demult ca acest lucru ajuta motorul (probabil pentru ca ii dai timp sa isi porneasca toate mecanismele). Am aruncat o privire in manual si intr`adevar nu scrie nimic despre asta.

procee'der 27-12-08 17:17

Re: KIA
 
slabuta miscarea pe aici din cate vad eu, hai sa mediatizam pe forumuri cumva sa fie rubrica si pt KIA

3Xtreme 27-12-08 18:17

Re: Kia
 
Multumesc pt ajutor. Taicameu zicea ca doar pt diesel a auzit ca trebuie, dar nu stie din surse sigure, asa ca asteapta si el sa se stinga. Ms inca o data. Mai astept sugestii.

JohnnyX 27-12-08 18:24

Re: Kia
 
La diesel trebuie cand motorul e rece si necesita preincalzire.

P.S.: Prezinta`ti masina aici :D

eMH 27-12-08 18:35

Re: KIA
 
Dap...
Nu prea gasesti oameni care iubesc masinile Kia :|
Cel putin nu pe 4tuning...

JohnnyX 27-12-08 18:37

Re: KIA
 
desi pe 4tuning nu prea sunt cluburile KIA sunt pline...

3Xtreme 27-12-08 20:09

Re: KIA
 
4 Attachment(s)
Salut, eu am doar 16 ani, dar sunt pasionat de masini.;) Va prezint si eu masina lu taica-meu deocamdata. Pozele sunt luate de pe net, dar arata cam la fel masina. Eu inca nu am apucat sa ii fac poze. E un cee'd cu motor de 1.4, 109 cp, culoarea Dakar Yellow, varianta Best, peste 12000 de km (e taxi). Mie imi place foarte mult masina si abia astept sa fac 18 ani sa o iau la o tura.;)
P.S.: Daca mai aveti niste poze cu o Kia cee'd Dakar Yellow va rog sa puneti aici ca sa mai am pana ii fac eu la a mea.


All times are GMT +2. The time now is 04:50.

- Copyright 2026 4Tuning