Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   Opel astra coupe 2.0T Z20LET (UNichip Master Tuner) (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/245859-opel-astra-coupe-2-0t-z20let-unichip-master-tuner.html)

TSC-Us 30-03-11 13:09

Re: Opel astra coupe 2.0T Z20LET (UNichip Master Tuner)
 
de la plecari tari cu slickuri o sa se desurubeze suruburile de pe masina, asta ca fapt divers. o sa zornaie toata.

ambreajul ce zice, sau este schimbat? la puterea asta si daca pleci tare de la 0 km/h o sa cada destul de repede la puterea asta, care vad ca este ascendenta.
eu care am ~300 cp(cu benzina 100+ aditiv pt cifra octanica), am ambreaj stock si daca plec tare simt cum patineaza ambreajul.

crystip84 30-03-11 13:15

Re: Opel astra coupe 2.0T Z20LET (UNichip Master Tuner)
 
Quote:

Originally Posted by OPC-UL (Post 4212570)
de la plecari tari cu slickuri o sa se desurubeze suruburile de pe masina, asta ca fapt divers. o sa zornaie toata.

ambreajul ce zice, sau este schimbat? la puterea asta si daca pleci tare de la 0 km/h o sa cada destul de repede la puterea asta, care vad ca este ascendenta.
eu care am ~300 cp(cu benzina 100+ aditiv pt cifra octanica), am ambreaj stock si daca plec tare simt cum patineaza ambreajul.

Ambreajul si Placa de presiune sunt helix autosport rezistent pt 500nm

TSC-Us 30-03-11 13:19

Re: Opel astra coupe 2.0T Z20LET (UNichip Master Tuner)
 
Quote:

Originally Posted by crystip84 (Post 4212586)
Ambreajul si Placa de presiune sunt helix autosport rezistent pt 500nm

bun asa. le-ai schimbat inainte sa dea semne de oboseala?

crystip84 30-03-11 13:27

Re: Opel astra coupe 2.0T Z20LET (UNichip Master Tuner)
 
Quote:

Originally Posted by OPC-UL (Post 4212601)
bun asa. le-ai schimbat inainte sa dea semne de oboseala?

Da, de cand am facut motorul, ca tot dadusem jos cutia... Ala stock il mai am p aks si e ok

crystip84 03-04-11 16:53

Re: Opel astra coupe 2.0T Z20LET (UNichip Master Tuner)
 
5 Attachment(s)
Am pus cateva poze cu galerie noua .. in curand voi posta si noul grafic.. cu puteri mai mari sper..

unchiulNOS 28-06-11 23:44

Re: Opel astra coupe 2.0T Z20LET (UNichip Master Tuner)
 
ai fost la tulcea? sau vii pe 3?

crystip84 21-10-11 07:41

Re: Opel astra coupe 2.0T Z20LET (UNichip Master Tuner)
 
1 Attachment(s)
o harta cu 1.7 boost

TSC-Us 23-10-11 21:59

Re: Opel astra coupe 2.0T Z20LET (UNichip Master Tuner)
 
frumos grafic si foarte liniar. felicitari.
vii la tulcea?

3TURBOnos 05-11-11 20:08

Re: Opel astra coupe 2.0T Z20LET (UNichip Master Tuner)
 
pune-i o injectie wather&metanol!

crystip84 13-11-11 11:10

Re: Opel astra coupe 2.0T Z20LET (UNichip Master Tuner)
 
se pare ca admin a sters ultimele posturi..

crystip84 13-11-11 11:16

Re: Opel astra coupe 2.0T Z20LET (UNichip Master Tuner)
 
Quote:

Originally Posted by TSC-Us (Post 4664826)
frumos grafic si foarte liniar. felicitari.
vii la tulcea?

merci mult pentru felicitari, din pacate nu am reusit sa mai ajung la tulcea anul asta.. am avut alte prioritati si am lasat in standby proiectul.. dar la anul in functie de timpul disponibil..promit ca o sa incerc sa fiu prezent la fiecare etapa..


All times are GMT +2. The time now is 01:07.

- Copyright 2026 4Tuning