Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/243903-daewoo-cielo-2000-sfi-16v.html)

naci_sfi 11-03-11 01:43

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
https://www.youtube.com/watch?v=rwUXHsIR5xA

cielo sfi vs audi a4 2.5 tdi 180 cp stoc + modificari cred = winner cielo:D

darck_angel64 13-03-11 10:21

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
trebuie să te credem pe cuvānt că-n film nu se vede ...

naci_sfi 13-03-11 10:31

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by darck_angel64 (Post 4165460)
trebuie să te credem pe cuvānt că-n film nu se vede ...

https://www.youtube.com/watch?v=3JRU8..._order&list=UL


sa te comvingi:)

alyn88 14-03-11 07:54

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
frumos cielo, ingrijit, motor nu mai zic, f vioi :d. o intrebare am si eu este omologat motoru? toate cele bune

naci_sfi 14-03-11 09:56

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by alyn88 (Post 4167879)
frumos cielo, ingrijit, motor nu mai zic, f vioi :d. o intrebare am si eu este omologat motoru? toate cele bune

nu este omologat , nici nu am incercat sa-l omologhez, itp am asigurat fara probleme:D

iviTe 14-03-11 19:03

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
nu cred ca este vreunu in RO sa aibe SFi omologat pe cielo ..

B-99-SAA 14-03-11 19:34

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by iviTe (Post 4169621)
nu cred ca este vreunu in RO sa aibe SFi omologat pe cielo ..

Stiu, si nici nu cred ca o sa fie... chiar daca se face "pe sub mana", tot te costa mult, si omu se lipseste. Culmea e ca toti intreaba "e omologat frate??". Adevarul e ca majoritatea chestiilor facute la o masina pt performanta NU sunt corespunzatoare cu cele stock, si nici nu se prea pot omologa.

banzay 14-03-11 23:12

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Care e rolul A6-ului in 'liniuta'? A vazut multe liniute si cateodata mai exista si a 3-a masina in spatele lor (sau in paralel)... alta camera cumva?

Teroarea 14-03-11 23:25

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
a existat/exista o nexia verde in craiova cu c20xe omologat pe bune ,omologarea facandu se acum cativa ani

dRR-XWX 15-03-11 00:42

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by Teroarea (Post 4170429)
a existat/exista o nexia verde in craiova cu c20xe omologat pe bune ,omologarea facandu se acum cativa ani

+ jante 17" omologate + .... altele... dar prin 2003-2004:D

naci_sfi 15-03-11 10:15

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by banzay (Post 4170406)
Care e rolul A6-ului in 'liniuta'? A vazut multe liniute si cateodata mai exista si a 3-a masina in spatele lor (sau in paralel)... alta camera cumva?

nu , este un a6 2,7 tdi cu soft si venea in spatele nostu sa se intreaca cu noi, bine masina fuge mult mai bine decat sfi-u meu:))

naci_sfi 15-03-11 10:20

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
se omologau mai demult am auzit si eu, de curand un prieten sa chinui sa omologheze un let pe o astra gsi masina facuta ok cu frante cu absolut tot, si nimic i-au scos motoru euro 2 si masina non euro si sa lasat pagubas.

REPTYLE 17-03-11 15:26

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
imi place mult masina :D
bafta cu ea !

Aleks. 18-03-11 10:15

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
foarte tare man...ti'am vazut masina prin oras de cateva ori..insa nu stiam ce ascunde sub capota:D..

Luigyy 24-03-11 12:44

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
am vazut pe youtube ca te-ai dat si cu o astra Gsi , care a fost rezultatu ?


All times are GMT +2. The time now is 12:22.

- Copyright 2026 4Tuning