Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Audi R8 (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/24349-audi-r8.html)

AK-ZER 30-09-06 17:27

Re: Audi R8
 
superba mashina.. chiar k au pastrat aproape designul conceptului lemans.. shi interiorul e de vis... un singur lucru nu imi place.. k toble de eshapament vin chiar p extremitati.. era mai fain dk vineau mai la mijlocul mashinii..
intre asta shi gallardo ..klar asha alege asta.. in fond shi gallardo e un fel de audi.. shi nu..numele face mashina.. asta arata mult mai bine.. shi mi-ar ramane shi ceva bani in buzunar aproape sigur.. cat ziceai k e..?

PaulMIG 30-09-06 18:36

Re: Audi R8
 
Clar R8 in fatza la Gallardo........I, Robot :)

crdi 02-10-06 00:21

Re: Audi R8
 
se cam termena treaba cu mashina asta ..... :D

T.rac3Er 02-10-06 08:54

Re: Audi R8
 
lista oficiala de preturi (cu tva la nemti) zice ~104k euro si ~111k euro cutia de viteze R-tronic:
dotari de serie cam totul ... pe site-ul .de se gaseste un pricelist si cu dotarile..inteleg prea putin nemteste ca sa traduc aici...
asta e motor adevarat 4.2 aspirat 420cp...nu aberatiile alea americane...4l 200cp :lol:
(6.1-liter SRT HEMI® V8 engine with 425 ********** and 420 lb-ft of torque)

sprinter 04-10-06 00:20

Re: Audi R8
 
A venit viitoru' la noi:)

Race 08-10-06 16:26

Re: Audi R8
 
Quote:

asta e motor adevarat 4.2 aspirat 420cp...nu aberatiile alea americane...4l 200cp
(6.1-liter SRT HEMI® V8 engine with 425 ********** and 420 lb-ft of torque)
Perfecta dreptate ! Si nu lasa fapte minore cum ar fi ca un Charger SRT-8 mai greu,RWD si cu cutie automata are timpi si viteze similare cu RS4 pe sfertul de mila...tot un rahat e pentru ca are 6,1 litri ! Eu chiar sunt dezamagit ca au folosit V8-ul de 4,2 litri :sad: ...mai bine turau V6-le de 3,2 litri la 12000 RPM si optineau tot 420 CP.Ala ar fi fost motor adevat.

T.rac3Er 09-10-06 09:51

Re: Audi R8
 
:shock: sa inteleg ca ai atins un carbune fierbinte si de-aia ai sarit asa...ca ars?
se poate tine o luunga polemica pe baza motoarelor cu cilindree mare vs mica...e vorba si de conceptii, etc...dar totusi cifrele sunt cifre...si nu acceleratia 0-400m e definitoriu pt o masina sportiva...poa sa traga ca o locomotiva, dar totusi drumurile au si curbe...

nu au pus motorul de 3.6 pt ca nu face parte din specificatiile dorite pt o astfel de masina. daca la proiect de vorbea de mai multe sute de cai putere se intelege ca se vrea o exotica...motor sub 4l gasesti pe TT...de ca sa dai 100k euro pe R8 care e putin mai sf...


All times are GMT +2. The time now is 09:41.

- Copyright 2026 4Tuning