![]() |
Re: Audi R8
superba mashina.. chiar k au pastrat aproape designul conceptului lemans.. shi interiorul e de vis... un singur lucru nu imi place.. k toble de eshapament vin chiar p extremitati.. era mai fain dk vineau mai la mijlocul mashinii..
intre asta shi gallardo ..klar asha alege asta.. in fond shi gallardo e un fel de audi.. shi nu..numele face mashina.. asta arata mult mai bine.. shi mi-ar ramane shi ceva bani in buzunar aproape sigur.. cat ziceai k e..? |
Re: Audi R8
Clar R8 in fatza la Gallardo........I, Robot :)
|
Re: Audi R8
se cam termena treaba cu mashina asta ..... :D
|
Re: Audi R8
lista oficiala de preturi (cu tva la nemti) zice ~104k euro si ~111k euro cutia de viteze R-tronic:
dotari de serie cam totul ... pe site-ul .de se gaseste un pricelist si cu dotarile..inteleg prea putin nemteste ca sa traduc aici... asta e motor adevarat 4.2 aspirat 420cp...nu aberatiile alea americane...4l 200cp :lol: (6.1-liter SRT HEMI® V8 engine with 425 ********** and 420 lb-ft of torque) |
Re: Audi R8
A venit viitoru' la noi:)
|
Re: Audi R8
Quote:
|
Re: Audi R8
:shock: sa inteleg ca ai atins un carbune fierbinte si de-aia ai sarit asa...ca ars?
se poate tine o luunga polemica pe baza motoarelor cu cilindree mare vs mica...e vorba si de conceptii, etc...dar totusi cifrele sunt cifre...si nu acceleratia 0-400m e definitoriu pt o masina sportiva...poa sa traga ca o locomotiva, dar totusi drumurile au si curbe... nu au pus motorul de 3.6 pt ca nu face parte din specificatiile dorite pt o astfel de masina. daca la proiect de vorbea de mai multe sute de cai putere se intelege ca se vrea o exotica...motor sub 4l gasesti pe TT...de ca sa dai 100k euro pe R8 care e putin mai sf... |
| All times are GMT +2. The time now is 09:41. |
- Copyright 2026 4Tuning