Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 325i, masina pt pasiune... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/242571-e30-325i-masina-pt-pasiune.html)

Marian_nebunu 24-02-11 17:15

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by bmw_motorsport (Post 4116786)
corect...cel mai bun dyno il gasesti la noi la ploiesti:lol:...ai cu ce sa te masori...de la 80 de cai la 600+...grupuri de toate felurile...softuri la fel....cu sigurantza gasim si ceva pt tine;)

dar in urcare !!!

mai intai cu Jakalu,daca bati pe Tigan,apoi poti sa visezi sa il bati pe Medelin !!!!:D:D:D:D

detroit muscle 24-02-11 17:39

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
iulian eu te felicit pentru toate lucrarile facute,parerea mea este ca sunt facute cu bun gust.sincer mie personal imi plac mult amandoua si daca o sa iau permisu mai repede si o sa fac si rost de bani mai repede ma jur ca o sa cumpar eu primu urs ca am vazut ca este la vanzare.daca poti si vrei da-mi un pm cu id-ul tau si sa vorbim mai multe.bafta si SUPERBE MASINILE

kyler_iulian 24-02-11 17:47

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by detroit muscle (Post 4117167)
iulian eu te felicit pentru toate lucrarile facute,parerea mea este ca sunt facute cu bun gust.sincer mie personal imi plac mult amandoua si daca o sa iau permisu mai repede si o sa fac si rost de bani mai repede ma jur ca o sa cumpar eu primu urs ca am vazut ca este la vanzare.daca poti si vrei da-mi un pm cu id-ul tau si sa vorbim mai multe.bafta si SUPERBE MASINILE

id meu este kyler_iulian.

kyler_iulian 24-02-11 17:54

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Guwy (Post 4116638)
Probabil ca tu nu ai mers cu un urs 2.5 24valve si aproximativ 220 CP sa vezi ce inseamna , impresia asta de masina foarte puternica ti-o lasa grupul acela foarte , foarte scurt care Ii permite motorului sa urce repede in ture si zici ca ai o bestie , nu contest un e30 2.5 24valve este o masina puternica dar nu atat de puternica pe cat o crezi tu .
Motorul este montat la Braila de Patic , iar ca sa reusesti sa ma convingi pe mine ca ai 215 Cp din ce ai spus tu acolo e imposibil , stau de ceva ani buni cu nasul in ursi si am montat fel si fel de motoare pe e30 de la 1.6 pana la 2.8 ( sa nu crezi , ca ma laud sau sunt vreun foarte mare mecanic , am facut toate astea din pasiune pentru acest tip de masina si cine ma cunoaste stie ca sunt pasionat de e30 pana peste cap ) + ca am condus multe e30-uri cu motoare intre 1.6 m40 - 4.0 v8 si stiu cu ce se mananca CP .
Ca sa te convingi pe tine , nu pe mine poti face un dyno test si te vei intrista cand vei vedea fisa , ca nu ai acei 215 CP .
Aaa si inca ceva vezi ca plasmele , xenoanele , jantele si tobele tot de P@tic_sefu ( user pe 4tuning ) sunt puse .
MINCIUNA ARE PICIOARE SCURTE ! ! !

deci ori tu nu citesti ce am scris ori nu vrei sa intelegi , am spus si repet masinile nu sunt facute de mine de la bun inceput !!!!. TU O TI VAGA CU CHESTIA CU MINCIUNI , INTELEGE ODATA CA EU VB DE URSI CUM A AVENIT DIN FABRICA SI CE A SUFERIT CU TIMPUL . si k sa te multumesc o sa pun masina pe dino sa vedem ce iese.

kyler_iulian 24-02-11 18:00

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 4116658)
asa stiam si eu de PAG.....a fost la braila...
baiatul care i-a montat motorul acolo, initial vroia sa ia de la mine un 2,5 12v dar vad ca a trecut la 24v... chiar ma sunase sa ii dau cateva sfaturi de electrica pt ca nu reusea sa il pornea....eu i-am spus ca sint paralel la electrica.....dar vad ca i-a dat de cap.....

oricum sa il stapanesti sanatos pe cel la care te hotarasti sa ramane la tine...

te astept la start cu 24v cand o permite vremea.....cu al meu 12volti....:)

sal.....

sa vedem care ramane , orcum astept caldura si daca nu vand ursul pag o sa vada multi cunoscatori de pe aici ce poate masina. imi place si ursul tau si am auzit ca trage destul de bine pt 2.5 12v , orcum eu sunt fan 12v

detroit muscle 24-02-11 18:23

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4117188)
id meu este kyler_iulian.

mersi mult.vorbim pe mess si aici pe tema threadului creat de tine.sunt alaturi de tine;)

ady_viteza 24-02-11 19:47

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Nici eu nu cred in cei 215 cai:D...insa ca sa ma convingi cand vine caldura dai o fuga la Ploiesti si faci niste teste dyno cu noi...suntem cativa care abia asteptam o noua provocare:D

PS N-ai dat nici acum ursul gri??...acum un an jumate am fost la tine sa-l probez si arata destul de bine....ii mai trebuiau niste mici probleme rezolvate dar in mare era ok.

kyler_iulian 24-02-11 20:23

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
[QUOTE=ady_viteza;4117634]Nici eu nu cred in cei 215 cai:D...insa ca sa ma convingi cand vine caldura dai o fuga la Ploiesti si faci niste teste dyno cu noi...suntem cativa care abia asteptam o noua provocare:D

PS N-ai dat nici acum ursul gri??...acum un an jumate am fost la tine sa-l probez si arata destul de bine....ii mai trebuiau niste mici probleme rezolvate dar da si eu astept sa vad masini noi la start , cat despre ursu gri lam vandut dupa ce ai venit tu de lai vazut , pe urma regretam imi parea raw si am facut tot posibilul sal recuperez. problemele de care sti tu sunt rezolvate de mult , plus ca acum 1 luna a primit chit ambreaj nou , un nou grup si ulei motor schimbat. masina merge impecabil decat ca acum mi-a aparut o problema la caseta de directie [pierde lichid]:sad: si cred ca trebuie sa schimb si bucsile la punte cum ai facut si tu . in rest masina e tun. ce sa faci e greu cu 2 sa bagi bani in amandoua !

kyler_iulian 24-02-11 21:03

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by detroit muscle (Post 4117298)
mersi mult.vorbim pe mess si aici pe tema threadului creat de tine.sunt alaturi de tine;)

ms pt sustinere , orcum stai linistit ca nu sunt genul sa bag toate vorbele in seama , e ceva normal sa se comenteze tot felul de pareri si tot felul de vb despre masini de baieti care nici macar nu ma cunosc si nu stie cate masini am avut si ce fel masini .

kyler_iulian 24-02-11 21:12

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by optimus (Post 4116641)
PAG-ul a fost cumparat de la Braila in lunile AUGUST-DECEMBRIE de la un bait de etnie RROMA care intodeauna a avut masini sport si cand lam vazut eu in August era exact asa cum il prezinti tu deci....

da este adevarat masina o am de la braila si in mare parte acolo a fost facuta . dar cred ca iti dai si tu seama ca nu mai este exact cum am luato .

lopezz 24-02-11 21:18

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
sal ai aflat codul vopselei dp ursul negru pag?

kyler_iulian 24-02-11 21:21

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by bmw_motorsport (Post 4116786)
corect...cel mai bun dyno il gasesti la noi la ploiesti:lol:...ai cu ce sa te masori...de la 80 de cai la 600+...grupuri de toate felurile...softuri la fel....cu sigurantza gasim si ceva pt tine;)

o sa ne masuram cu siguranta si cand o sa vin la ploiesti voi veni cu mari surprize:shock:

kyler_iulian 24-02-11 21:23

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by lopezz (Post 4117982)
sal ai aflat codul vopselei dp ursul negru pag?

pff scz dar credema ca am uiatat

lopezz 25-02-11 03:18

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4118012)
pff scz dar credema ca am uiatat

ici o problema mai e pana vopsesc masina ..astept:D

Guwy 25-02-11 05:55

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4117206)
deci ori tu nu citesti ce am scris ori nu vrei sa intelegi , am spus si repet masinile nu sunt facute de mine de la bun inceput !!!!. TU O TI VAGA CU CHESTIA CU MINCIUNI , INTELEGE ODATA CA EU VB DE URSI CUM A AVENIT DIN FABRICA SI CE A SUFERIT CU TIMPUL . si k sa te multumesc o sa pun masina pe dino sa vedem ce iese.

"la interior mam gandit ca ar fi bine sa schimb scaunele originale cu unele de e36 din piele , un volan sport momo , si niste plasme in bord ca sa dea bine. exterior , faruri si proiectoare cu xenon , ploape , triple negre, si un chit m-techinc." Invata sa te exprimi si dupa aceea atrage-mi mie atentia , mai citeste inca odata primul tau post si ai sa vezi ce ai scris ;) si ti-am mai spus si iti repet NU AI CUM SA MA CONVINGI PE MINE CU 215 CP AI TAI , CAII AIA SE FAC CU SUDOARE SI INVESTITIE SERIOASA NU ASA DIN 3 RAHATURI INTREABA-L PE WPP-U DACA TOT TI-AI FACUT SOFT LA EL CUM SCOTI ACEI 215 CP DINTR-UN MOTOR ASPIRAT , DACA NU MA INSEL EL A AVUT CEL MAI PUTERNIC 24V ASPIRAT .


All times are GMT +2. The time now is 06:43.

- Copyright 2026 4Tuning