![]() |
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
Quote:
|
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
Quote:
|
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
Hopa baieti mi se pare mie sau incepe sa intre deja fiscu pe fir in toate companiile mari de carburanti :)) se pare ca ce facem noi are efect oarecum:P http://www.evz.ro/detalii/stiri/fisc...re-918060.html
|
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
Pana acum au batut din gura si nimic. Trebuie sa fim mai multi si mai uniti. Maine, cine are steaguri sa le aduca, afise, orice.
P.S. Craiova e prezenta, nu s-au lasat intimidati. |
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
1 Attachment(s)
Sloganul Protestului in Lunile Februarie si Martie cand nimeni nu va cumpara ceva de la Petrom/OMV.
|
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
Quote:
|
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
E bine sa protestam dupa masa,asa spre seara, ca acum sunt pline ochi benzinariile, toti ciumetii fac plinul de frica sa nu ramana fara posibilitatea de a alimenta mai tarziu.
:) |
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
Been there done that! Asteptam pozele. Respect pentru toti cei ce au venit!
|
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
|
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
Nu mi-a venit sa cred!!!
taxele incluse in benzina de la 1 ianuarie 2011: - acciza este de 467 EUR / tona - taxa de drum este de 125 EUR / tona - taxa de solidaritate (cate un cent / litru - motivul este acoperirea prejudiciului din urma falimentului Bancorex) adica 10 EUR / tona Producatorul are pretul de aproximativ 370 EUR / tona Astfel rezulta urmatorul pret pe tona de benzina: 370+467+125+10=972 EUR /Tona (taxe si accize) Se adauga TVA de 24 % adica 233.28 EUR Totalul este de 1205.28 EUR/tona Un litru de benzina este 1.205 EUR (aproximativ 5.15 RON) Producatorul incaseaza 370 EUR/tona Statul incaseaza 835.28 EUR/tona |
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
Hai acasa :)
|
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
Quote:
|
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
Te falimenteaza Romania ... o sa vrei sa pleci rapid inapoi cand o sa vezi si starea drumurilor in hd mai ales :( ..eu dupa 3luni si umpic in anglia am zis ca am aterizat in Kenia sau Madagascar :(
Suntem f f aproape de asa ceva : http://kenyaphotos.files.wordpress.c...mbara-road.jpg PS: te asteptam acasa cu caldura :hug: :) (da' deviem de la topic ..tu-l in bot si pe Hada) - Sorry |
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
Romania a devenit tara unde daca furi un ou esti un infractor ordinar si mergi sigur 7 ani la inchisoare, iar daca esti tare si furi tone de oua esti considerat mare om de afaceri, ai prieteni si relatii peste tot.
:) Fara nici o legatura cu parlamentari sau alti mari oameni de afaceri la nivel national/international. :) |
Re: Benzina pe bani marunti - 14-Ianuarie 2011
TAXA de solidaritate??? WHAT THE FUCK??????? Ma cac pe taxa lor si solidaritatea lor nu vreau sa dau nici 1 cent, de ce? de smecher sa dea domnu sa mai dea faliment inca 5 6 banci printre care BCR,BRD,MARFIN,si altele desigur de aicia se exclute BT care e ok:P sa dea dumnezeu sa dati toti hotii faliment sa nu mai aveti nici un ban statu ia 800 de euro pe tona da banii de salarii nu au ardava gazu pe tati, lasa ca va vine voua randu carnatilor la toti credeti ca luati banii in mormant davaar dumnezeu copii roboti si sa nu aveti banii de baterii la toti hotii si parlamentari si coruptii din tara asta de CACAT punct!
Eu zic ca protestele astea trebuie sa inceteze odata si de acuma in colo trebuie distruse benzinariile si pompele si geamurile si tot ca numa asa se va face ceva! desigur nu trebuie sa ne atingem de angajati care saracii nu au nici o vina |
| All times are GMT +2. The time now is 07:42. |
- Copyright 2026 4Tuning