![]() |
Re: Mecanica incepatori.
La multi ani tuturor pe anul asta! Nu stiu ce este acum o sa ma apuc de desfacut sa vedem ce mai poate fi!
|
Re: Mecanica incepatori.
Quote:
Zi-mi mai clar, acele zgomote se aud si cand e pe liber sau doar cand e bagata in viteza si incerci sa pleci cu ea? |
Re: Mecanica incepatori.
Nu. Cand este pe liber nu se aude nimic, daca o accelerez pe liber pana undeva sub 1000 de ture cred ca in jur de 600 cum arata acul de la turometru are un trepidat anormal. Nu se aude mereu caraitul decat uneori. Deobicei cand este masina rece dar si dupa ce se incalzeste dar mult mai rar!
|
Re: Mecanica incepatori.
Quote:
|
Re: Mecanica incepatori.
Am rezolvat probleme multumesc mult pentru tot! Eu am desfundat injectoarele dar probleme era de la partea electrica a injectorului 2 (Numarat or din stanga, or din dreapta cum vreti voi :)) ) Era ars. L-am schimbat si gata. Caraitul nu stiu de unde vine oricum este o alta problema din cate vad. Or un tampon or compresorul de aer ma gandesc ca ar putea sa fie.
|
Re: Mecanica incepatori.
Buna tuturor
poate ca nu e locul potrivit pt problema pe care o am si la care as dori un mic ajutor din partea dumneavoastra, stimabililor, dar....sunt noua pe aici si totodata incepatoare in ceea ce priveste utilizarea acestui site. Cei de la facultate ne-au cerut referate legate de anumite piese, ansable etc ale unor tipuri de masini. Pentru o tema intitulata Ambreajul unui Audi A4 1.9 TDI unde credeti ca as putea gasi ceva date? Defapt ce as mai putea scrie despre ambreajul acestei masini avand in vedere ca toate masinile au cam acelasi fel de ambreaj, rol si functionare. Credeti ca m-ati putea ajuta? Va rog mult! |
Re: Mecanica incepatori.
Cred că asta vine în ajutorul tău! :)
http://www.audidiy.com/a4platform.html |
Re: Mecanica incepatori.
Quote:
multumesc frumos pentru ajutor...daca mai stii cateva linck-uri, voi fi incantata sa le accesez. :) |
| All times are GMT +2. The time now is 13:06. |
- Copyright 2026 4Tuning