Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   clio sport 182 (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/22905-clio-sport-182-a.html)

piele_bps 23-10-06 14:48

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by piele_bps (Post 595817)
Da frate GOLF 5 GTI 200 cp , nr. de prahova, poate il sti, PH xx WRC

Da , o dam din mers, sunt de acord.
Cand ?

piele_bps 23-10-06 14:50

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by riptor (Post 595787)
era vorba de golf 5 gti(precizez ca sa nu iasa confuzii).pai asa a zis cata 16v care are rs ca mine...io ce sa zic..cu service-urile am sa ma mai interesez,oricum ori la serus ori la mach1 ma duc.si acum referitor la liniutza...da! recunosc ca imi e un pic frica..spun asta pt ca inca nu am invatat sa scot 100% din ce poate masina si ma tem sa nu fac vreo prostie! momentan m-ar tenta sa o dam din mers,ca e mai sigur.si acum marea problema! eu sunt student in bucuresti,dar masina sta in galati,la parinti in garaj,cu toate ca doar eu o conduc,si prin bucuresti mai vin ocazional deocamdata(as prefera sa am garaj si acolo),oricum daca vrei sa ne facem de cap poti sa imi dai pm cu un nr de tel,etc..si mai am o intrebare:tu ai fost la cursa de la dragonu rosu pe nocturna?am vazut un rs 172 gri in parcare si cativa tipi pe langa el,tu erai?
P.S: sa o stapanesti sanatos si sa nu o vinzi ca e super masinutza!

Da, eu eram la dragonu rosu. Ai msg, sau cum facem sa vb sa iti dau nr. meu de telefon ?

piele_bps 23-10-06 14:51

Re: clio sport 182
 
Apropo, imi place la nebunie culoare de la masina ta. Este superba !!!!!

riptor 24-10-06 00:57

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by piele_bps (Post 595826)
Apropo, imi place la nebunie culoare de la masina ta. Este superba !!!!!

merci! sa stii ca atunci cand am vazut-o prima oara era dupa amiaza si batea soarele f misto pe albastrul asta,si mi-a stat inima in loc instantaneu!
deci zici ca tu erai la dragonu rosu..ma gandeam sa te intreb cum dumnezeu sa fac sa dau drumu la spalatoru de faruri ca tocmai ce luasem masina si nu stiam care e treaba! da am zis ca rade lumea de mine si am tacut :) id-u de mess este ckr_gl daca vrei sa mai skimbam o vorba

riptor 24-10-06 00:58

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by piele_bps (Post 595818)
Da , o dam din mers, sunt de acord.
Cand ?

ba daca e asa cum zici tu ma bucur!

piele_bps 24-10-06 09:38

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by riptor (Post 596664)
merci! sa stii ca atunci cand am vazut-o prima oara era dupa amiaza si batea soarele f misto pe albastrul asta,si mi-a stat inima in loc instantaneu!
deci zici ca tu erai la dragonu rosu..ma gandeam sa te intreb cum dumnezeu sa fac sa dau drumu la spalatoru de faruri ca tocmai ce luasem masina si nu stiam care e treaba! da am zis ca rade lumea de mine si am tacut :) id-u de mess este ckr_gl daca vrei sa mai skimbam o vorba

Spalatorul de faruri functioneaza atunci cand speli parbrizul, dar cu conditia sa ai faza scurta aprinsa.
Astept telefonu tau.
Ciao !

-ZZ- 24-10-06 11:36

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by piele_bps (Post 595817)
Da frate GOLF 5 GTI 200 cp , nr. de prahova, poate il sti, PH xx WRC

Cred ca te-ai dat mai mult cu soferul din gti,nu cu masina in sine ;) ;)
Te astept oricand si oriunde,ca sa izti pot schimba parerea 8)

piele_bps 24-10-06 11:42

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by -ZZ- (Post 596937)
Cred ca te-ai dat mai mult cu soferul din gti,nu cu masina in sine ;) ;)
Te astept oricand si oriunde,ca sa izti pot schimba parerea 8)

Crezi ca a fost singura masina de 200 cp Turbo cu care m-am dat ?
Daca esti din Buc. ne vedem deseara undeva.
piele_bps este id-ul meu de msg.
Da-mi un semn si ne vedem deseara.

-ZZ- 24-10-06 14:14

Re: clio sport 182
 
Daca te uitzi atent vezi de unde sunt....;) .....
Pana atunci te mai las sa te bucuri linistit de masinutza ta.

riptor 24-10-06 14:24

Re: clio sport 182
 
aoleu! vine gti-ul sa ne pape! :)
-ZZ-,masina ta e stock?

riptor 24-10-06 14:25

Re: clio sport 182
 
eu unu nu m-as supara sa o iau de la un gti,clio rs e o masina pentru viraje,cu un sasiu excelent,directie precisa,etc

piele_bps 24-10-06 14:48

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by -ZZ- (Post 597099)
Daca te uitzi atent vezi de unde sunt....;) .....
Pana atunci te mai las sa te bucuri linistit de masinutza ta.

Pai daca ai zis unde si cand ! Te-am chemat, nu .
Si crede-ma ca in Bucuresti se fac curse , nu ca la Bacau.
Oricum pana vii tu in Buc. ,as putea sa mai fac vreo 2-3 GTI-ri (Golf 5), singura problema e ca nu vor sa se mai dea, ca le este frica.
Uite cum facem, vino la BUC si care pierde plateste benzina ta. Daca ma faci iti platesc benzina, daca te fac platesti tu, ok ?

piele_bps 24-10-06 14:49

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by riptor (Post 597111)
aoleu! vine gti-ul sa ne pape! :)
-ZZ-,masina ta e stock?

Sati calm ca nu ne papa nici un GTI, atata timp cat e stock.

-ZZ- 24-10-06 16:41

Re: clio sport 182
 
Ia zi mosule ....vii la Craiova...daca vii,bat special drumul pentru tine....prietenul tau nu stiu de ce mai vbeste, ca el si-a luat-o la Suceava de s-a rupt de la gti ;)

-ZZ- 24-10-06 16:45

Re: clio sport 182
 
Pana te hotarasti...citeste un pic aici...ca sa nu batzi drumul degeaba...

CARACTERISTIQUES TECHNIQUES
RENAULT CLIO 2 RS / RS Ragnotti
MOTEUR
Type: 4 cyl. en ligne transversal, 16 s 1 ACT / 4 cyl. en ligne transversal, 16 s 1 ACT.
Position: AV.
Alimentation: Injection électronique.
Cylindrée en cm3: 1 998 / 1 998.
Alésage x course en mm: 82,7 x 93 / 82,7 x 93.
Puissance ch DIN à tr/mn: 172 à 6 250 / 172 à 6 250.
Puissance au litre en ch: 86,08 / 86,08.
Couple maxi en mkg à tr/mn: 20,7 à 5 400 / 20,7 à 5 400.
TRANSMISSION
Aux roues AV.
Boîte de vitesses (rapports): 5 manuelle.
POIDS
Données constructeur en kg: 1 035 / 1 021.
Rapport poids/puissance en kg/ch DIN : 6,01 / 5,95.
PERFORMANCES
Vitesse maxi en km/h: 220 / 220.
400 m DA en secondes: 15,5 / 15,3.
1 000 m DA en secondes: 28,3 / 28,1.
0 à 100 km/h : 7,5 / 6,8.


All times are GMT +2. The time now is 20:22.

- Copyright 2026 4Tuning