Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   VR6 (4SpeedSquad) vs Golf Galben (Insomnia) (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/2258-vr6-4speedsquad-vs-golf-galben-insomnia.html)

lolek 31-10-04 19:20

Zyx intradevar fugea 1.9TDI-ul tau chiar ma impresionat cu rx-8 dar totusi s2000 cred ca te cam fugareste ... parerea mea

B|shOp-VR6 31-10-04 19:22

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"polifem\"
hahahahahhaa ... CWN`u's BACK ...

Bishoape .... na nene ca mai ai o provocare pe viitor :P ...

Diesel Power :lol::lol::lol::lol:

:? :D Nu ma dau la o parte... m-am dat si cu V12 :D Deci chiar dak mi-o iau tot ma dau... conteaza sa simt viteza 8)

EvLSant0S 31-10-04 19:28

muahahah provocati-l voi pe bishop acum :D sa zicem ca aveti norocul de a il face , si cerem revansa la anul :D okay ?

:boogy: tre sa recunoastem ca e o masina buna cu un shofer pe masura / trecem peste :D

la LEGALE :D pe 7

VYP , John v-am pregatit surpriza.. ... Beware caci daca iese maine ce trebuie sa iasa ..... e :joy: :joy: ptr 4ss , mai mult nu zic , vedem maine daca e sa fie :twisted: succes baieti ! :P

Zyx 31-10-04 19:44

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"lolek\"
Zyx intradevar fugea 1.9TDI-ul tau chiar ma impresionat cu rx-8 dar totusi s2000 cred ca te cam fugareste ... parerea mea

... chiar si cu vreo... sa zicem... 300cp si vreo... 550Nm? Si asta pe 1.9TDI? Ce zici, ma mai fugareste? :D

EvLSant0S 31-10-04 19:45

OOO FUCK !! ... well... VYP are.. 130 nu ? in talon ... deci intra la grupa C right ?? fuck , well... atunci ramane la libere sa se rezolve treaba :D :lol:

CT-87-ADY 31-10-04 19:54

Ma scuzati de off-topic , dar sunt curios...
Zyx tu mai ai Seatul??

EvLSant0S 31-10-04 19:55

cred ca poli se referea la faptul ca .. zyx is back nu neaaparat la masina .. sau ? :D

Zyx 31-10-04 20:04

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"CT-87-ADY\"
Ma scuzati de off-topic , dar sunt curios...
Zyx tu mai ai Seatul??

Nu, Seatul nu-l mai am (as fi vrut io)... Dar tre sa vina o masinutza acuma... Si... sa fie un diesel de genul asta, pe care daca il fac rupe gura si nu numai? Sau un model nou? Oricum, decizia o voi lua io (si cu prietena). Chestia care ma enerveaza cel mai tare(si cred ca nu as fi singurul... daca ati fi in locul meu...) e ca acum cand am dat masina am gasit pachetul asta smecher... care, apropo, se duce si pana la 330cp. Ce sa mai zic... Mult prea tare... Oricum, in 1-2 saptamani s-ar putea sa vedeti un Leon ca al meu, de putere pe undeva pe la 270cp... 4x4...

Zyx 31-10-04 20:05

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
cred ca poli se referea la faptul ca .. zyx is back nu neaaparat la masina .. sau ? :D

Acum am luat un Golfuletz pentru iarna asta... Nu e ceva spectaculos...

Hondarul 31-10-04 21:33

300 de magari din 1.9 ???????? :shock: :shock: :shock: :shock:

Da-ne frate Zyx mai multe detalii, ca eu unul sunt mai ametzit... Poate 300 de cai asa, o data la 6 luni, cand bagi pachetul, sa-i dai jbinga, dupa care sa-l scoti imediat... Pai daca cu chip-ul ala al tau se rupea motorul, nu vreau sa stiu ce se intampla cu saracul dieselar cu sistem de 300 de magari pe el... :cry:

B|shOp-VR6 31-10-04 21:41

Moamaa.. sper ca nu se transforma \"provocarea\" mea iar in Diesel vs Benzina... poate se face un topic separat pt discutia despre acel dieselar... rog un moderator sa se ocupe de asta... mersi

CT-87-ADY 31-10-04 22:06

si eu sunt curios 300CP din 1.9TDI? :?

Gabi 31-10-04 22:06

Se deviaza de la subiect...

Zyx 01-11-04 00:37

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Hondarul\"
300 de magari din 1.9 ???????? :shock: :shock: :shock: :shock:

Da-ne frate Zyx mai multe detalii, ca eu unul sunt mai ametzit... Poate 300 de cai asa, o data la 6 luni, cand bagi pachetul, sa-i dai jbinga, dupa care sa-l scoti imediat... Pai daca cu chip-ul ala al tau se rupea motorul, nu vreau sa stiu ce se intampla cu saracul dieselar cu sistem de 300 de magari pe el... :cry:

Cu scuzele de riguare, Gabi, trebuie sa le argumentez, nu?!

Nu, frate, nu asa... Cum unii fac cu masinile lor... Din chip, fara sa iti bubuie ceva, mai mult de 220cp nu ii poti da (testat :wink: ) - pe motorul asta... Asa cum s-a modificat motorul de 1.8T, asa se modifica si asta, adica: schimbare de turbo, de intercooler, de evacuare, de ambreiaj, tubulatura... Si, la modificarile astea, normal, trebuie si un nou soft... care variaza puterea intre 270cp si... 330cp. Depinde cum vrei tu! :wink:

Asa ca acum intelegeti de ce m-as fi dat si cu un S2000? Si asta doar asa, de incalzire... :twisted:

Bogdan_16v 01-11-04 00:47

Mane, o rupe dieselarul ala gura, dar la asemenea fortzare a motorului eu nu cred ca rezista...sa nu uitam ca dieselul nu a fost conceput pt performante ci mai mult pt randament pe viteze mici si consum mic...pun pariu ca acel pachet il va face sa crape in 2...
Pai asa daca e sa pui pe S2000 turbo, nu prea mai discuta cu multe masini cu pretentii...sa nu comparam un motor turbo cu unul aspirat...comparati-l daca vreti cu 1.8T de la VAG sau cu noul 2.0 16v Turbo Fsi tot de la VAG...asta da motor, ultimul... :twisted:


All times are GMT +2. The time now is 19:40.

- Copyright 2026 4Tuning