![]() |
Zyx intradevar fugea 1.9TDI-ul tau chiar ma impresionat cu rx-8 dar totusi s2000 cred ca te cam fugareste ... parerea mea
|
Re:
Quote:
|
muahahah provocati-l voi pe bishop acum :D sa zicem ca aveti norocul de a il face , si cerem revansa la anul :D okay ?
:boogy: tre sa recunoastem ca e o masina buna cu un shofer pe masura / trecem peste :D la LEGALE :D pe 7 VYP , John v-am pregatit surpriza.. ... Beware caci daca iese maine ce trebuie sa iasa ..... e :joy: :joy: ptr 4ss , mai mult nu zic , vedem maine daca e sa fie :twisted: succes baieti ! :P |
Re:
Quote:
|
OOO FUCK !! ... well... VYP are.. 130 nu ? in talon ... deci intra la grupa C right ?? fuck , well... atunci ramane la libere sa se rezolve treaba :D :lol:
|
Ma scuzati de off-topic , dar sunt curios...
Zyx tu mai ai Seatul?? |
cred ca poli se referea la faptul ca .. zyx is back nu neaaparat la masina .. sau ? :D
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
300 de magari din 1.9 ???????? :shock: :shock: :shock: :shock:
Da-ne frate Zyx mai multe detalii, ca eu unul sunt mai ametzit... Poate 300 de cai asa, o data la 6 luni, cand bagi pachetul, sa-i dai jbinga, dupa care sa-l scoti imediat... Pai daca cu chip-ul ala al tau se rupea motorul, nu vreau sa stiu ce se intampla cu saracul dieselar cu sistem de 300 de magari pe el... :cry: |
Moamaa.. sper ca nu se transforma \"provocarea\" mea iar in Diesel vs Benzina... poate se face un topic separat pt discutia despre acel dieselar... rog un moderator sa se ocupe de asta... mersi
|
si eu sunt curios 300CP din 1.9TDI? :?
|
Se deviaza de la subiect...
|
Re:
Quote:
Nu, frate, nu asa... Cum unii fac cu masinile lor... Din chip, fara sa iti bubuie ceva, mai mult de 220cp nu ii poti da (testat :wink: ) - pe motorul asta... Asa cum s-a modificat motorul de 1.8T, asa se modifica si asta, adica: schimbare de turbo, de intercooler, de evacuare, de ambreiaj, tubulatura... Si, la modificarile astea, normal, trebuie si un nou soft... care variaza puterea intre 270cp si... 330cp. Depinde cum vrei tu! :wink: Asa ca acum intelegeti de ce m-as fi dat si cu un S2000? Si asta doar asa, de incalzire... :twisted: |
Mane, o rupe dieselarul ala gura, dar la asemenea fortzare a motorului eu nu cred ca rezista...sa nu uitam ca dieselul nu a fost conceput pt performante ci mai mult pt randament pe viteze mici si consum mic...pun pariu ca acel pachet il va face sa crape in 2...
Pai asa daca e sa pui pe S2000 turbo, nu prea mai discuta cu multe masini cu pretentii...sa nu comparam un motor turbo cu unul aspirat...comparati-l daca vreti cu 1.8T de la VAG sau cu noul 2.0 16v Turbo Fsi tot de la VAG...asta da motor, ultimul... :twisted: |
| All times are GMT +2. The time now is 19:40. |
- Copyright 2026 4Tuning