Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 2,5 TURBO NEBUNU' (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/222733-e30-2-5-turbo-nebunu.html)

T@zMania 10-12-10 23:03

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 3852030)
Nebunu'
"Cel mai om pasionat" de masini din cati cunosc care si-a rupt foarte mult din timpul sau, sacrificii, datorii peste datorii, certuri cu femeia si nopti nedormite, om care si-a rupt de la gura pentru masina.
Cel mai pasionat baiat pe care il cunosc!
Cel mai al draq Respect!
'tu-ti neamu matii Nebunule (pe partea feminina) :lol:

pasiune e putin spus in cazul lui.....
o masina superba,pe masura eforturilor depuse de mihai.
FELICITARI MAXIME!

MIHAI_NEBUNU 12-12-10 08:06

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by T@zMania (Post 3887177)
pasiune e putin spus in cazul lui.....
o masina superba,pe masura eforturilor depuse de mihai.
FELICITARI MAXIME!

da multumesc
dar nu m-ai intrebat cat consuma
ce s-a intamplat ai uitat?

laur m3 12-12-10 08:08

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
frumoasa masina cam cat consuma

MIHAI_NEBUNU 12-12-10 08:20

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by laur m3 (Post 3889919)
frumoasa masina cam cat consuma

de pinde de piciorul drept daca te ponderezi afara 8 si daca nu fara numar fara numar

laur m3 12-12-10 08:24

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
beton bani de benzina sa fie:???:

T@zMania 12-12-10 12:43

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by MIHAI_NEBUNU (Post 3889913)
da multumesc
dar nu m-ai intrebat cat consuma
ce s-a intamplat ai uitat?

stiam ca iti consuma putin la un mers normal si mai stiam ca la performantele pe care le are masina chiar nu mai conteaza un consum la condus sportiv.e placerea mult prea mare ca sa te mai intereseze consumul ;)

LAFv8 12-12-10 14:10

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by MIHAI_NEBUNU (Post 3889943)
de pinde de piciorul drept daca te ponderezi afara 8 si daca nu fara numar fara numar

fara nr fara nr mergi intodeauna ca la 8 nu te vad sa mergi u,cosum de 8 il faci cand te plimbi numai cu fordu.esti fortzaaa boss corupetil si pe jaklu cu turbo ca a ramas singurul care asppira.ala o sa fie spaima ph,din cauza corpului pe care-l are.

DONU' 12-12-10 14:23

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 3890728)
corupetil si pe jaklu cu turbo ca a ramas singurul care asppira.ala o sa fie spaima ph,din cauza corpului pe care-l are.

Manca-i-as fizicul lui!
Somalezu' vere?
Tuciuriu' cafegiu?
E greu vere pe prafurile astea, da' daca il ia damblaua vinde apartamentu' si ia MOM-u ala Albastru de Mamaia si gata!

MIHAI_NEBUNU 13-12-10 01:01

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 3890728)
fara nr fara nr mergi intodeauna ca la 8 nu te vad sa mergi u,cosum de 8 il faci cand te plimbi numai cu fordu.esti fortzaaa boss corupetil si pe jaklu cu turbo ca a ramas singurul care asppira.ala o sa fie spaima ph,din cauza corpului pe care-l are.

stai linistit ca dak erau bani avea de mult si el turbo dar traim in romania si asta ne ocupa tot timpul . plm nu vezi ne-au luat astia 40 % din salariu si noi in loc sa progresam mergem in jos bagami-as p..a in ea romanie tara tuturor posibilitatilor si a portitelor pt unii
de ce crezi ca vreau sa vand masina? crezi ca nu imi place? nu frate asta este

liviu tex 13-12-10 01:05

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by MIHAI_NEBUNU (Post 3892549)
stai linistit ca dak erau bani avea de mult si el turbo dar traim in romania si asta ne ocupa tot timpul . plm nu vezi ne-au luat astia 40 % din salariu si noi in loc sa progresam mergem in jos bagami-as p..a in ea romanie tara tuturor posibilitatilor si a portitelor pt unii
de ce crezi ca vreau sa vand masina? crezi ca nu imi place? nu frate asta este

asa'i romanu,ii place sa stea capra si nu zice nimic!

in anglia a iesit scandal pentru o taxa,la noi da una pe zi si stam linistiti!

ne vor sanatosi,pana nu ajungem la bicicleta nu ne lasa!

MIHAI_NEBUNU 13-12-10 01:16

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by liviu tex (Post 3892554)
asa'i romanu,ii place sa stea capra si nu zice nimic!

in anglia a iesit scandal pentru o taxa,la noi da una pe zi si stam linistiti!

ne vor sanatosi,pana nu ajungem la bicicleta nu ne lasa!

asa e frate dar ce sa facem? nu vezi ca s-a intins molima asta f rau? cand s-a incercat sa se faca greva cu toate sindicatele s-au blocat firmele de transport si s-au umplut drumurile de garda de R.A.R. si nu i-au lasat sa ajunga in buc asta e . comunism subtil

ziemenz 13-12-10 08:19

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Cat te-a costat rolcage-ul?

MIHAI_NEBUNU 13-12-10 11:51

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
Quote:

Originally Posted by ziemenz (Post 3892817)
Cat te-a costat rolcage-ul?

vreau sa-l vand dak te intereseaza da-mi un p.m.

MIHAI_NEBUNU 18-12-10 03:23

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
astazi am achizitionat un filtru nou de aer k&n pentru noul sezon din 2011 daca nu o sa vand masina sa fie pregatita k intotdeauna

MIHAI_NEBUNU 18-12-10 03:49

re: E30 - 2,5 TURBO NEBUNU'
 
m-am gandit sa va povestesc cateva dintre "pataniile " mele cu pisica dar sa o luam cu inceputul :
-am achizitionat masina de la buc de ka un tip care nu are legatura cu lumea curselor si eu neavand permis stateam in dreapta . ajungem la ploiesti si in primul sens giratoriu "soferul" de la masina alias bobi donu o pune de-a latu . bravo ma eu cumoar masina si tu te dai primul de-a latu cu ea a? trecand peste asta un alt prieten care a mers cu noi imi cere si el masina . i-o dau si cand se intoarce masina mirosea toata a fum de anvelope altu care face cerce cu masina mea inaintea mea cu ea bravo baieti . zis si facut pai daca e sa fie ursarie sa fie pana la capat . am mers noi intr-un loc unde se puteau face cerce si am luat-o la casapit toti pe rand . dar masina neavand blocant e greu vere deci a 2 a zi am purces la cautarea si respectiv cumpararea unui blocant . am gasit un blocant la ionut nsl-u l-am pus pe masina si acum ne trebuia mai mult spatiu sa ne invartim cu masina dar de data asta nu m-am invartit decat eu si am incercat toate combinatiile posibile gen arabian drift intr-o parcare cat vezi cu ochii de mare . odata obisnuit cu masina nu mai puteam sa merg drept prin oras de fiecare data cand ieseam intr-o intersectie eram stramb de cur. toate bune si frumoase pana cand a inceput sa se auda un zgomot clanc-clanc . ce sa este oare?
du-te cu masina pe colo pe dincolo toata lumea isi dadea cu parerea si nimeni nu stia exact . mergeam cu masina si asteptam sa se "sparga" grupul azi asa maine asa zgomotul tot crestea , masina cand o fortam se ridica de partea stanga si devenise incontrolabila . intr-un final am dedus ca s-au rupt prinderile puntii din caroserie am dus masina la intarit.
in timp ce masina era la inatarit caroseria vine bobi mom in rodaj cu masina . "buoss e forta ursu turbo " eu renuntasem la ideea tuningului pt ca ma rupsese vectra care am avut-o inainte si am considerat ca e sac fara fund treaba asta cu caii putere. in fine ma da bobi o tura cobor din masina f entuziasmat pun mana pe tel si il sun pe florik nsl-u buoss mai ai kit ala de turbo de la ctl-u ?
raspuns: da
maine vin sa-l iau
si uite asa am inceput sa im fac masina turbo . azi o pompa de benzina maine o bucsa de poliuretan poimanie un ambreiaj raspoimaine cutia franele s.a.m.d.


All times are GMT +2. The time now is 10:55.

- Copyright 2024 4Tuning