Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - CT-87-GMA (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/218121-e30-ct-87-gma.html)

NightClubRacer 06-11-10 19:34

Re: E30 - CT-87-GMA
 
te-ai apucat de ea, nu gluma. E bine ca o refaci si scoti toate lufturile, indoiturile...doar trebuie iasa ata :D Frumoase si pragurile si jantele alea sunt destul de oky pentru urs, dar nu pe negru, cum ai zis si tu pe griul lor original. Spor in continuare!

LuciE36 06-11-10 19:41

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3790434)
te-ai apucat de ea, nu gluma. E bine ca o refaci si scoti toate lufturile, indoiturile...doar trebuie iasa ata :D Frumoase si pragurile si jantele alea sunt destul de oky pentru urs, dar nu pe negru, cum ai zis si tu pe griul lor original. Spor in continuare!

da stiu ca nu pe negru..dar asea le`am luat le fac arginti... o bara spate mtech 1 stie careva ceva?

Licu 06-11-10 20:10

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by LuciE36 (Post 3785579)
Pai era toata ondulata .. si trebuia sa intre kit .. macar la sfarsit iese toata dreapta..



Pai numai e mult si o sa iasa nebuna cu albastru de pe skoda rs ... da motorul intr-adevar este facut de orbit de la 0 si ptr un 1.8 trage foarte bine.
Astazi s-a mai avansat la masina si cred ca pe sambata se imbracata toata in sprit chit dupa care saptamana viitoare se va vopsii.
Jantele de pe masina s-au vopsit albe pana vor venii unele cu buza si am vopsit si etrieri si tamburii rosii.
Mai revin maine cu cateva poze mai recente.


Fratimiu, 1.8 asta al tau a batut 2.0 24v :))))) Era cam obosita pisica, dar totusi... :))) De abia astept s`o vad vopsita si terminata :> Spor la treaba

LuciE36 06-11-10 22:40

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3790434)
te-ai apucat de ea, nu gluma. E bine ca o refaci si scoti toate lufturile, indoiturile...doar trebuie iasa ata :D Frumoase si pragurile si jantele alea sunt destul de oky pentru urs, dar nu pe negru, cum ai zis si tu pe griul lor original. Spor in continuare!

Quote:

Originally Posted by Licu (Post 3790536)
Fratimiu, 1.8 asta al tau a batut 2.0 24v :))))) Era cam obosita pisica, dar totusi... :))) De abia astept s`o vad vopsita si terminata :> Spor la treaba

da stiu frate ca trage bine motoru...deabea astept si eu numai am rabdare dar asta este....tre sa ma apuc sa vopsesc si jantele care le`am luat...

Darkside_89 07-11-10 19:23

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Multa bafta si sper sa iasa asa cum iti doresti!!!!!!

LuciE36 07-11-10 21:19

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by BMMWe36 (Post 3792756)
Multa bafta si sper sa iasa asa cum iti doresti!!!!!!

sper si eu sa iasa.....ms la fel

LuciE36 07-11-10 21:23

Re: E30 - CT-87-GMA
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by BMMWe36 (Post 3792756)
Multa bafta si sper sa iasa asa cum iti doresti!!!!!!

cam asa arata masina in spritchit de incarcare...ma`m apucat si de jante sa`u imbracat azi in spritchit..maine le dau vopseaua

b31rmy 07-11-10 21:29

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Nu te joci .. :))
Iese ursulica mancalar tata :lol:

NightClubRacer 08-11-10 08:06

Re: E30 - CT-87-GMA
 
hai ca deja incepe sa se schimbe treaba cu jantele :D arata mai bine decat pe negrul ala ;) cand e gata vopsita masina?

Licu 08-11-10 12:51

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Te misti iute fratimiu, e bine bine. Cu barile ce faci ? Pe fata ramane aia veche si pe spate`i pui m-tech 1 ?

LuciE36 08-11-10 18:07

Re: E30 - CT-87-GMA
 
da incepe sa se schimbe rau de tot... jantele le`am facut albe...mi`au placut mai mult asa zic eu....da pe spate o sa pun mtech 1 ....si pe fata o sa o las asa deocamdata... mai dureaza o sapt pana se va vopsi....pun dimineatza poze cu jantele albe.... puse pe masina...

LuciE36 09-11-10 11:46

Re: E30 - CT-87-GMA
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by LuciE36 (Post 3795608)
da incepe sa se schimbe rau de tot... jantele le`am facut albe...mi`au placut mai mult asa zic eu....da pe spate o sa pun mtech 1 ....si pe fata o sa o las asa deocamdata... mai dureaza o sapt pana se va vopsi....pun dimineatza poze cu jantele albe.... puse pe masina...

cam in stadiul asta este masina acum....

b31rmy 09-11-10 11:55

Re: E30 - CT-87-GMA
 
:shock::shock::shock:

PitziAerox 09-11-10 13:42

Re: E30 - CT-87-GMA
 
frumos va iesi acest urs.. bafta ;)

D.Allecs 09-11-10 14:26

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Da, e ceva de munca, pana acum e bine. L-am vazut aseara, era parcat acolo la intersectie A.Vlaicu cu vf. cu dor. Dau bine jantele acum, sa vedem cu o fi si cu vopseaua pe el. Spor la treaba!:D


All times are GMT +2. The time now is 10:39.

- Copyright 2026 4Tuning