![]() |
Re: Microcar
merci mult;)
|
Re: Microcar
Quote:
|
Re: Microcar
A6-ele sau E-klassele vrea sa isi ia tata ca duminica plec in Germania cu el .....si microcaru ii pt mine ca mai am un pic si fac 16...si topicu asta ii pt alt subiect
|
Re: Microcar
Imi permit sa aduc si eu o parere strict personala, poate una mai conservatoare, dar...
Uitandu-ma pe o lista de preturi postata de un coleg forumist, am vazut ca preturile oscileaza undeva in jurul a 1000-2000-3000 E. Si ma intreb, ce rost are sa faci o investitie destul de maricica ( zic eu ),pentru o perioada relativ scurta de timp, ca banuiesc ca peste 2 ani vei dori sa intri in "randul lumii". Cu 2000-3000 E iti poti achizitiona o masina acceptabila, si daca totusi dispui de finante pentru a-ti achizitiona o masina superioara uneia de suma mentinonata anterior, cu 2000-3000 E poti "trage" un tuning. dar... Cum spuneam, e o parere personala, poate m-a lovit criza si gandesc prea mult. Bafta ! :peace: |
Re: Microcar
daca stai sa te gandesti asa, nu mai e ca in vremea comunismului, cand luai o masina si mergeau 2 generatii cu ea.
Asta o tine 2 ani, o vinde, ia... eu stiu... cu 1000 mai putin pe ea, apoi isi ia o masina normala. Cum si un golf 3 de care vad ca ai tu, poti sa il tii tot atat, tot 2 ani, cand l-ai luat nu ti-ai pus intrebarea: "da e mai convenabil sa imi iau golfu asta ca sa il tin 2 ani si sa imi iau ceva mai bun dupa sau sa imi iau ceva mai bun din prima?" |
Re: Microcar
hai sa vedem si niste plusuri la masinuta asta nu doar minusuri:
consider ca e cea mai buna masina de oras. taxe mici, consum de 2-3 litri motorina. :) |
Re: Microcar
Quote:
Eu cand am luat golful... pentru masina asta dispuneam finante... si nici daca mai asteptam 1-2 ani nu aveam cum sa am parte de mai multe. |
Re: Microcar
Quote:
|
Re: Microcar
Quote:
chiar nu stiu.. fiabilitate ?! |
Re: Microcar
personal INCA nu pot sa-ti spun.
un amic are una de vreo un an doi si nici o problema pana acum cochetez si eu cu ideea de a lua una. chiar am fost azi sa vad una dar e cam desfacuta pentru retapitare si omul nu stia pret. dar fiind totul simplu la ea nu vad de ce nu ar fi fiabil. in sensul ca ... are prea putine piese incat sa se strice una alta :D |
Re: Microcar
Quote:
|
Re: Microcar
Quote:
|
Re: Microcar
ce reflexe? ca nau ambreiaj manual(din cate stiu eu), sa le parchezi nu cred ca are importanta la ele daca le bagi cu lateralu sau cu spatele, curbele le tai ramanand pe banda ta cu alea(din ce vad eu), sa le controlezi la viteze mari nu-i cazu...
|
Re: Microcar
Quote:
|
Re: Microcar
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:56. |
- Copyright 2026 4Tuning