![]() |
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
Foarte fain colectia,mai ales brichetele in forma de pistol!
|
Re: Brichete si soldatei
1 Attachment(s)
Inca doua brichetute
|
Re: Brichete si soldatei
2 Attachment(s)
Inca doua brichete si o maimuta de metal..
|
Re: Brichete si soldatei
acum imi pare rau ca nu am luat(sambata trecuta din targul de vachituri) o bricheta in forma de...toaleta:D,dar am zis ca nu merita 15 lei,poate o doreai in colectie,voi pune ceva poze cu niste soldatei de plimb daca e ok.
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
Poti pune poze mane! |
Re: Brichete si soldatei
10 Attachment(s)
[QUOTE=2010;4135642]Eu in general nu ratez nimic din targ mai ales brichete!
da...dar asta ar insemna sa ma duc la targ cu camionul:D,revin cu poze si ceva descrieri:prima e o statueta de plastic,ruseasca,lipsesc armele din pacate;apoi o figurina PAPO cu NAPOLEON,apoi un cavaler BRITAINS DETAIL,sabia am pus-o eu de la o figurina ordinara,apoi piticul barbos din STAPANUL INELELOR(partea 1),apoi un turc,cred,un tobosar elvetian,un pedestras ungur,si..insusi BUTCH CASSIDY,cele 5 figurine mici sant din plumb,cred,la urma o poza cu ...stiu ca nu sant brichete dar sant in tema:D. p.s. avea tata vreo 5 brichete cu gaz de acum 50 de ani,ma jucam cu ele cand eram mic...l-am sunat sa-l intreb daca le mai are,evident,ca desi are alte lucruri astea le-a aruncat:sad:. |
Re: Brichete si soldatei
Frumosi toti mane, de astia mici am avut si eu o groaza dar au fugit..la fel si colectia de chibrite!
|
Re: Brichete si soldatei
4 Attachment(s)
deci...revin cu o bricheta adevarata:D,super dupa parerea mea:IMCO TRIPLEX SUPER,MADE IN AUSTRIA,sper sa va placa:
ps draga colega,ai un pm;). |
Re: Brichete si soldatei
7 Attachment(s)
azi am avut o mare bucurie,mama mi-a gasit doua brichete,una o am chiar de la mama,care la randul ei a primit-o cadou demult,anii 60;a doua o am din 1991,doar ca ...am imprumutat-o sorei mele care atunci cand a ramas fara gaz(bricheta, nu sora:lol:) nu a incarcat-o imediat,evident ca garniturile s-au uscat si pierde gazul destul de repede.
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
Domnilor va admir hobbyul. Am si eu o intrebare sperand ca la voi pot gasii un raspuns.
De unde pot achizitiona si eu o bricheta mai speciala? As dori sa fie intr-o stare cat mai buna, si sa nu coste foarte mult. Ceva special. Nu de firma sau mai stiu eu din ce serie limitata. Doar sa fie ceva mai special. Multumesc. |
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
1 Attachment(s)
Inca una venita..
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:46. |
- Copyright 2026 4Tuning