Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - HellRot Cabrio. (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/216214-e36-hellrot-cabrio.html)

emy_davidoff 22-12-10 12:52

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
1 Attachment(s)
Deci pot apasa butonul "M" ,apoi dau masina pe "D" - drive si fara sa mai fac nimic o sa-mi schimbe ea automat de la treapta 1 pana intr-a 3?? Sau ??!

emy_davidoff 25-01-11 19:56

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
4 Attachment(s)
Salutare! .. Revin si eu cu ceva poze noi.

Cum da caldura ma apuc de lucrat la masina.

*ProJect* :

- pragurile si aripa spate dreapta.(a aparut rugina )
- vopsire la culoarea masinii bara fata,praguri,bara spate.
- proiectoare.
- foliere : geamuri,triple,semnale,proiectoare .
- inlaturare zgaraieturi de pe jante si vopsire .
- dupa o iarna .. asa de grea,schimbare: bucse,rulmenti spate si telescoapele pe fata.

Si cam atat deocamdata.
Sper sa vina caldura cat mai repede sa ma pot apuca de treaba ca deja am inceput sa urasc cum (trancane si huruie) :)

Wilgax 25-01-11 21:34

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by emy_davidoff (Post 4020338)
Salutare! .. Revin si eu cu ceva poze noi.

Cum da caldura ma apuc de lucrat la masina.

*ProJect* :

- pragurile si aripa spate dreapta.(a aparut rugina )
- vopsire la culoarea masinii bara fata,praguri,bara spate.
- proiectoare.
- foliere : geamuri,triple,semnale,proiectoare .
- inlaturare zgaraieturi de pe jante si vopsire .
- dupa o iarna .. asa de grea,schimbare: bucse,rulmenti spate si telescoapele pe fata.

Si cam atat deocamdata.
Sper sa vina caldura cat mai repede sa ma pot apuca de treaba ca deja am inceput sa urasc cum (trancane si huruie) :)




Pe viitor sa ai trecut pe lista si un hardtop.Face toti banii!8)

emy_davidoff 07-02-11 23:14

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Imi recomandati .. sau mai bine zis,daca dau stop-urile si semnalele cu spray fumuriu transparent,lucios,mi-ar iesi bine?

A mai facut cineva treaba asta cu spray fumuriu transparent lucios?

Maniak22 22-02-11 14:14

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by emy_davidoff (Post 4064118)
Imi recomandati .. sau mai bine zis,daca dau stop-urile si semnalele cu spray fumuriu transparent,lucios,mi-ar iesi bine?

A mai facut cineva treaba asta cu spray fumuriu transparent lucios?

Iti ies foarte inchise asa. Mai bine mergi la un vopsitor si iti amesteca lac cu vopsea neagra iar lacul sa fie in procent mult mai mare sa iti iasa smoked. Eu totusi a-si opta pentru folie:) ca ma pot razgandi oricand

valica-norvegia 23-02-11 17:55

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by emy_davidoff (Post 4064118)
Imi recomandati .. sau mai bine zis,daca dau stop-urile si semnalele cu spray fumuriu transparent,lucios,mi-ar iesi bine?

A mai facut cineva treaba asta cu spray fumuriu transparent lucios?

da iese bine cu spray transparent negru am eu la masina mea

valica-norvegia 23-02-11 17:58

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by valica-norvegia (Post 4113804)
da iese bine cu spray transparent negru am eu la masina mea

iti arat poze daca vrei,nu le da cu vopsea ca nu se mai vede nici o pozitie

Maniak22 23-02-11 19:41

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by valica-norvegia (Post 4113820)
iti arat poze daca vrei,nu le da cu vopsea ca nu se mai vede nici o pozitie

Baga poze sa vedem cum ti-au iesit

emy_davidoff 23-02-11 21:57

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Pune niste poze sa vad cum ti-au iesit ..

valica-norvegia 24-02-11 14:13

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by emy_davidoff (Post 4114709)
Pune niste poze sa vad cum ti-au iesit ..

cum sa fac sa pun poze ca nu stiu

Maniak22 24-02-11 22:15

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Unde scrii dedesupt dai pe manage attachments :):):):):)

JimGod 25-02-11 00:07

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
suspensia sport cat mai joasa,jantele cu buza poate niste style 5 si la vara te plimbi de placere :P

valica-norvegia 25-02-11 10:59

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
1 Attachment(s)
uite poze

Maniak22 25-02-11 23:25

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by valica-norvegia (Post 4113820)
iti arat poze daca vrei,nu le da cu vopsea ca nu se mai vede nici o pozitie

Aha.. fix nu se mai vede nimic :):):):):):):):):):) Se poate sa le faci mai negre decat atat?:):)
Credeai ca i-am recomandat sa dea cu pensula triplele?:):):):) Cum i-am spus eu sa faca ii pot iesi cat de inchis la culoare vrea ( oricum mult mai deschis decat ai facut tu)

valica-norvegia 26-02-11 10:17

Re: E36 - HellRot Cabrio.
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4121411)
Aha.. fix nu se mai vede nimic :):):):):):):):):):) Se poate sa le faci mai negre decat atat?:):)
Credeai ca i-am recomandat sa dea cu pensula triplele?:):):):) Cum i-am spus eu sa faca ii pot iesi cat de inchis la culoare vrea ( oricum mult mai deschis decat ai facut tu)

Asa mi-au placut mie mai inchise.am dat vreo trei maini de spray,puteam sa le las si eu mai deschise


All times are GMT +2. The time now is 00:36.

- Copyright 2026 4Tuning