Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Albastrita un TICO plin de surprize (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/215817-albastrita-tico-plin-surprize.html)

B-99-SAA 22-11-10 11:06

Re: Albastrita un TICO plin de surprize
 
Quote:

Originally Posted by yneedlove (Post 3833523)
Si daca ridic masina pe cric ... si invart roata stanga-dreapta e corect sa se auda vreun zgomot...sa aiba un spatiu...sau ?

O ridici pe cric, si tii o mana pe roata sus la aripa, o mana jos la pamant... si "tragi" de ea (mana de sus impingi in roata, aia de jos tragi, si invers), sa vezi daca are joc (daca are, e de la rulmenti). Daca invarti de ea, iarasi ar trebui sa se auda rulmentii cum "mananca" (ca un racait...ceva de genul..). Pivotii eu zic sa ii schimbi... sa nu patesti cum am patit eu (caz fericit!), sau alte alea... E 73 lei bratul inferio+surub, deci 146 lei pe stanga+dreapta, manopera tu cu 2-3 scule, sau la service maxim 100 lei. Eu am dat 450 lei pe platforma+piese+manopera, deci ai grija... Apropo, mergi la cineva cu rampa, un service ceva daca ai vreo cunostinta, si iti zic ei acolo ce si cum. E mult mai usor cand e masina sus! :)

yneedlove 22-11-10 14:36

Re: Albastrita un TICO plin de surprize
 
Ms man... nu se aude nimic si nu imi joaca nimic...doar cand am ridicat-o pe cric am invartit in stanga si in dreapta... si se auzea gen clantz cand daeam in stanga...si clantz cand dadeam in dreapta...si e un mic spatiu adica nu imi prinde imediat ...e ca si cum ar fi un mic joc... la rotatie...la schimbarea de sens..o fi capul de planetara?...
eu am schimbat basculele ...noi noutze... bucsharaia pe fatza... mai e ceca ce mai tre schimbat... ?

B-99-SAA 22-11-10 14:39

Re: Albastrita un TICO plin de surprize
 
Gluma gluma... da vezi sa nu fie pivotu :))) Ca nu e bine! Daca zici ca ai schimbat bucsaraie, nu prea vad ce poate sa fie... planetara iti dai seama daca e ca face mai urat... vezi sa nu iti atinga aparatoarea aia de la discu de frana si sa te ingrijorezi degeaba :lol: Daca stateai mai aproape treceam pe la tine sa ne uitam impreuna :D Si cu Tank eventual :D

yneedlove 22-11-10 17:46

Re: Albastrita un TICO plin de surprize
 
Cum sa fie pivotul cand sunt noi basculele?

B-99-SAA 23-11-10 08:18

Re: Albastrita un TICO plin de surprize
 
Quote:

Originally Posted by yneedlove (Post 3834519)
Cum sa fie pivotul cand sunt noi basculele?

:oops: scuze, n-am vazut cand ai scris de bascula... si eu ma gandeam la "brat inferio", dar e acelasi lucru :lol: Atunci doar capu de planetara vezi sa nu fie praf, si rulmentii. In rest nu ai ce sa mai verifici :)

yneedlove 23-11-10 17:15

Re: Albastrita un TICO plin de surprize
 
Ms man... oricum apreciez... nu stiu momentan...dar sper sa apuc sa ai mai fac ceva pe ici pe colo pana nu vine vajul ala rau... sau si mai nashpa...zapada...:sad:

yneedlove 04-12-10 08:59

Re: Albastrita un TICO plin de surprize
 
Deci pana la urma masina a "suferit" urmatoarele "modificari" :P tuning :P :

CAUCIUCURI "NOI" PE FATA ,

PLACUTE FRANA NOI ,

RULMENTI NOI ,

AMORTIZOARE NOI ,

BUJII NOI CHAMPION ,

CAPAC DELCOU NOU ,

BUCSHE NOI ,

BASCULE NOI ,

FILTRE NOI ,

LICHID DE FRANA ....ETC.

FOLIE ,

CAPACE ...LEDURI IN BORD , LEDURI IN POZITIE ALBASTRE ....etc etc etc.

O sa revin cu niste poze....sper :D

berardinelli 17-12-10 20:35

Re: Albastrita un TICO plin de surprize
 
Sal am niste jante 4x114,3 15' Borbet cu anvelope uzate 10 % daca te intereseaza http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...e-9862518.html scuze de deranj

yneedlove 13-01-11 21:35

Re: Albastrita un TICO plin de surprize
 
8 Attachment(s)
Poze noi :D:P

valitataye 13-01-11 22:10

Re: Albastrita un TICO plin de surprize
 
Poze de sezon,pacat ca a trecut zapada deja:D

yneedlove 14-01-11 07:50

Re: Albastrita un TICO plin de surprize
 
Ce sa fac man... inainte de revelion... la cta.... :D am zis sa le pun... ca nu pot face in fiecare saptamana poze.... :))

skype09 24-01-11 17:46

Re: Albastrita un TICO plin de surprize
 
un om cu maaaare caracter pentru o masina mica :oops:

yneedlove 08-03-11 12:06

Re: Albastrita un TICO plin de surprize
 
SE POATE INCHIDE !!!


All times are GMT +2. The time now is 12:50.

- Copyright 2026 4Tuning