![]() |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
O sa le schimb cu altele normale ca astea sunt prea late si intradevar arata urat asa. Modificari recente au fost indepartarea rotilor si a parasolarului spate! |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
2 Attachment(s)
Quote:
Modificari* *Eliminat parasolar spate *Pus placa radiator verde metalizat dupa grila *Modificat jantele in cat sa iasa numai 1mm afara *Eliminat oglinzi (probabil vor veni altele , deoarece cele stock era una stramba si erau prinse oribil) *Latit cauciucuri pe spate -Din cauza jantelor modificate cat sa intre fix sub aripa , am eliminat discurile de frana si etrieri! :( |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Sunt prea mari jantele pentru tipul ăsta de maşină ....încearcă să o faci mai low şi cu jante mai mici ...grila făcută neagră ...etc etc etc şi parasolarul e prea gros ...;)
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1 Attachment(s)
Quote:
Cat despre jante toti mi'au zis sa le bag mai in interior ca sunt prea iesite , dupa ce m'am chinuit 3 ore sa le tai in 2 sa incapa , acu sa le schimb :rolleyes2 , dupa ce le schimb o sa imi ziceti ca tot astea erau mai frumoase si tot asa... in concluzie la capitolul jante ramane asa :). "parasolarul e prea gros" ?!?!?! gros ca diametru ? sau ca grosime ? |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
O iesit frumoasa rau succes in continuare:D
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
Din a doua poză de mai sus , probabil din cauza blitzului se vede ca un argintiu :) Cum vrei tu ...la capitolul jante dar sinceră să fiu arată oribil ...nu cred că ai să vezi vreodată pe stradă aşa jante pe o maşină clasată la limuzine cu ditamai roţile şi ieşite în afară de zici că e hummer wannabe ;) Nu la grosime mă refeream la parasolar ...logic , mai bine îl scoţi de tot şi pui o folie uşor închisă ...oricum asta e maşină de lux şi ai exagerat foarte mult cu ea , dacă se face un tuning pe ea se face cu bun gust nu kitsch ...dar fiecare cu gusturile lui , ei ...;) |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
Quote:
Numai ca in realitate avea putin mai mici rotile ca de pe macheta! Am o idee :!: , hai sa facem KITSCH TUNING MACHETE , ce zici ? poate macar acolo castig , ca la battle'urile pe un topic de tuning , tuning'ul nu e apreciat , doar stock... :))! |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
Înseamnă că ori nu ai făcut tu cum trebuie macheta ( ceea ce cred 100% ) ori proprietarul maşinii era paralel cu tot ce înseamnă tuning ...mă cam îndoiesc că în străinătate sunt maşini urâte ...am văzut ce au străinii şi dacă vezi una urătă ...vezi odată la .....mult timp :) Da , probabil o să fi nambăr uan la kitsch tuning :) Tuning-ul este de apreciat cânt de făcut cu bun gust ;) |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
Bogdan:hug: |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
Ca din cate am inteles tuning'ul cu bun gust este apreciat , si range'ul meu nu a fost... In fine tot ce o sa mai modific nu o sa mai postez pe forum ca nu are rost ... pe bune! Multumesc ;)! PS: Numai romanii sunt obsedati cu kitsch , daca o masina arata diferit e kitsch , atunci hai sa fie toate la fel sa vedem cum arata , presupun ca atunci vor fi frumoase nu ? |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
Înainte să te ataci ...mai bine te documentezi ce înseamnă TUNING că totuşi suntem pe un forum de tuning ..deci ai de unde să înveţi ;) Şi ţin să te contrazic dar românii chiar se pricep la tuning ...;) |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
MDB chiar are dreptate sincer am vazut masini modificate cu gust in alte tari dar nici romanii nu sunt mai prejos.Adevratele masini modificate cu gust frate, cu gust.O sa-mi para rau ca m-am bagat si eu dar ce sa fac...sincer Alex, trebuiau niste jante care sa scoata masina in evidenta(macheta, pardon), frumusetea ei.Eu nu cred ca cea dupa care te-ai inspirat avea asa jante.(da-ne o poza sa vedem)...nu toti au gust la tuning sa stii, de acea peste tot in lume exista masini modificate cu gust si fara gust, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne certam pe tema asta.Fiecare are gusturile lui, este macheta ta si ai dreptul sa o modifici dupa bunul tau plac:!:.Incearca sa pui niste jante mai normale si sincer cauciucul ala pare prea gros pe spate, zici ca e de offroad, parerea mea este sa modifici putin is susupensiile.
Nu trebuie sa te superi ca doar aici suntem prieteni si asa e rostul unul dintre rosturile comnuitatii, sa invatam unii de la altii asa ca nu fi suparat:mrhappy: |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
A pus omul poze cu masina reala mai sus..
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:36. |
- Copyright 2026 4Tuning