Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Volkswagen tuning (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning.html)
-   -   Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning/210099-cate-vw-uri-golf-3-gti-20-jahre-romania.html)

AR120CP 30-01-11 15:30

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
parerea mea ii ca masina gri nu ii 20 jahre....dar nush daca prea conteaza...oricum linkul pus de mine ar trebui sa ajute...pe specialisti.

sanatace

ionutz_njd 30-01-11 16:57

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
9 Attachment(s)
k atasej eu niste poze cu a mea :) fiind 20 jahre ... ce imi lipseste sunt covorasele care le am da nus pe amsina deoarece cel de la sofer are o gaura:D si pragurile care sau pus unele de fibra plecand din caroserie:D
nu uitati sistemul audio din fabrica nokia .. am avut si climatronic da dintro greseala sa ars:D incercare de pus leduri rosi:D

SynTheLaZ 01-02-11 10:11

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Sunt curios de ce au fost sterse post-urile baiatului cu hartiile de la reprezentanta prin care demonstreaza ca detine un 20 Jahre ....

balann_jointt 01-02-11 15:53

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
N J D-ule vezi ca axagerati frate! iar am dat-o din cola in fanta .... si iar iese iures mare si nu mai intelegem nimic .... mai luati si parerile altora in seama , toti au dreptu sa isi exprime parerea ....

rradovr6 01-02-11 18:44

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by SynTheLaZ (Post 4041086)
Sunt curios de ce au fost sterse post-urile baiatului cu hartiile de la reprezentanta prin care demonstreaza ca detine un 20 Jahre ....

Au fost sterse ca erau probabil de la vreun mercedes si erau off topic....scuze moderatorilor...

guvidu 03-02-11 10:12

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by SynTheLaZ (Post 4035064)
Mai baieti .. 2.0L 8v Nu este Gti .. este Gti Edition!

Cele cu dunga rosie pe bandouri sunt 2.0L 16v, adica Gti-ul !

Eu nu as fi asa de sigur ca toate modelele de MK3 cu motor de 2.0L 8V sunt GTI Edition.
Am atasat un scan cu brosura ORIGINALA scoasa de cei de la VW pt modelul GTI 20 Jahre, unde sunt specificate toate detaliile specifice acestei editii limitate.Jos pe ultima pagina scire CLAR cele 3 motorizari cu care a venit Jahrele
2.0L 8V
2.0L 16V
1.9L TDI.
Mai sunt specificate si cele 2 tipuri de tapiterii , cu logo-ul GTI si piele, centurile rosii....etc.
Cred ca brosura asta ar trebui sa rezolve contrazicerile nostre :)

mm83vlp 03-02-11 15:06

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by rradovr6 (Post 4042799)
Au fost sterse ca erau probabil de la vreun mercedes si erau off topic....scuze moderatorilor...

mai detinatorilor de masinute despre care nu prea aveti habar...hartiile pe care detinatorul de Golf GTI BH82MRM le-a postat erau despre masina lui pe care eu le-am dat dupa ce le-am scos din programul nostru international de la reprezentanta VW unde lucrez. omul mi-a dat seria de sasiu a masinii si i-am listat fisa de dotari (chiar si ce seputea pune din fabrica si nu avea masina) anul si data fabricatie, modelul de masina si motor, absolut tot ce se stie despre masina din momentul cand a iesit din fabrica....cine a sters postul a facut-o din invidie ori total necunostinta...daca sunteti curiosi sa aflati daca masina voastra e la fel ca a lui model aniversar 20de ani, astept sa imi dati un masaj cu seria de sasiu a masinii si va spun tot ce se stie despre masina...sau mai simplu faceti o plimbare la o reprezentanta VW din zona voastra si mergeti la consilierul de service cu un talon si va spune el tot...poate (daca masina a avut service la reprezentanta) va spune si tot istoricul de service...asa ca ar trebui sa isi ceara scuze cel care a sters posturile despre BH82MRM...ma bucur ca pozele au ramas (este a 4-a masina postata aici).

rradovr6 05-02-11 01:56

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by mm83vlp (Post 4048954)
mai detinatorilor de masinute despre care nu prea aveti habar...hartiile pe care detinatorul de Golf GTI BH82MRM le-a postat erau despre masina lui pe care eu le-am dat dupa ce le-am scos din programul nostru international de la reprezentanta VW unde lucrez. omul mi-a dat seria de sasiu a masinii si i-am listat fisa de dotari (chiar si ce seputea pune din fabrica si nu avea masina) anul si data fabricatie, modelul de masina si motor, absolut tot ce se stie despre masina din momentul cand a iesit din fabrica....cine a sters postul a facut-o din invidie ori total necunostinta...daca sunteti curiosi sa aflati daca masina voastra e la fel ca a lui model aniversar 20de ani, astept sa imi dati un masaj cu seria de sasiu a masinii si va spun tot ce se stie despre masina...sau mai simplu faceti o plimbare la o reprezentanta VW din zona voastra si mergeti la consilierul de service cu un talon si va spune el tot...poate (daca masina a avut service la reprezentanta) va spune si tot istoricul de service...asa ca ar trebui sa isi ceara scuze cel care a sters posturile despre BH82MRM...ma bucur ca pozele au ramas (este a 4-a masina postata aici).

Vulpe.....nu te mai stresa.....eu am renuntat de cateva zile la fel si mosu....eu le ziceam mai sus sa incerce totusi o reprezentanta pentru a fii siguri de editia masinii dar unii ziceau ca doar la bmw uri se poate=))=)) in fine ...nu i stres oricum sunt curios cate pm uri o sa ai cu seriile eventualilor doritori....

mm83vlp 05-02-11 09:45

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by rradovr6 (Post 4054266)
Vulpe.....nu te mai stresa.....eu am renuntat de cateva zile la fel si mosu....eu le ziceam mai sus sa incerce totusi o reprezentanta pentru a fii siguri de editia masinii dar unii ziceau ca doar la bmw uri se poate=))=)) in fine ...nu i stres oricum sunt curios cate pm uri o sa ai cu seriile eventualilor doritori....

astia nu stiu ca la BMW se verifica istoricul masinii dupa cheia de contact (la fel se poate si la Audi dupa 2005) nu dupa seria de sasiu...grupul VW are cel mai bine implementat sistemul de evidenta al masinilor dupa seriile de sasiu...si cand zic grupul VW ma refer aici si la Audi,Skoda,Seat,Porsche,etc...apropo..nici unul nu a trimis sa verific seria...oare de ce?!:twisted:

ionutz_njd 05-02-11 11:56

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by mm83vlp (Post 4054699)
astia nu stiu ca la BMW se verifica istoricul masinii dupa cheia de contact (la fel se poate si la Audi dupa 2005) nu dupa seria de sasiu...grupul VW are cel mai bine implementat sistemul de evidenta al masinilor dupa seriile de sasiu...si cand zic grupul VW ma refer aici si la Audi,Skoda,Seat,Porsche,etc...apropo..nici unul nu a trimis sa verific seria...oare de ce?!:twisted:

pt ce sa ti-o trimit cand am 5 repezentante in oras???? chiar crezi ca esti asa mare important cu textul asta dat de tine .... momentan producatorul a dat toate optiunule puse pe masinile aniversare ..k... si se pare ca la "uni" lipsesc cu desarvasire.... alti chiar le au pe toate ... si cand le au pe toate aia e edita completa de aniversare..de aia se si numeste aniversare si ssau facut doar 1000 de bucati ..nu e editie de serie ci editie limitata ...... ..chiar vas ruga sa postati ce are legatura cu titlu nu sa va laudati ca lucrati la reprezentante sau eu mai stiu ce cu masini 20% editie .. scrie clar pe prima pagina daca citeai erai mai destept un pic


ps: din pacate am mai aflat de o masina ..era in craiova da sa dezmembrat ...si se pare ca cine a luat interiorul o sa aibe o masina aniversare ... si nu a ajuns undeva la remat :)

SynTheLaZ 05-02-11 12:10

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by ionutz_njd (Post 4055146)

ps: din pacate am mai aflat de o masina ..era in craiova da sa dezmembrat ...si se pare ca cine a luat interiorul o sa aibe o masina aniversare ... si nu a ajuns undeva la remat :)


TOTAL gresit !

O sa aiba doar interiorul :lol: cum spuneai chiar tu .. 20% din masina .. restul "normala" !

mm83vlp 05-02-11 13:02

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
mai eu sunt posesor de 300GT, nu ma dau in vant dupa Golf, chiar daca lucrez la reprezentanta...si ca sa iti spun ceva nou...fabricantul VW lasa la alegerea clientului dotarile pe care le pune pe o masina facuta la comanda, adica editia aniversara de 20 de ani a avut un standard de dotari, exact ca in brosura postata aici de cineva mai sus, dar daca un client dorea/doreste sa isi personalizeze masina,VW nu pierde clientul pt ca lui nu-i place tapiteria in carouri sau centurie rosii, pur si simplu configureaza masina nu detaliile dorite de om...ce sa iti spun nu te agita atat, azi am dat cuiva, stie el cine detalii despre masinuta lui..frumoasa ..si Edition..sa aiba noroc de ea!

Quote:

Originally Posted by ionutz_njd (Post 4055146)
pt ce sa ti-o trimit cand am 5 repezentante in oras???? chiar crezi ca esti asa mare important cu textul asta dat de tine .... momentan producatorul a dat toate optiunule puse pe masinile aniversare ..k... si se pare ca la "uni" lipsesc cu desarvasire.... alti chiar le au pe toate ... si cand le au pe toate aia e edita completa de aniversare..de aia se si numeste aniversare si ssau facut doar 1000 de bucati ..nu e editie de serie ci editie limitata ...... ..chiar vas ruga sa postati ce are legatura cu titlu nu sa va laudati ca lucrati la reprezentante sau eu mai stiu ce cu masini 20% editie .. scrie clar pe prima pagina daca citeai erai mai destept un pic


ps: din pacate am mai aflat de o masina ..era in craiova da sa dezmembrat ...si se pare ca cine a luat interiorul o sa aibe o masina aniversare ... si nu a ajuns undeva la remat :)


SynTheLaZ 05-02-11 14:07

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by mm83vlp (Post 4055314)
mai eu sunt posesor de 300GT, nu ma dau in vant dupa Golf, chiar daca lucrez la reprezentanta...si ca sa iti spun ceva nou...fabricantul VW lasa la alegerea clientului dotarile pe care le pune pe o masina facuta la comanda, adica editia aniversara de 20 de ani a avut un standard de dotari, exact ca in brosura postata aici de cineva mai sus, dar daca un client dorea/doreste sa isi personalizeze masina,VW nu pierde clientul pt ca lui nu-i place tapiteria in carouri sau centurie rosii, pur si simplu configureaza masina nu detaliile dorite de om...ce sa iti spun nu te agita atat, azi am dat cuiva, stie el cine detalii despre masinuta lui..frumoasa ..si Edition..sa aiba noroc de ea!

Multumesc mult pentru detalii.

Mai rar sunt oameni care isi dedica putin din timpul lor pentru a ajuta alti oameni .. pe gratis !

Personal m-a scutit de un drum la o reprezentanta VW !


Multumesc inca odata !

HoricutzWSR 05-02-11 17:05

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
@ ionut_njd - daca nu vrei sa asculti ce a zis mm83vlp, care e de 100 de ori mai avizat ca tine, si macar sa nu te dai in stamba degeaba, insultandu-l ... de ce afirmi ca masina ta e 20jahre, cand a avut VR6, n`are trapa, nu are logo`ul cu 16V in fatza, nu are volan cu cusaturi rosii, nu are climatronic , nu are covorase cu contur rosu? de ce nu poti intelege ca pana si Edition 20 Jahre putea fi configurat la urma-urmei de catre client? de aceea nu toate 20Jahre sunt cu aceleasi dotari, dupa cum vrei tu sa crezi...
personal sunt foarte familiarizat cu ambele masini care au starnit valva aici, si cel negru si cel gri, dupa spusele reprezentantei VW, ambele fac parte din lotul de 150 de Mk3 GTI 20 Jahre 2.0 16v...

mosos 05-02-11 17:08

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by ionutz_njd (Post 4055146)
se pare ca la "uni" lipsesc cu desarvasire.... alti chiar le au pe toate ...

Bine ca masina ta este completa cu trapa si climatronic pe ea.




P.S. Se scrie corect: unii si altii...
P.S.2 @ Hori....nu a fost la origine 16v, ci 8v, de aceea nu are logo-ul rosu.


All times are GMT +2. The time now is 04:53.

- Copyright 2026 4Tuning