Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Soferul si masina (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/20031-soferul-masina.html)

DONU' 11-07-06 23:36

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by twwety
oricice incpator sau unul care are carnet de ceva timp si nu a facut cursa in viata lui poate duce o o masina pana la zona rosie a turometrului

Pai da mai Piytule, dar unul care n-a fost la curse in viata lui si duce motoru in turatie maxima, oare va schimba treptele asa de repede ca unul cu experienta, sau se va duce pe rosu, apoi o scoate din cuplu, schimba, iar se duce pe rosu si tot asa...?

bogdan_wrc 12-07-06 07:49

Re: Soferul si masina
 
imi place ideea cu VTM poiana..uite o cursa pe care o aprob din tot sufletul..si ca sa va zic.. ..dupa sapt viitoare, cand voi purta sigla Eibach Street Pro S sub aripi, TCM turbo sub capota, dunlop Sport pe invarteli, si restul; va dau avans la cei cu mai putin de 200 cai. :)

tre 13-07-06 22:12

Re: Soferul si masina
 
umm, cat e avansu? :)

Vibe 13-07-06 22:43

Re: Soferul si masina
 
eu nu ma bag:)

bogdan_wrc 14-07-06 07:46

Re: Soferul si masina
 
depinde de cai... si de ambreaj.. :) :) . tu ce motor parca ziceai ca ai? vand in vedere ca ai treptele mai scurte decat mine..iti dau avand -10 m. :) :) glumeam

tre 14-07-06 16:47

Re: Soferul si masina
 
la mine trepte scurte? tr. 1 ~50, tr. 2 - 98, tr. 3 ~140.

Pitu 14-07-06 16:56

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by DONU'
Pai da mai Piytule, dar unul care n-a fost la curse in viata lui si duce motoru in turatie maxima, oare va schimba treptele asa de repede ca unul cu experienta, sau se va duce pe rosu, apoi o scoate din cuplu, schimba, iar se duce pe rosu si tot asa...?

atunci cand diferenta este de 10 15 cp si schimba si el aproape cand trebuie?

Vibe 14-07-06 16:58

Re: Soferul si masina
 
Dar nu mai bine facem un Poll dala si votam :) si vedem care pe care :D.... soferu sau masina? ;)

tre 15-07-06 00:53

Re: Soferul si masina
 
militia. :)

DONU' 18-07-06 00:04

Re: Soferul si masina
 
1 Attachment(s)
Militzia? Unde ba? Fugitiz, nu fiti fraieri!!!

tng 18-07-06 00:48

Re: Soferul si masina
 
Am discutat problema cu masina si soferu asta seara
Ramane sa facem testul, da? :D

tre 18-07-06 01:59

Re: Soferul si masina
 
ce test?
.......

tng 18-07-06 10:05

Re: Soferul si masina
 
sa vedem cat la % depinde soferu si cat la % masina

p_vio46 18-07-06 10:12

Re: Soferul si masina
 
50% soferul 50% masina ca degeaba ai i omasina tare daca nu te ajuta "intelectul"

DONU' 18-07-06 13:05

Re: Soferul si masina
 
Ieeeeeeeeeeee, puneti-va centurile baieti! Avem curse in program!!!


All times are GMT +2. The time now is 21:22.

- Copyright 2026 4Tuning