Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - Tunning :P .. (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/195050-e36-tunning.html)

Ricardinho 21-06-10 14:58

Re: E36 - Tunning :P ..
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 3457996)
masina a fost prin ploiesti......chiar m-am tras cu ea...
de mers stiu ca nu mergea bine atunci pt ca i-am dat-o grav....nu tragea de 192 de cai de nici un fel.....poate intre timp s-a rezolvat problema...

bafta.....


Poate e din cauza ca nu-i functioneaza alternator-ul deloc si nu incarca sau :-?? cine stie ... Oricum masina ta trage grav te-am vazut atunci la ploiesti ... E 12v sau 24v ?

Masy 21-06-10 14:58

Re: E36 - Tunning :P ..
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 3457996)
masina a fost prin ploiesti......chiar m-am tras cu ea...
de mers stiu ca nu mergea bine atunci pt ca i-am dat-o grav....nu tragea de 192 de cai de nici un fel.....poate intre timp s-a rezolvat problema...

bafta.....

Probabil asta este..Dar nu am luat masina pentru curse.Am luato la o combinatzie si mi-a placut si ca aspect.La motor probabil mai trebuie umblat ca sa pot participa la curse.Dupa ce o pun la punct cum vreau eu POATE o sa ma bag si acolo.Pana atunci nici nu ma gandesc.

jakal 21-06-10 15:08

Re: E36 - Tunning :P ..
 
Quote:

Originally Posted by Ricardinho (Post 3458011)
Poate e din cauza ca nu-i functioneaza alternator-ul deloc si nu incarca sau :-?? cine stie ... Oricum masina ta trage grav te-am vazut atunci la ploiesti ... E 12v sau 24v ?

a mea e 12v......pisica nu stiu ce avea...baiatul care a adus-o a vrut sa vada cum trage...ca tot o lauda ca rupe....
i-am facut placerea si m-am dat cu el....apoi a urmat scuza..avea niste bagaje in portbagaj...:???:

sigur asta e masina....a zacut toata iarna intr-o parcare...

myky99 21-06-10 15:51

Re: E36 - Tunning :P ..
 
Quote:

Originally Posted by Masy (Post 3457985)
Pai la ce vrei sa iti pui tu lambo si volan..S-a inventat caruta cu asa ceva.?.Observ ca ai 24 de ani.Ai macar permis ?:))

prietene ... aici nu ai zis-o bine deloc , defapt nici unde nu ai zis ceva bine ...dar, daca si masina ta ar avea/ ar arata macar 10% din ce are/cum arata masina lu' Sprinter, te-ai pupa in cur !
vrei parere sincera.... da-i barile jos /lsd-urile ....jantele si atunci e draguta !

EmyM6 21-06-10 15:54

Re: E36 - Tunning :P ..
 
Quote:

Originally Posted by Masy (Post 3457985)
Pai la ce vrei sa iti pui tu lambo si volan..S-a inventat caruta cu asa ceva.?.Observ ca ai 24 de ani.Ai macar permis ?:))

scuza-ma ca intervin domnu dar te-ai uitat la thread-ul lui sprinter ca sa vezi ce ''RATB'' are? ;);):)):)) uite-te si dupaia poti sa comentezi......ai cerut pareri despre masina...ce credeai ca o sa ti se dea numai laude?daca ai vrut pareri acum ai...nu o lua in nume de rau, dar mai trebuie umblat la masina ca sa arate macar cum trebuie.bafta cu ea si sa auzim de bine

Masy 21-06-10 15:56

Re: E36 - Tunning :P ..
 
Quote:

Originally Posted by EmyM6 (Post 3458127)
scuza-ma ca intervin domnu dar te-ai uitat la thread-ul lui sprinter ca sa vezi ce ''RATB'' are? ;);):)):)) uite-te si dupaia poti sa comentezi......ai cerut pareri despre masina...ce credeai ca o sa ti se dea numai laude?daca ai vrut pareri acum ai...nu o lua in nume de rau, dar mai trebuie umblat la masina ca sa arate macar cum trebuie.bafta cu ea si sa auzim de bine

Sorry pentru neintelegere dar eu nu m-am referit la Sprinter..Vroiam sa zic in general "unii"...Stiu si eu ca mai trebuie umblat la ea dar nici sa fiti asa ironici cum au fost unii..

EmyM6 21-06-10 16:12

Re: E36 - Tunning :P ..
 
Quote:

Originally Posted by Masy (Post 3458131)
Sorry pentru neintelegere dar eu nu m-am referit la Sprinter..Vroiam sa zic in general "unii"...Stiu si eu ca mai trebuie umblat la ea dar nici sa fiti asa ironici cum au fost unii..

masina poate e ok...dar aici pe forum o sa intalnesti fel si fel de persoane care o sa zica fel si fel de chestii....acum na nu trebuie sa te superi ca nu ai de ce...daca tie ti-a placut masina e masina ta si pana la urma faci ce vrei cu ea,dar intrand aici si punand intrebari despre ce mai ai de facut la ea inseamna ca vrei niste pareri...acum sunt impartite in 2 -rele si bune.

sprinter 21-06-10 17:31

Re: E36 - Tunning :P ..
 
Quote:

Originally Posted by Masy (Post 3457985)
Pai la ce vrei sa iti pui tu lambo si volan..S-a inventat caruta cu asa ceva.?.Observ ca ai 24 de ani.Ai macar permis ?:))

Nu frate, n am nici permis, nici masina... asa ca nu stiu la ce faci tu referire. merg pe jos, duc o viata sanatoasa. Da ma jur ca cu toate "neajunsurile astea" masina ta tot urata cu spume e... De ce? pentru simplul fapt ca a mancat bani buni pe kit ul de bari din star wars, pe usile stil "lift" care sincer arata fix ca dracu pe sedan si sunt practice deloc. E fix genu de masina care impresioneaza undeva intr un sat uitat de lume, unde cea mai scumpa masina e Sandero chel luat la programu rabla. E fix genu de masina caruia ii mai lipsesc emblemele de Ferarri, sau cum spune un mare contemporan "TuNNinG pa' genunchi"

Nu am nimic personal cu tine, dar ar trebui sa fi mai diplomat in exprimare...

Oricat de mult ai spune tu, referirea a fost facuta la mine si de asemenea la "masina mea"

Caius TM 21-06-10 18:52

Re: E36 - Tunning :P ..
 
ma eu nu inteleg o chestie, nu e cazul meu, dar de ce vi ciuda pe aia cu banii ? ca tu tragi ca prostu' sa faci ceva la masina.. uneori iti iei de la gura.. si ala pushca din degete si are? e problema lui.. mie mi-ar place sa fiu de bani gata.. oai ce as mai suferii :lol: :lol: :lol:

fa-o stock si schimba jantele... ar fi un mare pas, strict parerea mea !

Masy 21-06-10 19:04

Re: E36 - Tunning :P ..
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 3458544)
ma eu nu inteleg o chestie, nu e cazul meu, dar de ce vi ciuda pe aia cu banii ? ca tu tragi ca prostu' sa faci ceva la masina.. uneori iti iei de la gura.. si ala pushca din degete si are? e problema lui.. mie mi-ar place sa fiu de bani gata.. oai ce as mai suferii :lol: :lol: :lol:

fa-o stock si schimba jantele... ar fi un mare pas, strict parerea mea !

Ms pentru sfat.. O sa ii aduc si alte modificari.Sper ca in timp sa o fac sa arate cat mai ORIGINALA :) ..

road_runner 22-06-10 21:03

Re: E36 - Tunning :P ..
 
Asta-i linia pe care ar trebui sa mergi... Cat mai originala, cat mai joasa ca se poarta acum la noi, desi drumurile sunt cum sunt... In rest daca ai nevoie de sfaturi suntem aici (noi echipa de interventie) cu replici acide sau sfaturi bune...
Pana la urma cred ca o sa o duci p calea cea dreapta!
Multa bafta si scuze daca primul meu post meu te-a deranjat intr-un fel sau altul! :peace:

DEVIL's Style 22-06-10 23:17

Re: E36 - Tunning :P ..
 
Draguta masina dar , scapa de jantele alea ! Farurile sunt si ele dragute dar nu stiu cat de eficiente sunt ele pe timp de noapte [ cel putin pe halogen , au eficienta aproape zero , ca de astea am avut si eu pe fostul meu 318 i ] , in rest cum au zis si baietii ! un look cat mai original e de ajuns , niste jante decente si sa o pui la punct mecanic , ca orice masina degeaba arata bine daca nu e in mintile ei ! multi kilometri fara incidente !


PS : ce ai tu acolo in consola e aer conditionat manual , nicidecum dublu climatronic !

jakal 23-06-10 14:10

Re: E36 - Tunning :P ..
 
Quote:

Originally Posted by Masy (Post 3457981)
Nu o inscriu la bulgari si nici in Romania..O tin pana ma plictisesc de ea.Actele le am pana in 2012.

sint destul de riscante nr alea...greu de crezut ca sint pina in 2012....

JimGod 30-06-10 03:09

Re: E36 - Tunning :P ..
 
Daca vedeam masina asta acum 10ani cand a aparut jocul NFS cred ca aplaudam cu totii si spuneam ca e preparata si e de curse...dar lumea se schimba.
Primul lucru care ar trebui sa-l faci ar fi sa ii schimbi bara fata,la urma balamalele LDS cu unele normale OEM.jantele nu-i bai...alea le poti da la schimb in timp pe unele pe 16-17 oem,bara spate vad ca seamana a Rieger tuning...daca vrei laso ca e ok cat de cat.
Nu mai demoralizati omul.poate a dat si ultimu ban din casa pe masina.daca lui ii place,gusturile nu se discuta!Ficare om cu pasaricile lui si cu nebuniile lui.corect?

Nicht_Fur_Kinder 18-07-10 14:35

Re: E36 - Tunning :P ..
 
Frumoasa pisicuta ta!Daca e sa vorbim despre tuning cred ca mai mult de atat nu se mai poate face.Dar atata timp cat vorbim de ce inseamna un BMW cu adevarat, asta inseamna sa aduci mici retusuri masinii.Nu vreau sa par rautacios cu tine dar intr-adevar sprinter are un BMW de invidiat.Am urmarit thread-ul lui si pot spune ca masina arata demential de frumos si de bine!Cu timpul, cu ajutorul celor de aici, de pe forum, iti vei schimba in timp parerea despre adevaratul tuning la un BMW!Incepe cu pachetul si jantele si eu unul garantez pentru zambetul tau cand vei vedea cum arata.In rest, atata timp cat sub capota ai un 2.5 si ai sa ai grija de el, ai cu ce te mandri.


All times are GMT +2. The time now is 21:04.

- Copyright 2026 4Tuning