Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - VRS (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/192068-machete-lucru-vrs.html)

VRS 22-06-10 21:57

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 3461917)
Fa "teava" in interior neagra ...

O fac. Uite! Cum a iesit?

pustiu_FUG 22-06-10 22:21

Re: Machete in lucru - VRS
 
frumos dar ai grija, este o bijuterie de masina care cere finisari excelente8)

ce as vrea si eu un h2 sa il fac frumos:oops::oops:

bafta@

VRS 23-06-10 11:38

Re: Machete in lucru - VRS
 
Mersi! Tot ce vreau sa ii mai fac sunt jantele atat!:D

InSidE 02-07-10 08:40

Re: Machete in lucru - VRS
 
arata foarte RAU pleoapele alea care vrei sa le faci.

FED express 03-07-10 20:36

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by InSidE (Post 3487260)
arata foarte RAU pleoapele alea care vrei sa le faci.

Mai trebuie finisate!!

VRS 05-07-10 16:28

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3490865)
Mai trebuie finisate!!

Asta fac acu':P.Dar am cam fost ocupat cu eleronul, difuzoru, bara fata, pragurile si alegerea vopselei. Si revin cu poze

VRS 05-07-10 17:54

Re: Machete in lucru - VRS
 
7 Attachment(s)
Am revenit cu poze!

FED express 05-07-10 19:11

Re: Machete in lucru - VRS
 
Nu te sfii sa mai finisezi.Baga bine cu 80, 150, 240, si la sfarsit cu 600.apoi da spritz-chit-ul si finiseaza din nou cu smirghel waterproof, cu apa, pana iasa neted.

VRS 05-07-10 19:50

Re: Machete in lucru - VRS
 
ok mersi de ajutor

Andreea13 07-07-10 02:33

Re: Machete in lucru - VRS
 
e pacat de munca depusa daca nu o finisezi sa iasa perfect pentru vopsea.
succes iti doresc !

VRS 08-07-10 09:44

Re: Machete in lucru - VRS
 
Pai asta fac acum. Am trecut de la 80 la 150

FED express 11-07-10 20:54

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by VRS (Post 3501790)
Pai asta fac acum. Am trecut de la 80 la 150

80-150-240-320-400-500-1000-2000, asta-i ordinea!! cu ultimele slefuiesti si dupa spritz-chit sa iasa cat mai neteda suprafata!

SpiriduS 12-07-10 15:28

Re: Machete in lucru - VRS
 
Frumos proiectul. Multa bafta in continuare!
Sa inteleg ca ai facut toate astea cu toate plasticele machetei? Pai nui bine vezi sa nu ai neplacuta surpriza sa se fi zgariat geamul din greseala + ca se indeparteaza foarte greu. Daca nu vrei sa demontezi macheta poti folosi banda de mascare.
Bafta!

VRS 14-07-10 20:20

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by SpiriduS (Post 3512775)
Frumos proiectul. Multa bafta in continuare!
Sa inteleg ca ai facut toate astea cu toate plasticele machetei? Pai nui bine vezi sa nu ai neplacuta surpriza sa se fi zgariat geamul din greseala + ca se indeparteaza foarte greu. Daca nu vrei sa demontezi macheta poti folosi banda de mascare.
Bafta!

Macheta a fost facuta doar cu grilele, stopurile si farurile cand i-au fost facute pleoapele atat.

VRS 18-07-10 17:20

Re: Machete in lucru - VRS
 
4 Attachment(s)
Astazi, neavand ce face m-am apucat de un audi a8, 1/26, Weely. Nu o saq fie cine stie ce pentru ca o sa trebuiasca sa ma ocup de axul spate, parbriz si luneta care trebuie refacute


All times are GMT +2. The time now is 18:45.

- Copyright 2026 4Tuning