![]() |
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
Bitnet, este bine ca recunosti ca discutiile au pornit de la tine. Este si acesta un pas inainte. Dupa cum am spus noi nu stiam cine esti tu sau ce faci, nici nu ne intereseaza, doar ca avand in vedere atitudinea rautacioasa gratuita care ai avut-o fata de noi de nenumarate ori, te-am intepat si noi un pic cu aceasta ocazie ca pe viitor sa stai frumos in banca ta si sa-ti vezi de treaba ta.
De asemenea nu am facut referire la softurile tale bitnetesti, cu toate ca eu am scos o putere mult mai mare cu o turbina mai mica (asta in conditiile in care am motorul stock). Cat despre softurile Revo, cel putin in Romania, nu am auzit sa se fi spart un motor iar cauza sa fie softul Revo. Dar e usor sa vorbesti despre capra vecinului (mai ales ca el are macar o capra ...). Asta este, atata poti, acesta iti este nivelul. |
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
Quote:
|
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
va fi o cursa interesanta cand vor temina si baietii masina pentru locul 1
PS: au mai intrat caii la apa? ca dimineata erau +400 |
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
Quote:
Nu eu sunt purtator de cuvant, eu vorbesc despre o masina la care am muncit cu drag si pasiune, tu arzi gazul pentru cauzele altora. Provocarea nu eu am facut-o masinilor cu tractiune fata ci proprietarul Leonului. Daca prima data nu am vrut sa-ti spun, acum o spun ca vad ca ati trecut la alt nivel: nu te mai baga precum musca-n rahat, stai linistit in banca ta si vorbeste in numele tau. Asta.. daca ai ceva de spus... |
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
Quote:
La Satu Mare nu ne-am vaitat cum ai facut tu cum ca aderenta ne-ar fi creat probleme sau ca nu am avut suporti la motor, pur si simplu s-a stricat cutia in momentul in care leonul era calificat in finale cu cei mai buni 3 timpi din grupa. Mi-am dorit a nu se ajunge la astfel de discutii dar vad ca tu iar bati campii si-mi evaluezi nivelul. Daca tu ai un nivel mai ridicat te provoc cu un laptop,un program de tuning instalat pe el, un 1.8T sau un TFSI si sa vedem care dintre noi poate face un soft mai bun acelei masini, pornind de la zero, nu aplicand formula 9-5-9, 9-6-9,.. Conditia este sa nu avem acces la internet. Pentru asta pun la dispozitie standul dyno. Ce zici, te bagi? |
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
Quote:
|
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
Quote:
|
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
Quote:
daca tot nu va convin unele lucruri facute de noi la Buzau , de ce nu ati adus la Satu Mare masinile facute de voi de 380cp? sper sa reparam cutia pana la Alexeni si sa vedem daca intradevar un 1.8turbo de 350 cp merge mai tare ca un 2.0tfsi de 380cp!!! :lol: |
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
Quote:
GTI ul nu este facut de el , ci de firma REVO.unii pe lumea asta raman doar la stadiul de scriitor si cititor.mai este mult tare pana ajungi sa stii sa deschizi un winols! multa bafta!!! |
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
Quote:
Chiar si in cazul unui simplu Revo Stage 1 sunt schimbate o multime de harti care nu doar ca tu nu stii ce rol au, dar sunt sigur ca nici macar nu stii ca exista. De asemenea cei trei parametri la care faci tu referire (Boost, Timing, Fueling) sunt folositi pentru "fine tuning" pentru fiecare masina in parte si in functie de cerintele si preferintele clientului. Ei, acesti trei parametri se pot modifica in timp real chiar si cu masina in mers, lucruri pe care tu nici nu poti sa le visezi, dar ca sa le mai si faci pe un ECU stock. Cat despre masina mea, nu am spus niciodata ca eu i-am facut softul. Softul a fost facut de cei de la REVO evident, iar pe mine ma intereseaza rezultatul final si nu neaparat cum se ajunge la el. Decat sa am un soft facut de experi inchipuiti cu rezultate mediocre, prefer sa am un soft de calitate facut de oameni care chiar stiu ceea ce fac. |
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
Quote:
Cat despre timpul meu de la Satu Mare, este unul Ok avand in vedere ca a fost prima etapa la care am participat cu masina in aceasta configuratie si nu era 100%, dar nu are rost sa dezvolt pentru tine. Vor mai fi alte etape in Ungaria si iti promit ca nu ma voi opri aici, dar multumesc ca imi porti de grija :) |
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
Quote:
Intr-adevar nu au fost TFSI-uri de 380 Cp la Satu Mare, a fost unul de 425 Cp si care a scos 11.4 secunde pe 402m :) O sa spui, bine ... era 4x4, dar uite ca am reusit sa scoatem cu un TFSI FWD de 370 Cp (cu turbo stock) un timp de 12.4 secunde pe 402m in Ungaria, iar acestea nu sunt povesti, sunt fapte. |
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
Quote:
Eu nu am fost la SM, asa ca nu iti pot raspunde la intrebarea cine a fost si de ce. Eu inchei orice discutie contradictorie pe acest topic, pentru ca ne abatem de la scopul lui initial. Intr-adevar problemele de ordin mecanic pot aparea oricui si nu e de dorit asta. Succes va doresc si poate ne vedem la urmatoarea legala. |
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
Quote:
Consider ca esti cel mai nepotrivit purtator de cuvant al echipei revo, tu vorbesti despre intrigi si ceri fair play dar de fapt nu faci altceva decat sa pornesti conflicte. Asa s-a intamplat si in topicul in care prezentai marea performanta obtinuta contra softului MTM (aici dovada clara de lipsa de fair play...) si unde eu am intrebat fara absolut nici o urma de ironie, doar din curiozitate, care era diferenta de presiune intre cele doua softuri, iar tu ti-ai aruncat curul in aer si de aici discutiile au continuat. Asa faci si acum, in loc sa stai tu in banca ta, nu numai ca aprinzi spiritele dar ai si o atitudine jignitoare la adresa mea. Sincer, nu vad nici-un atu in favoarea ta care sa te indreptateasca sa ma jignesti: nici intelectual nici fizic. Ti-as insira, desteptule, o lista cu hartile si valorile singulare modificate de revo, dar sunt sigur ca te vei uita la ea precum curca-n lemne. Iti spun doar vreo cateva totusi: KFMIRL, NDLDRAPU, TDLDEUK, KFTARX, KFLDIMX,....... Sunt multe, mult mai multe, dar pt tine era suficient si una singura. Imi cer scuze daca s-au simtit jigniti si alti dealeri revo, nu am dorit asta, nu am spus si nu voi spune vreodata ca softul revo nu este bun, nu vreau sa se inteleaga gresit asta. Dar acest purtator de cuvand pe nume vlad chiar nu merita respect, se vede clar ca este lipsit de maniere si nu poate purta o discutie in limitele bunului simt, motiv pt care ma exprim si eu ca atare. |
Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:30. |
- Copyright 2026 4Tuning